Na neomezená data láká i Vodafone, má to ale háčky

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 19. 6. 2019

Mobilní operátor Vodafone nabídne od 20. června nové tarify s neomezeným čerpáním dat. Jsou tu ale dvě podmínky: Tarif si musí objednat aspoň dva lidé společně a zároveň využívat pevné připojení k internetu s názvem Na doma.

Základní cena za jednu SIM kartu začíná na na 599 Kč měsíčně, na takovou cenu ale dosáhnou jenom skupiny čtyř lidí. K tomu je nutné připočítat paušál za pevné připojení 399 Kč.

Když tedy nabídku využije dvojice, zaplatí celkem 2396 Kč měsíčně – z toho každý člověk 998 Kč za SIM kartu a společně 399 Kč za pevné připojení.

Když se spojí čtyři lidé, zaplatí celkem 2795 Kč měsíčně (každý z nich 599 Kč za SIM kartu a společně 399 Kč).

U tarifů pro jednotlivce Vodafone zvýší objem dat, současně ale mírně zdraží paušál. Například varianta s 10 GB (doteď 7 GB) přijde samostatně na 799 Kč (doteď 777 Kč) při závazku na dva roky. Varianta s 40 GB (doteď 20 GB) přijde samostatně na 1799 Kč (doteď 1777 Kč). Kdo si k tomu objedná i neomezený internet na doma za 399 Kč, dosáhne na nižší cenu dat – balíček s 10 GB ho tak celkově přijde na 998 Kč, balíček s 40 GB na 1996 Kč. Kompletní ceník zveřejní Vodafone na svém webu ve čtvrtek současně se spuštěním nových tarifů.

Konkurenční T-Mobile v pondělí oznámil, že od 20. června do 31. srpna umožní neomezené stahování dat. Akce nemá žádná výraznější omezení.

Už se ho nebojte

I po zrušení roamingových poplatků zůstalo volání na zahraniční čísla drahé. Od letoška je to jednodušší. Projděte si, kolik zaplatíte za hovor i SMS, a kde všude nové ceny platí. 

Revoluce při volání do ciziny. Končí roamingový paradox

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Dlouhodobý investiční produkt

Dlouhodobý investiční produkt

Myslete na sebe a zabezpečte se na penzi co nejlépe. Třeba investováním do široké nabídky fondů.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Jednodenní dálniční známku zavede i Slovensko. Bude levnější než u nás

11. 7. 2024 | redakce Peníze.CZ

Jednodenní dálniční známku zavede i Slovensko. Bude levnější než u nás

Slovensko od srpna zavede jednodenní dálniční známku, která bude stát 5,40 eura (136 korun). Její cenu stanovila vláda, která schválila prováděcí vyhlášku k zákonu o dálniční známce.  celý článek

Nový žebříček nejlepších letišť. Odkud se cestuje hladce?

11. 7. 2024 | Pavla Adamcová

Nový žebříček nejlepších letišť. Odkud se cestuje hladce?

Dovolenková sezóna je tu a s ní i aktuální žebříček nejlepších letišť z celkem 69 zemí. Sestavuje ho společnost AirHelp, která se zaměřuje na vymáhání náhrad za zpožděné lety. Kdo se... celý článek

Inflace je zpátky v cíli. Překvapivě klesla na dvě procenta

10. 7. 2024 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Inflace je zpátky v cíli. Překvapivě klesla na dvě procenta

Meziroční inflace v červnu zpomalila na dvě procenta, přitom v květnu spotřebitelské ceny rostly o 2,6 procenta. Nová čísla zveřejnil Český statistický úřad.

Minimální srážka u exekucí je zas ve hře. Odnesou to důchodci, varují neziskovky

9. 7. 2024 | Kateřina Hovorková | 3 komentáře

Minimální srážka u exekucí je zas ve hře. Odnesou to důchodci, varují neziskovky

Senátoři budou zítra hlasovat o novele insolvenčního zákona, která zásadně mění způsob oddlužení. Více jsme o novele psali zde: Oddlužení se zkrátí. Změny v osobním bankrotu schválili... celý článek

Pětina Čechů nerozumí procentům, ukázal průzkum

9. 7. 2024 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Pětina Čechů nerozumí procentům, ukázal průzkum

Česká bankovní asociace (ČBA) si nechává pravidelně kolem poloviny roku vyhodnocovat finanční gramotnost v zemi. Index finanční gramotnosti, jak průzkumu říkají, má vždy stejnou strukturu... celý článek

Partners Financial Services