Poslední z velké trojky odhalil, jak zlevní volání do ciziny

| rubrika: Aktuality | 13. 5. 2019 15:45

T-Mobile od poloviny května zlevní telefonování do ostatních zemí Evropské unie na 5,89 koruny za minutu, SMS vyjde na 1,86 koruny. Reaguje na unijní nařízení, které od 15. května zavádí cenové stropy na ceny zahraničního volání.

T-Mobile také sjednotí ceny zahraničního volání pro tarifní a předplacené služby. U předplacených služeb tak volání do zahraničí zlevní i u čísel mimo EU.

Stejné ceny pro „evropské“ hovory, jako má T-Mobile, už dříve oznámilo O2. "Evropská" SMS u O2 vyjde na 1,89 koruny. Vodafone zlevnil volání do jiných zemí EU už od 7. května, a to na 5,80 koruny za minutu, u SMS zpráv pak na 1,80 koruny.

Nižší cenu za minutu volání na evropská čísla nabízí virtuální operátor Sazkamobil: od půlky května bude vybírat 4,50 koruny za minutu, za SMS 1,80 koruny.

Čtěte podrobnosti: Volání do ciziny výrazně zlevňuje. Projděte si, kolik zaplatíte

Dosud se na ceny volání do zahraničí nevztahovala žádná regulace. Bylo tedy jenom na operátorech, jak vysokou cenu si určí. Lišila se nejenom podle operátorů, ale i podle toho, kam voláte.

Nejvýhodnější cenu měl T-Mobile při telefonování do sousedních států – 6,99 koruny za minutu. Další dva operátoři zvýhodňovali Slovensko (Vodafone s cenou 7,26 Kč a O2 s 11,90 Kč za minutu).

Do dalších evropských zemí jste pak doteď mohli nejlevněji volat s Vodafonem (11,50 Kč), jen o trochu dražší je T-Mobile (12 Kč), nejdražší pak O2 (24,90 Kč).

SMS do jiných států EU vyšla dosud nejlíp také u Vodafonu (2,52 Kč), následují O2 (5 Kč) a T-Mobile (5,05 Kč).

„V roce 2017 zrušila Evropská unie nejdříve poplatky za roaming. Teď zasahuje proti neúměrně vysokým cenám, které jsou lidem účtovány za volání z jejich domovské země do jiného státu EU,“ říká Marija Gabrielová, evropská komisařka pro digitální ekonomiku a společnost.

„Díky těmto dvěma krokům je nyní evropský spotřebitel plně chráněn před astronomickými fakturami za volání na jakékoliv evropské číslo, ať už doma, nebo v zahraničí. Jednotný digitální trh lidem přináší mnoho konkrétních pozitivních změn. Toto je jedna z nich,“ dodává Gabrielová.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.