Kam s cennostmi? 24SAFE - trezor pro každého

| rubrika: FINEXPO | 9. 9. 2019
„Úschova cenností? To se ptáte mě? To není moje silná stránka. A nejenom proto, že pletu dohromady smlouvy, zlato, papíry na důchod, známky, manželovy akcie – proč je proboha někde neschoval sám?

Placená prezentace

Izolepou omotanou flashku s divokými fotkami, záložní klíče, milostné dopisy a můj skoro dopsaný román, autobiografický. Zamykatelnou pokladničku mi děti zakopaly na dvoře, klíč od baru v sektorovém sekretáři zmizel a papíry schované u kamarádky někdo zjevně prohrabával. A to nechci vzpomínat na povodně u nás v Karlíně, tenkrát zmizelo ledacos. Ale do novin tohle asi nedávejte, zatím nás nevykradli.“

Slovo odborníka

Paní Eva je poměrně typický příklad, říká finanční poradce Jaroslav Šebeček. Kultura úschovy cenných předmětů a listin v naší zemi ještě není příliš rozvinutá. Napadne nás pojištění, to je samozřejmě v mnoha případech nutné, ale ne všechny věci, které jsou pro jednotlivce osobně mimořádně cenné, lze pojistit nebo nahradit. Proto jednoznačně doporučuji uložení do bezpečnostní schránky, nejlépe v některém prověřeném trezorovém centru. Je to velká úleva a praktické řešení i v případě, že nebydlíte v záplavové oblasti.

Například v Praze existuje ukázková služba 24SAFE. Je to budova v ulici Na Poříčí 17, kde mají podzemí trezory chráněné nejmodernějším automatizovaným systémem švédské firmy GUNNEBO a pojištěné u Allianz. To znamená, že když si tam paní Eva s manželem pronajmou bezpečnostní schránku, mají jistotu, že jejich cennosti jsou v bezpečí a že si je mohou vyzvednout 24 hodin denně celý rok, tedy i v noci a o svátcích. Vyzvedávání probíhá v jedné z výdejních místností bez přítomnosti jiné osoby, rychle a diskrétně. Také si mohou zvolit některou doplňkovou službu, třeba SMS zprávu při každém otevření schránky nebo kontrolu otisku prstu. Výhodou je absolutně bezpečné a časově nenáročné předávání hotovosti či cenností blízkým osobám.

Službu lze objednat velice jednoduše, osobně nebo přes internet (https://www.24safe.cz/), vyškolený personál novým zákazníkům se vším pomůže. Cena pronájmu schránky začíná už od 390 Kč měsíčně a do 15. prosince běží akce zkušebního pronájmu na měsíc zdarma. Vzhledem ke zmíněnému autobiografickému románu paní Evy a k těm fotkám by možná manželé měli uvažovat o dvou schránkách. Určitě se jim to vyplatí.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.