Česká spořitelna a Praha pomáhají seniorům s platbami

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 5. 5. 2020 | 2 komentáře
Česká spořitelna a Praha pomáhají seniorům s platbami

Zdroj: Shutterstock

Česká spořitelna spolu s hlavním městem Praha spustila pomoc seniorům s finančními transakcemi. Banka v souvislosti s mimořádnými opatřeními telefonicky oslovuje klienty staršího věku, kteří nevlastní platební kartu, s nabídkou doručení bezkontaktní platební karty domů a zdarma. 

Banka reaguje na zájem těchto klientů o bezkontaktní finanční operace přes novou informační linku pražského magistrátu 800 160 166, která funguje od poloviny března.

Linka slouží zejména seniorům, jimž jedno z opatření nouzového stavu nedoporučuje vycházet po dobu jeho trvání mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění nutné zdravotní péče. Ti jsou z hlediska pohybu venku nejvíce ohroženi pandemií. Klienti tak nemusí pro kartu na pobočku. Navíc jim karta umožní následné bezhotovostní platby, čímž se rovněž snižuje riziko nakažení nemocí covid-19.

Za měsíc provozu na magistrátní seniorskou linku zavolalo přes osm tisíc lidí, kteří potřebovali pomoc s dovážkou nákupu potravin, léků a hygienických potřeb až domů nebo si vyžádali psychologickou pomoc. V terénu se posléze lidem věnují dobrovolníci z Červeného kříže, skauti, lidé z komunity Život 90 a další, kteří se zaregistrují přes web Pomahamepraze.cz.

Přes 800 volajících se na seniorské lince ptalo přímo na možnosti vyřízení finančních transakcí nebo peněžních služeb, například jak si vyzvednout důchod, zaplatit složenku nebo vybrat hotovost z bankomatu. Vedení města konzultovalo možná řešení s Českou spořitelnou a dohodlo se na spolupráci.

„Už od počátku jsme měli obavu z toho, aby se senioři, kteří v mnoha případech nevyužívají služeb internetového bankovnictví a platebních karet, neocitli bez finančních prostředků. Po dotazech na infolinku jsme oslovili Českou spořitelnu, která nám vyšla vstříc a začala své klienty proaktivně oslovovat. Navíc má zdaleka nejvíce klientů v České republice, proto to pro nás byl logický krok,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast financí Pavel Vyhnánek.

Seniorům pomáhá také Nadace České spořitelny, a to prostřednictvím fondu rychlé reakce, který primárně slouží k rychlým intervencím do podpory učitelů a ohrožených dětí v souvislosti s koronavirovou pandemií nebo k udržení činnosti společností či krytí ztrát vzniklých propadem příjmů.

„Byť se nadace soustředí primárně na oblast školství a vzdělávání, rozhodli jsme se pomoci těm aktuálně nejohroženějším skupinám – seniorům, a to prostřednictvím organizace Život 90,” říká Jakub Mareš z Nadace České spořitelny.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Oblíbená témata

koronavirus

A tohle už jste četli?

Třetina lidí nemá rezervu ani na měsíc. Nová čísla o finančním zdraví

2. 2. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Třetina lidí nemá rezervu ani na měsíc. Nová čísla o finančním zdraví

Téměř třetina obyvatel Česka (29 %) žije jen s minimální finanční rezervou, která nepokryje ani jeden měsíc jejich průměrných životních nákladů. Každá desátá domácnost pak nemá vůbec... celý článek

Partners hlásí rekordní rok. I přes propad hypoték

1. 2. 2023 | Olga Skalková

Partners hlásí rekordní rok. I přes propad hypoték

Tržby finanční skupiny Partners loni vzrostly meziročně o 13 procent na 3,5 miliardy korun, čímž překonaly předchozí rekordní rok. Motorem růstu byly pojištění a investice. Výrazně... celý článek

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

31. 1. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

Obchodník chce, abyste nakupovali u něj. A odmění za to nejen toho, kdo vás k němu přivede, ale i přímo vás. Díky cashbacku dostanete zpátky procenta z útraty. Jak to funguje, na které... celý článek

Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

30. 1. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

Desítky tisíc důchodců v exekuci nebo insolvenci opět dostaly méně peněz, než podle zákona měly. Zpátky je už od státu nedostanou.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.