Polsko: Při nehodě volejte policii

| rubrika: Příloha | 25. 6. 2008 | 1 komentář

Mýtné se platí jen na určitých úsecích dvou polských dálnic, a to A2 a A4. Kromě zlotých se přijímají při platbě mýtného také eura a dolary.

V případě, že se stane nehoda, musejí její účastníci vždy zavolat policii. Ta určí výši škody, jakou si nehoda vyžádala.

Rychlost a alkohol

Maximální povolená rychlost je 50 km/h v obci (60 km/h od 23h do 5h), 90 km/h mimo obec, 100 km/h na rychlostních silnicích s jedním pruhem, 110 km/h na rychlostních silnicích se dvěma pruhy a 130 km/h na dálnici.

Povolený limit alkoholu činí 0,2 promile v krvi řidiče.

Při špatném zaparkování je třeba počítat s odtažením vozidla, s „botičkami“ se v Polsku řidiči nesetkávají. Pokuta za překročení rychlosti o 20 km/h se pohybuje v přepočtu od 15 eur, za projetí na červenou od 65 eur a za jízdu pod vlivem alkoholu nad povolený limit je pokuta od 145 eur.

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.