Alza.cz věnovala neziskovkám 7500 roušek a respirátorů

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 8. 5. 2020
Alza.cz věnovala neziskovkám 7500 roušek a respirátorů
Roušky od Alzy pro Českou asociaci paraplegiků
Zdroj: CZEPA

Největší český e-shop Alza.cz věnoval 7500 roušek a respirátorů (FFP2) třem neziskovkám: České asociaci paraplegiků, Asociaci poskytovatelů sociálních služeb ČR a Cestě domů, domácímu hospicu a poradně pro nevyléčitelně nemocné. Nemocnicím a Asociaci poskytovatelů hospicové a paliativní péče Alza vyrábí na 3D tiskárnách ochranné štíty.

Kromě toho Alza podporuje různé iniciativy proti covid-19 prostřednictvím přímých darů či formou zapojení do charitativní platformy Souhvězdí pomoci. V březnu v ní přibylo 30 nových projektů, například UNICEF – Zastavme covid-19, CARE – Chraňte lékaře a humanitární pracovníky před covid-19 nebo Klub svobodných matek – mimořádný program pomoci samoživitelům v období pandemie koronaviru.

„Oslovují nás týdně desítky žadatelů o pomoc. Pokud je to v našich silách, snažíme se jim v této nelehké době vyjít vstříc – ať už fyzickým darem, penězi nebo poradenstvím. V Alze si velmi silně uvědomujeme odpovědnost vůči společnosti, v níž působíme,“ říká předseda představenstva Alza.cz Aleš Zavoral.

Nejpopulárnější obchodní dům v anketě ShopRoku 2019, kterou pořádá Heureka Group, provozovatel nákupního rádce Heureka.cz, se hned od počátku zapojil do společné iniciativy českých firem a IT odborníků pod názvem COVID19CZ, kde poskytl know-how a kapacity pro linku 1212.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

„Nebo jsme skrze crowdfundingovou platformu Donio.cz přispěli částkou jednoho milionu korun na podporu projektu vědců a odborníků z pražské ČVUT, kteří vyvíjejí nový typ plicních ventilátorů CoroVent pro české nemocnice,“ vysvětluje Aleš Zavoral.

Ventilátor CoroVent
Udroj: Donio.cz

Ventilátor CoroVent, na který se sbíraly peníze přes portál Donio.cz

„Srdečně děkujeme Alza.cz za zásilku tisíce kusů ochranných pomůcek, určenou na pomoc vozíčkářům a pomoc v péči o ně. Jelikož lidé krátce po poškození míchy nesmí vypadnout z rehabilitačního programu, posíláme pomůcky klientům i personálu do rehabilitačních ústavů v Hrabyni a Chuchelné, kde hlásí jejich velký nedostatek. Cvičení je velmi důležité, aby tělo ještě více nechátralo, a proto jsme předali část zásilky také pracovníkům a klientům rehabilitačního centra Rehafit, kde se o handicapované klienty na vozíku příkladně a odborně starají,“ uvádí ředitelka České asociace paraplegiků – CZEPA Alena Jančíková.

Alza.cz věnovala roušky, ale i drogistické zboží nebo krmivo pro psy Koordinačnímu centru Hlavního města Prahy. Charitě pomohla v Praze s vybudováním kempu pro lidi bez domova ohroženými nákazou – věnovala 70 kempingových stanů. Mezi obdarovanými organizacemi jsou i FN Motol, NF Homolka, Nemocnice na Bulovce nebo Armáda spásy.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

koronavirus

A tohle už jste četli?

Změny v povinném ručení. Nový zákon schválili poslanci

1. 12. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Změny v povinném ručení. Nový zákon schválili poslanci

Povinné ručení se rozšíří na víc druhů vozidel, nově se bude týkat provozovatele místo vlastníka a zvýší se minimální limity pro pojistné plnění. Při cestách po Česku už nebude nutné... celý článek

Víc než desetina lidí si půjčuje rizikově, zjistil průzkum

30. 11. 2023 | Kateřina Hovorková

Víc než desetina lidí si půjčuje rizikově, zjistil průzkum

Více než desetina lidí (11 procent) v Česku se zadlužuje výrazně problematicky. Oproti loňsku se situace mírně zhoršila, a to o jeden procentní bod. Ukázal to Index rizikového zadlužování České... celý článek

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

Energetický regulační úřad zveřejnil svou část ceny za elektřinu a plyn. Co to udělá s konečnou cenou pro domácnosti? Tady je přehled.

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 3 komentáře

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

Počet nákupů na internetu každý rok roste. Placení dobírkou je sice na ústupu, ale rozhodně ještě není raritou. A na to spoléhají dobírkoví podvodníci.

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Partners Financial Services