Rumunsko: Dvě stě kilometrů žádná pumpa

| rubrika: Příloha | 25. 6. 2008

Všechny rumunské silnice jsou zpoplatněny a cena se liší podle toho, jaký emisní limit automobil splňuje. Jednodenní známka pro auta splňující emisní limit EURO 2 a více stojí pro všechny vozy 0,60 eur, sedmidenní od 1,80 eur, měsíční od 3,60 eur.

Při cestě po dálnici A2 z Bukurešti k Černému moři do Konstance je třeba počítat s tím, že na úseku téměř 200 km není žádná benzínová pumpa.

Rychlost a alkohol

Maximální povolená rychlost je 50 km/h v obci, 90 km/h mimo obec a 120 km/h na dálnici. Na kruhovém objezdu platí přednost zprava, pokud to není vyznačeno jinak. Jestliže se setkají dvě auta na úzké horské silnici, přednost má to, které jede nahoru.

V krvi řidiče není povolen žádný alkohol.

Pokuta za překročení rychlosti o 20 km/h se pohybuje v přepočtu od 70 eur, za projetí na červenou od 45 eur a za jízdu pod vlivem alkoholu je pokuta od 100 eur.

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.