Mebster pomůže zdarma s rehabilitací u vás doma

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 10. 5. 2020
Mebster pomůže zdarma s rehabilitací u vás doma
Exoskelet Unilexa
Zdroj: Mebster

Nemáte možnost v nouzovém stavu kvůli pandemii koronaviru pravidelně rehabilitovat nebo se věnovat aktivnímu pohybu? Společnost Mebster, která se věnuje vývoji inovativních asistivních technologií k rehabilitaci a kompenzaci poruch mobility, nabízí zdarma trénink chůze s exoskeletem UNILEXA rovnou u vás v domácnosti.

Pomoc je určená především lidem, kteří v současné době nemají možnost cvičit se svým ošetřovatelem nebo fyzioterapeutem a trpí celkovým či částečným ochrnutím dolních končetin, způsobeným například poraněním míchy.

„Trénink probíhá samozřejmě zcela bezpečně. Fyzioterapeut bude mít jednorázový respirátor s výdechovým ventilem třídy minimálně FFP2 překrytý rouškou, na těle ochranný jednorázový oděv, rukavice a ochranné brýle. Před každým výjezdem se navíc podrobí kontrole tělesné teploty a dalších případných symptomů nákazy koronavirem,“ uvedl výkonný ředitel společnosti a její zakladatel Michal Gloger.

Po každé návštěvě bude exoskelet i přepravní box odborně vydezinfikován. Fyzioterapeut se navíc před návštěvou podrobí kontrolnímu testu na covid-19.

A jak se k pomoci dostanete? Nejprve vyplníte formulář pro zájemce na stránce Mebsteru, na jehož základě firma vyhodnotí, zda jste vhodný kandidát. Pokud ano, domluvíte se na termínu první návštěvy. Pak už fyzioterapeut přijede k vám a provede 15–20minutový nácvik chůze se zařízením UNILEXA PRIME. Zvládnete-li chodit déle, můžete si v pohodě nácvik chůze prodloužit.

Unikátní exoskelet UNILEXA vyniká spolehlivostí, takže se nemusíte bát jeho použití. Navíc je velmi lehký a snadno se upevňuje na končetiny. Komfort pohybu je výrazně lepší než při používání bilaterálních ortéz. Vyhnete se tak otokům nebo kožním potížím. Verze PRIME je přímo určena do zdravotnických center a nemocnic.

Pokud si exoskelet chcete vyzkoušet i po pominutí nouzového stavu, stačí společnost kontaktovat přes webový formulář.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

koronavirus

A tohle už jste četli?

Nové bonusy od zdravotních pojišťoven. Projděte si přehled

6. 2. 2023 | Jana Divinová | 1 komentář

Nové bonusy od zdravotních pojišťoven. Projděte si přehled

Všechny zdravotní pojišťovny letos rozšířily nebo navýšily své bonusové a preventivní programy. Tady je přehled novinek pro rok 2023.

Třetina lidí nemá rezervu ani na měsíc. Nová čísla o finančním zdraví

2. 2. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Třetina lidí nemá rezervu ani na měsíc. Nová čísla o finančním zdraví

Téměř třetina obyvatel Česka (29 %) žije jen s minimální finanční rezervou, která nepokryje ani jeden měsíc jejich průměrných životních nákladů. Každá desátá domácnost pak nemá vůbec... celý článek

Partners hlásí rekordní rok. I přes propad hypoték

1. 2. 2023 | Olga Skalková

Partners hlásí rekordní rok. I přes propad hypoték

Tržby finanční skupiny Partners loni vzrostly meziročně o 13 procent na 3,5 miliardy korun, čímž překonaly předchozí rekordní rok. Motorem růstu byly pojištění a investice. Výrazně... celý článek

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

31. 1. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

Obchodník chce, abyste nakupovali u něj. A odmění za to nejen toho, kdo vás k němu přivede, ale i přímo vás. Díky cashbacku dostanete zpátky procenta z útraty. Jak to funguje, na které... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.