Itálie: Bez peněz na pokuty přijdete o řidičák

| rubrika: Příloha | 25. 6. 2008 | 2 komentáře

Letošní novinkou je zavedení mýtného "EcoPass" v Miláně pro všechny auta mířící do zóny v centru města. Podle velikosti vozidla se platí od 2 do 10 eur. Nařízení trvá každý den od 7.30 do 19.30 hodin a lístek se dá koupit všude, kde jsou k dostání jízdenky na městskou hromadnou dopravu.

Rychlost a alkohol

Maximální povolená rychlost je 50 km/h v obci, 90 km/h mimo obec, 110 km/h na hlavních tazích, 130 km/h na dálnici a 150 km/h na dálnici se třemi pruhy.

Je povolena hranice 0,5 promile alkoholu v krvi řidiče.

Dálnice jsou z velké části placené, platí se na mýtných branách při průjezdu automobilem. Zpoplatněn je i průjezd některých alpských tunelů, třeba jednosměrný průjezd známým tunelem Velký St. Bernard přijde na 22,40 eur (560 Kč).

Na dálnici je zakázaný odtah jiným osobním autem, v případě poruchy je potřeba zavolat odtahové vozidlo.

Pokuty

Za nedodržování pravidel silničního provozu má Itálie jedny z nejvyšších pokut v Evropě. Například za překročení rychlosti o 20 km/h se pokuta pohybuje od 150 eur (od 3 700 Kč), za projetí na červenou rovněž od 150 eur a za jízdu pod vlivem alkoholu nad povolený limit je pokuta od 500 eur.

Řidiči, který nemá peníze na zaplacení pokuty, může policie zadržet řidičský průkaz.

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.