Do klubu jenom na sezení. Pravidla pro vnitřní akce zpřísní

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 16. 9. 2020 19:00 | 3 komentáře
Do klubu jenom na sezení. Pravidla pro vnitřní akce zpřísní

Zdroj: Shutterstock

Ministerstvo zdravotnictví zpřísňuje pravidla pro konání vnitřních hromadných akcí. Reaguje tak na rostoucí počet nákazy Covid-19.

„Od pátku 18. září od 18 hodin se s výjimkou výstav, trhů, veletrhů a jim podobných akcí budou moci konat vnitřní hromadné akce s účastí přesahující ve stejný čas deset osob jen za podmínky, že každý účastník akce bude mít určeno místo k sezení. Na vnitřní hromadné akce tak nebude možný prodej vstupenek jinak než na konkrétní místo k sezení,“ rozhodlo ministerstvo.

„Situaci nadále nepřetržitě monitorujeme a budeme ji vyhodnocovat zase po týdnu. V tuto chvíli je naší prioritou zastavit počínající exponenciální nárůst pozitivních případů. Nemohu však vyloučit další opatření,“ říká ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Opatření se týká nejen organizovaných akcí, ale také restaurací, barů, klubů a podobných provozoven. Ve vnitřních prostorech provozovny stravovacích služeb tedy provozovatel nemá připustit víc zákazníků, než je tam míst k sezení.

„Smyslem je omezit úzký kontakt stojících osob v barech, klubech či restauracích. Přidělené místo každému účastníkovi akce znamená vytvoření určitého distancu od ostatních. To však neznamená, že by se v prostoru nemohlo například tančit. Lidé, kteří mají své přidělené místo, se mohou v roušce normálně pohybovat po provozovně. I nadále tak bude možné pořádat například plesy, taneční a další akce,“ upřesňuje Roman Chlíbek, vedoucí epidemiologické skupiny při ministerstvu zdravotnictví.

Ve vnitřních provozovnách stravovacích služeb se zároveň zpřesňuje výjimka z povinného používání roušek. Nově platí, že lidé nemusí mít roušku v době konzumace jídla a nápojů, ale jen pokud sedí. „Nelze využít této výjimky například při stání u výčepu nebo při pohybu po provozovně,“ dodává Chlíbek.

Nadále platí pravidlo, že prostor, v němž se vnitřní hromadné akce konají, musí být rozdělen do organizačně oddělených sektorů, maximální kapacita sektoru je 500 osob. Každý sektor musí mít svůj individuální vstup z venkovních prostor, nebo jsou organizátoři povinni vstupy a výstupy ze sektorů časově regulovat tak, aby nedocházelo k nežádoucímu shlukování.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Autorsky se zaměřuje na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ještě víc než paragrafy ale miluje média. Byl šéfredaktorem České informační agentury... Další články autora.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.