Alza.cz věnovala neziskovkám 7500 roušek a respirátorů

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 8. 5. 2020
Alza.cz věnovala neziskovkám 7500 roušek a respirátorů
Roušky od Alzy pro Českou asociaci paraplegiků
Zdroj: CZEPA

Největší český e-shop Alza.cz věnoval 7500 roušek a respirátorů (FFP2) třem neziskovkám: České asociaci paraplegiků, Asociaci poskytovatelů sociálních služeb ČR a Cestě domů, domácímu hospicu a poradně pro nevyléčitelně nemocné. Nemocnicím a Asociaci poskytovatelů hospicové a paliativní péče Alza vyrábí na 3D tiskárnách ochranné štíty.

Kromě toho Alza podporuje různé iniciativy proti covid-19 prostřednictvím přímých darů či formou zapojení do charitativní platformy Souhvězdí pomoci. V březnu v ní přibylo 30 nových projektů, například UNICEF – Zastavme covid-19, CARE – Chraňte lékaře a humanitární pracovníky před covid-19 nebo Klub svobodných matek – mimořádný program pomoci samoživitelům v období pandemie koronaviru.

„Oslovují nás týdně desítky žadatelů o pomoc. Pokud je to v našich silách, snažíme se jim v této nelehké době vyjít vstříc – ať už fyzickým darem, penězi nebo poradenstvím. V Alze si velmi silně uvědomujeme odpovědnost vůči společnosti, v níž působíme,“ říká předseda představenstva Alza.cz Aleš Zavoral.

Nejpopulárnější obchodní dům v anketě ShopRoku 2019, kterou pořádá Heureka Group, provozovatel nákupního rádce Heureka.cz, se hned od počátku zapojil do společné iniciativy českých firem a IT odborníků pod názvem COVID19CZ, kde poskytl know-how a kapacity pro linku 1212.

„Nebo jsme skrze crowdfundingovou platformu Donio.cz přispěli částkou jednoho milionu korun na podporu projektu vědců a odborníků z pražské ČVUT, kteří vyvíjejí nový typ plicních ventilátorů CoroVent pro české nemocnice,“ vysvětluje Aleš Zavoral.

Ventilátor CoroVent
Udroj: Donio.cz

Ventilátor CoroVent, na který se sbíraly peníze přes portál Donio.cz

„Srdečně děkujeme Alza.cz za zásilku tisíce kusů ochranných pomůcek, určenou na pomoc vozíčkářům a pomoc v péči o ně. Jelikož lidé krátce po poškození míchy nesmí vypadnout z rehabilitačního programu, posíláme pomůcky klientům i personálu do rehabilitačních ústavů v Hrabyni a Chuchelné, kde hlásí jejich velký nedostatek. Cvičení je velmi důležité, aby tělo ještě více nechátralo, a proto jsme předali část zásilky také pracovníkům a klientům rehabilitačního centra Rehafit, kde se o handicapované klienty na vozíku příkladně a odborně starají,“ uvádí ředitelka České asociace paraplegiků – CZEPA Alena Jančíková.

Alza.cz věnovala roušky, ale i drogistické zboží nebo krmivo pro psy Koordinačnímu centru Hlavního města Prahy. Charitě pomohla v Praze s vybudováním kempu pro lidi bez domova ohroženými nákazou – věnovala 70 kempingových stanů. Mezi obdarovanými organizacemi jsou i FN Motol, NF Homolka, Nemocnice na Bulovce nebo Armáda spásy.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

koronavirus

A tohle už jste četli?

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

31. 1. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

Obchodník chce, abyste nakupovali u něj. A odmění za to nejen toho, kdo vás k němu přivede, ale i přímo vás. Díky cashbacku dostanete zpátky procenta z útraty. Jak to funguje, na které... celý článek

Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

30. 1. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

Desítky tisíc důchodců v exekuci nebo insolvenci opět dostaly méně peněz, než podle zákona měly. Zpátky je už od státu nedostanou.

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

30. 1. 2023 | Jan Müller

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

Doba nás nutí šetřit. Jenže z některých výdajů se na první pohled škrtat nedá. Jsou povinné. Ukážeme si ale, že to není vždycky docela pravda. A že i tam, kde to pravda je, vyplatí... celý článek

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

27. 1. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera | 7 komentářů

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners. O tom, čím chce zaujmout klienty a jaké služby nabídne, jsme si povídali s Markem Ditzem, který... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.