Německo: Za emise zaplatíte

| rubrika: Příloha | 25. 6. 2008

Při nočních cestách do Německa je užitečné si hlídat stav paliva v nádrži a včas pohonné hmoty dočerpat. Na dálnicích bývají pumpy často daleko od sebe a mimo dálnice v drtivé většině nemají čerpací stanice otevřeno non-stop.

Při vjezdu do center některých německých měst je potřeba mít zakoupenou známku a zaplatit tak poplatek za znečištění ovzduší. Vjezd do centra začalo zpoplatňovat jedenáct německých měst, například Berlín, Hannover, Koln či Stuttgart. Vozidla musí mít zakoupenu známku v hodnotě 5 až 10 eur, podle množství vypouštěných emisí. Nařízení se týká i aut registrovaných v zahraničí a řidiči, který bez této známky vjede do centra zpoplatněného města, hrozí pokuta 40 eur.

Letos bude toto omezení platit již ve 33 německých městech. Od letošního 1. srpna se připojí Brémy a od 1. října Mnichov. Nálepky se dají koupit na německých STK po předložení dokladu o emisní kontrole vozidla.

Rychlost a alkohol

V Německu je maximální povolená rychlost 50 km/h v obci, 100 km/h mimo obec a na dálnici rychlost není omezena. Pouze v Brémách je na dálnici limit 120 km/h. Řidič pomalu jedoucího vozidla musí umožnit předjetí rychlejším vozům, a to buď zpomalením rychlosti ve vhodném místě, nebo zastavením automobilu.

Dálnice není pro osobní auta nijak zpoplatněna. Je povolena hranice 0,5 promile alkoholu v krvi řidiče. U řidičů do 21 let a těch, kteří mají řidičský průkaz méně než 2 roky, není alkohol povolen vůbec.

Pokuta za překročení rychlosti o 20 km/h se pohybuje od 35 eur, za projetí na červenou od 50 eur a za jízdu pod vlivem alkoholu nad povolený limit je pokuta od 250 eur.

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.