Přijdete snadno o peníze? Vyzkoušejte si, jak znáte novinky

| rubrika: Kvíz týdne | 28. 12. 2019
Špatné informace jsou jednou z nejsnadnějších cest, jak naletět podvodníkům a přijít o peníze. Váš případ to nejspíš nebude, ale přesto: Pojďme si otestovat, co přinesl rok 2019.

Z většiny bankovních účtů v Česku už je možné odesílat okamžité platby. Na co byste si měli dát pozor?

Vláda Andreje Babiše před pár měsíci rozhodovala o změně věku odchodu do důchodu po roce 2030. Jak to dopadlo?

O kolik víc letos platíme za zboží a služby v porovnání s loňským rokem? Jinými slovy: Jak vysoká bude průměrná meziroční inflace za celý rok 2019, jestliže prosincová čísla nepřekvapí?

Kdyby aspoň ty výdělky rostly aspoň stejně rychle, co? Tak schválně: O kolik stoupla průměrná mzda ve třetím čtvrtletí 2019, když to porovnáme se stejným obdobím předchozího roku? Zajímá nás růst bez započtení inflace.

Jasně, byty zdražily mnohem víc než rohlíky nebo jízdenky. A zvlášť to vynikne, když porovnáme jejich tržní cenu třeba se začátkem roku 2010. O kolik stoupla – v průměru za celou republiku a nehledě na stáří bytu – podle statistik Hypoteční banky?

Bitcoin letos vystřelil jako raketa. Kam nakonec dopadl? Konkrétně: Jaká byla hodnota bitcoinu (v dolarech) letos o Vánocích, když ji srovnáme se začátkem roku 2019?

Kdo v roce 2019 nejvíc vydělal? Ten, kdo na začátku roku uložil peníze

Hodně se letos mluvilo o Monetě. A to nejenom o akciích téhle banky. Kterého z konkurentů v roce 2019 koupila? (Pro zjednodušení počítáme dohodu, nikoliv definitivní schválení regulátorem.)

Den před koncem roku 2019 vám sympatický obchodník chce nabídnout nové pojištění. V kterém z následujících případů byste měli zpozornět, protože pojišťovna s tímto jménem (nebo obchodní značkou) už samostatně v Česku nepůsobí nebo ani nikdy nevstoupila na trh?

Rok 2019 přinesl změnu týkající se dočasné pracovní neschopnosti zaměstnanců – takzvané nemocenské. Jakou?

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+78
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.