Česká spořitelna a Praha pomáhají seniorům s platbami

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 5. 5. 2020 16:30 | 2 komentáře
Česká spořitelna a Praha pomáhají seniorům s platbami

Zdroj: Shutterstock

Česká spořitelna spolu s hlavním městem Praha spustila pomoc seniorům s finančními transakcemi. Banka v souvislosti s mimořádnými opatřeními telefonicky oslovuje klienty staršího věku, kteří nevlastní platební kartu, s nabídkou doručení bezkontaktní platební karty domů a zdarma. 

Banka reaguje na zájem těchto klientů o bezkontaktní finanční operace přes novou informační linku pražského magistrátu 800 160 166, která funguje od poloviny března.

Linka slouží zejména seniorům, jimž jedno z opatření nouzového stavu nedoporučuje vycházet po dobu jeho trvání mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění nutné zdravotní péče. Ti jsou z hlediska pohybu venku nejvíce ohroženi pandemií. Klienti tak nemusí pro kartu na pobočku. Navíc jim karta umožní následné bezhotovostní platby, čímž se rovněž snižuje riziko nakažení nemocí covid-19.

Za měsíc provozu na magistrátní seniorskou linku zavolalo přes osm tisíc lidí, kteří potřebovali pomoc s dovážkou nákupu potravin, léků a hygienických potřeb až domů nebo si vyžádali psychologickou pomoc. V terénu se posléze lidem věnují dobrovolníci z Červeného kříže, skauti, lidé z komunity Život 90 a další, kteří se zaregistrují přes web Pomahamepraze.cz.

Přes 800 volajících se na seniorské lince ptalo přímo na možnosti vyřízení finančních transakcí nebo peněžních služeb, například jak si vyzvednout důchod, zaplatit složenku nebo vybrat hotovost z bankomatu. Vedení města konzultovalo možná řešení s Českou spořitelnou a dohodlo se na spolupráci.

„Už od počátku jsme měli obavu z toho, aby se senioři, kteří v mnoha případech nevyužívají služeb internetového bankovnictví a platebních karet, neocitli bez finančních prostředků. Po dotazech na infolinku jsme oslovili Českou spořitelnu, která nám vyšla vstříc a začala své klienty proaktivně oslovovat. Navíc má zdaleka nejvíce klientů v České republice, proto to pro nás byl logický krok,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast financí Pavel Vyhnánek.

Seniorům pomáhá také Nadace České spořitelny, a to prostřednictvím fondu rychlé reakce, který primárně slouží k rychlým intervencím do podpory učitelů a ohrožených dětí v souvislosti s koronavirovou pandemií nebo k udržení činnosti společností či krytí ztrát vzniklých propadem příjmů.

„Byť se nadace soustředí primárně na oblast školství a vzdělávání, rozhodli jsme se pomoci těm aktuálně nejohroženějším skupinám – seniorům, a to prostřednictvím organizace Život 90,” říká Jakub Mareš z Nadace České spořitelny.

redakce Peníze.CZ

 Další články autora.

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Oblíbená témata

koronavirus

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Milostivé léto se blíží. Návod, jak se zbavit exekucí

24. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Milostivé léto se blíží. Návod, jak se zbavit exekucí

Stovky tisíc lidí dostanou tři měsíce na to, aby se za zvýhodněných podmínek vykoupili z některých dluhů. Jaké jsou podmínky a co je potřeba udělat? Připravili jsme průvodce.

Pro všechny telefony jedna nabíječka, chce Evropská komise

23. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

Pro všechny telefony jedna nabíječka, chce Evropská komise

V Evropské unii by během několika let měla na všechny nové telefony a další přenosná zařízení stačit jediná nabíječka.

Na úřad online. Snadné ověření přes banku už funguje pěti milionům lidí

23. 9. 2021 | Olga Skalková

Na úřad online. Snadné ověření přes banku už funguje pěti milionům lidí

Aspoň jednou už bankovní identitu jako „digitální občanku“ skutečně využilo skoro půl milionu lidí.

Nákupy v Polsku zlevňují, zlotý je nejslabší od transformace

22. 9. 2021 | Lukáš Kovanda | 3 komentáře

Nákupy v Polsku zlevňují, zlotý je nejslabší od transformace

Polská měna během dnešního obchodování klesla na svoji nejslabší úroveň vůči české koruně v novodobé historii – respektive za dobu, kdy obě země používají režim volně plovoucího směnného... celý článek

Exekuční novinky v praxi: Milostivé léto se blíží, chráněné účty drhnou

21. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 17 komentářů

Exekuční novinky v praxi: Milostivé léto se blíží, chráněné účty drhnou

Na konci října startuje takzvané milostivé léto. Stovkám tisíc lidí nabízí možnost, jak se zbavit statisícových dluhů z minulosti. Jak to vidí Daniel Hůle, dluhový expert neziskové... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.