Slovinsko: Včas zaplacená pokuta je za polovinu

| rubrika: Příloha | 25. 6. 2008 | 1 komentář

Od 1. července 2008 zavádí Slovinsko zpoplatnění dálnic. Nejlevnější dálniční známka má půlroční platnost a stojí 35 eur (900 Kč). Známky budou v prodeji na hraničních přechodech a také na rakouských a maďarských dálnicích v blízkosti slovinských hranic.

Maximální povolená rychlost je 60 km/h v obci, 90 km/h mimo obec, 100 km/h na rychlostních silnicích a 130 km/h na dálnici. Je povolena hladina alkoholu do výše 0,5 promile v krvi.

Pokuty

Pokuta za překročení rychlosti o 20 km/h se pohybuje od 130 eur, za projetí na červenou od 250 eur a za jízdu pod vlivem alkoholu nad povolený limit je pokuta od 125 eur. Řidiči, který zaplatí pokutu na místě nebo do 8 dnů se snižuje pokuta o polovinu.

V případě, že zahraniční turista odmítne zaplatit pokutu, je třeba počítat s tím, že se mu policisté pokusí zabavit pas nebo jiné dokumenty.

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.