Spotřebitelské úvěry

PR článek | rubrika: Publicistika | 5. 9. 2017
Každý z nás má sen nebo cíl, kterého se snaží dosáhnout. Často je na jeho realizaci zapotřebí určitá částka, kterou můžeme získat ve formě spotřebitelských úvěrů.
Spotřebitelské úvěry

Tento typ financování spočívá v obdržení určité částky a splácení spolu s úroky podle splátkového kalendáře. Bez ohledu na cíl, ať už je to úžasný výlet nebo koupě auta nebo neočekávaný výdaj, který způsobuje velké zatížení domácího rozpočtu, měli bychom pečlivě zkontrolovat a porovnat všechny finanční instituce a jejich nabídky. K tomu můžeme využít, oblíbené na finančním trhu, srovnávací webové stránky, pomocí nichž můžeme prověřit, které nabídky jsou pro nás nejlepší, spolu s úrokovou sazbou úvěru.

Srovnávací finanční webové stránky se nejčastěji používají ve skandinávských zemích, mezi jinými v Norsku. Lidé žijící v Norsku, kteří hledají úvěry, často využívají webové stránky, jelikož šetří čas i peníze. Seznam úvěrů dostupných na finančním trhu v nejlepším Norském porovnávači úvěrů lze nalézt mimo jiné na adrese https://anbefalteforbrukslån.no.

Stejně tak se můžete podívat na jinou webovou stránku, která pomáhá spotřebitelům najít správnou půjčku, která pomůže splnit každý zvolený osobní cíl nebo financovat neočekávané výdaje, jedná se o stránku Norskkreditt.no. Každý spotřebitel v Norsku chce najít speciální nabídku, která představuje splátku individuálně přizpůsobenou potřebám zákazníka a nezatěžuje rozpočet domácnosti. Bezpečnost splácení úvěru a nízká úroková sazba jsou nejčastěji zvažované prvky, které nejčastěji rozhodují o výběru nejlepší nabídky předložené úvěrovou institucí.

Při porovnávání a výběru úvěrové společnosti stojí za to věnovat pozornost nabízeným úrokovým sazbám splácení úvěru. Úroková sazba výrazně ovlivňuje výši splátky úvěru, kterou zaplatíme podle smlouvy a připojeného splátkového kalendáře. Měsíční splátka, která je v nich uvedena, bude značně zatěžovat náš domácí rozpočet, a proto musíme racionálně odhadnout své příjmy a výdaje, abychom byli schopni splácet úvěr bez problému ve stanovené lhůtě.

Při výběru finanční instituce, která poskytuje úvěry, bychom měli také vyhledat informace dostupné na internetových fórech nebo jiných porovnávačích. Pokud se rozhodnete pro konkrétní finanční instituci, můžeme ověřit model úvěrové smlouvy, kde jsou obsažena ustanovení týkající se možnosti předčasného splacení půjčky nebo případné činnosti související s pozastavení splátek v případě špatné finanční situaci dlužníka. Paragrafy týkající se ochrany spotřebitele jsou velmi důležité a chrání nás v případě nepředvídatelných životních situací. Proto je také dobré sáhnout po názorech spotřebitelů, kteří daný úvěrový produkt již využívali. Budeme-li se řídit nejvyšším počtem pozitivních hodnocení, budeme mít jistotu dobré spolupráce mezi finanční institucí a dlužníkem.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Nová šance pro dlužníky. Milostivé léto čeká pokračování

26. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

Nová šance pro dlužníky. Milostivé léto čeká pokračování

Druhé milostivé léto začne 1. září a skončí 30. listopadu 2022. Původní pravidla této „amnestie sankcí“ se pro pokračování akce mírně změnila.

4fin kupuje českou síť realitek Century 21

24. 6. 2022 | Petr Kučera

4fin kupuje českou síť realitek Century 21

Finančně poradenská společnost 4fin Better together dokončila akvizici českého zastoupení světového realitního giganta Century 21. Takzvanou master franšízu kupuje od investiční skupiny... celý článek

Jízdenky za polovinu. S QR kódem nově i pro invalidy

23. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Jízdenky za polovinu. S QR kódem nově i pro invalidy

Lidé ve třetím stupni invalidity dostanou od začátku července novou slevu v dopravě. Ve vlacích druhé třídy a v linkové autobusové dopravě (mimo MHD) si budou moci kupovat jízdenky... celý článek

Neplatné bankovky přijmou i vkladomaty. Máme seznam

23. 6. 2022 | Petr Kučera

Neplatné bankovky přijmou i vkladomaty. Máme seznam

Starší vzory bankovek, které přestanou platit na konci letošního června, budou dál přijímat téměř všechny sítě vkladomatů, tedy bankomatů s vkladovou funkcí. Webu Peníze.cz to potvrdili... celý článek

Nová pomoc s drahými energiemi. Vláda škrtne poplatek

22. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 23 komentářů

Nová pomoc s drahými energiemi. Vláda škrtne poplatek

Vláda chystá pro domácnosti kromě už ohlášeného energetického úsporného tarifu také odpuštění poplatků za obnovitelné zdroje. Chce tím domácnostem alespoň částečně ulevit od vysokých... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.