Povinnost nosit roušky se od 25. května omezí

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 11. 5. 2020
Povinnost nosit roušky se od 25. května omezí

Zdroj: Shutterstock

Od 25. května nebude povinné nosit roušky na otevřených prostranstvích za podmínky, že lidé dodrží dvoumetrové rozestupy (s výjimkou členů stejné domácnosti). Dál zůstanou povinné v hromadné dopravě nebo vnitřních prostorech.

Návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha dnes schválila vláda. Podle něj jde o kompromis s požadavky epidemiologů.

Už od úterý 12. května nebudou muset nosit roušky účastníci přijímacích řízení a členové zkušebních komisí na školách, jestliže dodrží rozestup jeden a půl metru a v místnosti bude maximálně 15 osob. Další nová výjimka bude pro pacienty a zdravotnické pracovníky po nezbytně nutnou dobu při poskytování péče – jde třeba také o logopedy.

Rozšíří se tak dosavadní výjimky, které platí například pro děti do dvou let, děti v mateřských školách nebo dětské skupině, členy domácnosti jedoucí v jednom autě, autisty nebo řidiče veřejné dopravy v uzavřených kabinách.

Vláda dnes diskutovala také o pokračování vyhrazené prodejní doby pro seniory, nakonec se rozhodla nechat ji ve stejné podobě jako dosud. 

Koronavirus: aktuality, kalkulačky, informace

Chraňte nejen sebe, ale i svoji peněženku. Vybíráme nejdůležitější texty a nástroje, které vám pomohou překonat dopady pandemie viru COVID-19.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+18
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

koronavirus

A tohle už jste četli?

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

3. 12. 2022 | Jana Divinová

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

Do Česka letos zamířilo dvacet nových značek obchodů a služeb. U některých se budete divit, jak tu mohly tak dlouho chybět, třeba jako Chanel, jiné možná znají z výjezdů do ciziny jen... celý článek

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

30. 11. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou do konce prosince ušetřit 20 procent z nákupů v řetězci Albert a v internetových obchodech Rohlík a Košík.

Kdo se vyzná v pojištění, může vyhrát. Nebojte se a vyzkoušejte

30. 11. 2022 | redakce Peníze.CZ

Kdo se vyzná v pojištění, může vyhrát. Nebojte se a vyzkoušejte

Rozumíte pojištění? Tak schválně, otestujte se. Když se vám v našem kvízu bude dařit, můžete si i zasoutěžit o pěkné ceny.

Skutečné slevy při Black Friday. Podívejte se, kdo nejvíc čaroval

28. 11. 2022 | Jakub Balada | 1 komentář

Skutečné slevy při Black Friday. Podívejte se, kdo nejvíc čaroval

Díky Hlídači shopů si můžete ověřit, jaká je skutečná sleva a jestli ji obchodníci uměle nezvyšují. Jakub Balada z datového startupu Apify popisuje, co hlídač zjistil během letošního... celý článek

Odměny pro znalce a soudní tlumočníky se zvýší

25. 11. 2022 | redakce Peníze.CZ

Odměny pro znalce a soudní tlumočníky se zvýší

Od 1. ledna 2023 se zvýší sazby odměn za výkon znalecké a tlumočnické či překladatelské činnosti. Informovalo o tom ministerstvo spravedlnosti. Novelu vyhlášek už odeslalo k publikaci... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.