Rakousko: Místo pokuty vám můžou vzít osobní věci

| rubrika: Příloha | 25. 6. 2008 | 2 komentáře

Při menších dopravních nehodách se v Rakousku nemusí volat policie. Stačí, když se účastníci dohodnou a vymění si osobní údaje. Pokud se český řidič rozhodne k takové havárii místní policii přivolat, musí počítat s tím, že si dopravní policisté naúčtují poplatek 40 eur.

Rychlost a alkohol

Maximální povolená rychlost je 50 km/h v obci, 100 km/h mimo obec (Tyrolsko a Vorarlbergsko 80 km/h) a 130 km/h na dálnici.

Je povolena hranice 0,5 promile alkoholu v krvi řidiče.

Dálnice a většina rychlostních komunikací označených "S" je zpoplatněna prostřednictvím známky, která se dá koupit na benzínových pumpách u hranic. Desetidenní známka stojí letos 7,70 eur, dvouměsíční 22,20 eur a roční 73,80 eur. Platí se také za průjezd některými horskými průsmyky a tunely, mýtné je stejné jako loni.

Pokuty

Policisté smí vybírat v hotovosti pokutu nejvýše 36 eur. V případě vyšší pokuty mohou požádat o zaplacení zálohy. Řidiči, který nemá hotovost na zaplacení pokuty, smějí policisté zabavit v hodnotě pokuty věci z osobního majetku, například oblečení či elektroniku.

Pokuta za překročení rychlosti o 20 km/h se v Rakousku pohybuje od 20 eur, za projetí na červenou od 70 eur a za jízdu pod vlivem alkoholu nad povolený limit je pokuta od 220 eur.

Od 1. ledna 2008 musí jezdit řidiči i přes den s rozsvícenými potkávacími světly a od 1. listopadu se povinně přezouvají letní pneumatiky na zimní.

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.