Poslední z velké trojky odhalil, jak zlevní volání do ciziny

jih | rubrika: Aktuality | 13. 5. 2019

T-Mobile od poloviny května zlevní telefonování do ostatních zemí Evropské unie na 5,89 koruny za minutu, SMS vyjde na 1,86 koruny. Reaguje na unijní nařízení, které od 15. května zavádí cenové stropy na ceny zahraničního volání.

T-Mobile také sjednotí ceny zahraničního volání pro tarifní a předplacené služby. U předplacených služeb tak volání do zahraničí zlevní i u čísel mimo EU.

Stejné ceny pro „evropské“ hovory, jako má T-Mobile, už dříve oznámilo O2. "Evropská" SMS u O2 vyjde na 1,89 koruny. Vodafone zlevnil volání do jiných zemí EU už od 7. května, a to na 5,80 koruny za minutu, u SMS zpráv pak na 1,80 koruny.

Nižší cenu za minutu volání na evropská čísla nabízí virtuální operátor Sazkamobil: od půlky května bude vybírat 4,50 koruny za minutu, za SMS 1,80 koruny.

Čtěte podrobnosti: Volání do ciziny výrazně zlevňuje. Projděte si, kolik zaplatíte

Dosud se na ceny volání do zahraničí nevztahovala žádná regulace. Bylo tedy jenom na operátorech, jak vysokou cenu si určí. Lišila se nejenom podle operátorů, ale i podle toho, kam voláte.

Nejvýhodnější cenu měl T-Mobile při telefonování do sousedních států – 6,99 koruny za minutu. Další dva operátoři zvýhodňovali Slovensko (Vodafone s cenou 7,26 Kč a O2 s 11,90 Kč za minutu).

Do dalších evropských zemí jste pak doteď mohli nejlevněji volat s Vodafonem (11,50 Kč), jen o trochu dražší je T-Mobile (12 Kč), nejdražší pak O2 (24,90 Kč).

SMS do jiných států EU vyšla dosud nejlíp také u Vodafonu (2,52 Kč), následují O2 (5 Kč) a T-Mobile (5,05 Kč).

„V roce 2017 zrušila Evropská unie nejdříve poplatky za roaming. Teď zasahuje proti neúměrně vysokým cenám, které jsou lidem účtovány za volání z jejich domovské země do jiného státu EU,“ říká Marija Gabrielová, evropská komisařka pro digitální ekonomiku a společnost.

„Díky těmto dvěma krokům je nyní evropský spotřebitel plně chráněn před astronomickými fakturami za volání na jakékoliv evropské číslo, ať už doma, nebo v zahraničí. Jednotný digitální trh lidem přináší mnoho konkrétních pozitivních změn. Toto je jedna z nich,“ dodává Gabrielová.

Rychlé řešení škod na majetku

@SubmitCaption

Zvládněte nečekané situace v klidu. Více než 30 % škod na majetku vyřešíme již v den jejich nahlášení.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Spotřebitelská soutěž, nebo hazard? Fortuna prohrála soud

29. 5. 2023 | František Nonnemann, Petr Kučera

Spotřebitelská soutěž, nebo hazard? Fortuna prohrála soud

Není cashback jako cashback, rozhodl Nejvyšší správní soud. A potvrdil pokutu 100 tisíc korun za nepovolenou hazardní hru.

Do Chorvatska s eurem. Kolik si připlatíte a kde nejvíc

28. 5. 2023 | Jana Divinová | 1 komentář

Do Chorvatska s eurem. Kolik si připlatíte a kde nejvíc

Nejdřív ta dobrá zpráva: Do Chorvatska tentokrát dojedete bez hraničních kontrol. A teď ta špatná: Ceny jsou o hodně vyšší – a ještě stoupnou.

Rodná čísla jsou nebezpečná. Přesto se neruší, říká Bartoš

26. 5. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Rodná čísla jsou nebezpečná. Přesto se neruší, říká Bartoš

V nově vydávaných občanských průkazech už nebudou rodná čísla. Nahradit je mají obecné identifikátory, ze kterých nepůjde vyčíst citlivé a snad zneužitelné osobní údaje jako pohlaví... celý článek

Pražská plynárenská zlevňuje. Ušetří většina zákazníků

25. 5. 2023 | redakce Peníze.CZ

Pražská plynárenská zlevňuje. Ušetří většina zákazníků

Pražská plynárenská od června sníží prodejní cenu elektřiny a od července prodejní cenu zemního plynu.

Znáte rozdíl mezi kreditní a debetní kartou? Jak je správně používat a chránit

25. 5. 2023 | Jan Müller

Znáte rozdíl mezi kreditní a debetní kartou? Jak je správně používat a chránit

Pro platební karty se u nás vžil termín kreditka. Ve skutečnosti ale většinou jde o kartu debetní. Jak velký je v tom rozdíl?

Partners Financial Services