Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Předplacené karty nepatří do starého železa. Leckdy vyjdou mnohem výhodněji než tarif

| rubrika: PR Článek | 4. 9. 2017
Předplacené karty máte spojené s dobou, kdy jste nosili šusťáky, hráli hada a svou Nokii 3310 nosili hrdě na šňůrce na krku? Dnes byste po nich už s největší pravděpodobností nesáhli? Chyba! I za vlády neomezených tarifů mají na trhu své čestné místo a ve spoustě případů se vám vyplatí víc než paušální tarif.

Předplacenky nejsou žádné tuctové zboží pro všechny. Mají zcela specifické rysy, které ocení jen určité publikum, například děti a senioři, ale také všichni uživatelé mobilních telefonů, kteří nevisí na sluchátku nonstop a chtějí mít výdaje pod kontrolou.  

S předplacenkou za měsíc utratíte i méně než 100 Kč

Jak už plyne z názvu, předplacené karty fungují tak, že si dopředu koupíte kredit, který pak postupně utrácíte za mobilní služby. Neplatíte žádné pravidelné měsíční poplatky. Kredit se odečítá pouze za provolané minuty a poslané SMS. Když telefon nepoužíváte, nestojí vás to ani korunu. Výhodou předplacenek je i jistá anonymita, operátor nezná vaše osobní údaje. Také vás netíží závazek v podobě několikaleté smlouvy.

Někteří operátoři se navíc snaží své klienty motivovat nejrůznějšími odměnami za dobití. Získat můžete kredit navíc, volné minuty, levnější volání a SMS nebo balíček dat, a díky tomu výrazně ušetřit. Nejlevnější volání bez paušálu zpravidla nabízejí virtuální operátoři, výhodně vychází třeba nabídka GoMobil a Tesco Mobile.

Srovnání: 5 nejoblíbenějších předplacených karet  

Virtuální operátorCena za voláníCena za SMSCena za data
Kaktus Mobil2,50 Kč / minuta1,50 Kč / SMS1 Kč / MB
GoMobil0,95 Kč* / minuta0,95 Kč* / SMS0,50 Kč* / MB
SAZKAmobil2,50 Kč / minuta1,50 Kč / SMS500 MB zdarma
Oskarta2 Kč / minuta1,50 Kč / SMS1 Kč / MB
Emtéčko1,40-1,90 Kč / minuta1,20 Kč / SMS1 Kč / MB

*Ceny jsou přepočteny ze Základního ceníku na základě odměny Dvojnásobný kredit za dobití platné do 31. 12. 2017

Komu se vyplatí spíš paušální tarif?  

Pravidelně platit předem stanovený měsíční poplatek za služby vyjde výhodně těm, kteří telefon aktivně využívají. Pokud s mobilem chodíte i spát, posíláte tolik SMS, že vás z toho bolí palec, nebo stahujete větší objemy dat, pak je paušál jasná volba. S předplacenkou byste se nedoplatili. K paušálním tarifům navíc dávají operátoři výrazné slevy na nové mobilní zařízení a další bonusy.

V kostce: Výhody a nevýhody předplacených karet

+

-

Anonymita. Není třeba uvádět vaše osobní údaje.

Kredit. Zásadně dojde v tu dobu, kdy se to nejmíň hodí.

Svoboda. Nejste vázáni žádnou smlouvou.

Cena. Služby jsou povětšinou dražší než u paušálu.

Kontrola. O všech svých výdajích máte perfektní přehled.

Zvýhodnění. Nezískáte levnější telefon ani tablet.

Najděte si produkt na míru

Stále si nejste jistí, která varianta je pro vás lepší? Není nic jednoduššího než si to spočítat. Vyzkoušejte internetovou kalkulačku a srovnejte si předplacené karty i paušální tarify. Stačí zadat, kolik potřebujete volných minut, SMS a dat a během dvou minut zjistíte, které řešení je pro vás nejvhodnější.

Vytisknout

Líbil se vám článek?

+3
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK