Alza.cz věnovala neziskovkám 7500 roušek a respirátorů

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 8. 5. 2020 09:00
Alza.cz věnovala neziskovkám 7500 roušek a respirátorů
Roušky od Alzy pro Českou asociaci paraplegiků
Zdroj: CZEPA

Největší český e-shop Alza.cz věnoval 7500 roušek a respirátorů (FFP2) třem neziskovkám: České asociaci paraplegiků, Asociaci poskytovatelů sociálních služeb ČR a Cestě domů, domácímu hospicu a poradně pro nevyléčitelně nemocné. Nemocnicím a Asociaci poskytovatelů hospicové a paliativní péče Alza vyrábí na 3D tiskárnách ochranné štíty.

Kromě toho Alza podporuje různé iniciativy proti covid-19 prostřednictvím přímých darů či formou zapojení do charitativní platformy Souhvězdí pomoci. V březnu v ní přibylo 30 nových projektů, například UNICEF – Zastavme covid-19, CARE – Chraňte lékaře a humanitární pracovníky před covid-19 nebo Klub svobodných matek – mimořádný program pomoci samoživitelům v období pandemie koronaviru.

„Oslovují nás týdně desítky žadatelů o pomoc. Pokud je to v našich silách, snažíme se jim v této nelehké době vyjít vstříc – ať už fyzickým darem, penězi nebo poradenstvím. V Alze si velmi silně uvědomujeme odpovědnost vůči společnosti, v níž působíme,“ říká předseda představenstva Alza.cz Aleš Zavoral.

Nejpopulárnější obchodní dům v anketě ShopRoku 2019, kterou pořádá Heureka Group, provozovatel nákupního rádce Heureka.cz, se hned od počátku zapojil do společné iniciativy českých firem a IT odborníků pod názvem COVID19CZ, kde poskytl know-how a kapacity pro linku 1212.

„Nebo jsme skrze crowdfundingovou platformu Donio.cz přispěli částkou jednoho milionu korun na podporu projektu vědců a odborníků z pražské ČVUT, kteří vyvíjejí nový typ plicních ventilátorů CoroVent pro české nemocnice,“ vysvětluje Aleš Zavoral.

Ventilátor CoroVent
Udroj: Donio.cz

Ventilátor CoroVent, na který se sbíraly peníze přes portál Donio.cz

„Srdečně děkujeme Alza.cz za zásilku tisíce kusů ochranných pomůcek, určenou na pomoc vozíčkářům a pomoc v péči o ně. Jelikož lidé krátce po poškození míchy nesmí vypadnout z rehabilitačního programu, posíláme pomůcky klientům i personálu do rehabilitačních ústavů v Hrabyni a Chuchelné, kde hlásí jejich velký nedostatek. Cvičení je velmi důležité, aby tělo ještě více nechátralo, a proto jsme předali část zásilky také pracovníkům a klientům rehabilitačního centra Rehafit, kde se o handicapované klienty na vozíku příkladně a odborně starají,“ uvádí ředitelka České asociace paraplegiků – CZEPA Alena Jančíková.

Alza.cz věnovala roušky, ale i drogistické zboží nebo krmivo pro psy Koordinačnímu centru Hlavního města Prahy. Charitě pomohla v Praze s vybudováním kempu pro lidi bez domova ohroženými nákazou – věnovala 70 kempingových stanů. Mezi obdarovanými organizacemi jsou i FN Motol, NF Homolka, Nemocnice na Bulovce nebo Armáda spásy.

redakce Peníze.CZ

 Další články autora.

Líbil se vám článek?

+12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Oblíbená témata

koronavirus

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Podvodníci lákají na levné ojetiny. Vezmou zálohu a zmizí

20. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Podvodníci lákají na levné ojetiny. Vezmou zálohu a zmizí

Pozor na podvodné inzeráty ojetých aut, které lákají na nízkou cenu a chtějí zálohu předem. Podle Asociace prodejců použitých automobilů-autobazarů (APPAA) lze na podobné nabídky teď... celý článek

Pomáhá léčit lidi, na své dluhy ale nestačí. Jak z toho ven?

20. 9. 2021 | Jitka Šorfová | 1 komentář

Pomáhá léčit lidi, na své dluhy ale nestačí. Jak z toho ven?

Zdálo by se, že kdo podniká ve farmacii, nemůže se mít špatně. Zvlášť v době, kdy svět ochromila pandemie. Příběh lékárníka Pavla Veselého, jednoho z protagonistů pořadu Krotitelů dluhů,... celý článek

Broker Trust vstupují do Golem Finance

17. 9. 2021 | Jiří Hovorka

Broker Trust vstupují do Golem Finance

Finančně poradenská společnost Broker Trust koupila hypotečního makléře Golem Finance. Výši transakce firmy nezveřejnily, obě budou pokračovat pod svými názvy.

Zdražování očima expertů. Jaká inflace nás čeká?

17. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 25 komentářů

Zdražování očima expertů. Jaká inflace nás čeká?

Nad čtyřmi procenty už jsme, u pěti prý budeme na konci roku. Po covidovém restartu čelíme zdražování, jaké tu nebylo od poslední finanční krize. Rychlá přeháňka, nebo vytrvalý déšť? celý článek

Dvě banky ruší poplatek za výběry cash advance

17. 9. 2021 | Olga Skalková | 4 komentáře

Dvě banky ruší poplatek za výběry cash advance

Vysvětlíme vám, kdy se tahle služba může hodit, proč o ni Češi nemají zájem a na co si dát pozor.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.