Online hraní: Miliardové výnosy a cesta k eSportu

PR článek | rubrika: Publicistika | 1. 3. 2016
To, že je v dnešní době herní průmysl jedním z největších odvětví na světě, není žádným tajemstvím. Dopad na ekonomiku a současně také na zdraví hráčů, regulace trhu - jsou témata, která už roky vzbuzují vášnivé debaty. Ať už však nahlížíte na důsledky hraní video her jakkoli, pozitivní ekonomický přínos lze jen těžko zpochybňovat.
Online hraní: Miliardové výnosy a cesta k eSportu

Ze zprávy za 2Q 2016 spol. Newzoo – přední světové zpravodajské agentury se zaměřením na hry, eSport a mobilní trh - vyplývá, že nejsilnější částí je právě online gaming – hraní her na internetu prostřednictvím PC a mobilních zařízení.

Dle prognózy pro rok 2016 herní průmysl v rámci světa vygeneruje 99,6 miliard amerických dolarů v tržbách, což znamená růst o 8,5 % v porovnání s rokem 2015. Poprvé v historii odvětví překoná mobilní hraní s 36,9 miliardami, tj. růst 21,3 %, hru na osobních počítačích. Trhu dominuje Asie a Tichomoří s 47% podílem. Čína sama o sobě generuje čtvrtinu celosvětových příjmů herního průmyslu. V rámci východní Evropy se Česká republika řadí na 4. místo s příjmy ve výši 128 milionů dolarů za Rusko, Ukrajinu a Polsko. Předpokládaná složená roční míra růstu (CAGR) do roku 2019 je na 6,6 % a počítá s dosažením globálních příjmů na částku 118,6 miliard amerických dolarů.

Online hraní je tedy samo o sobě výrazným hybatelem ekonomiky. V digitálním věku se jedná o přirozený vývoj. Jeho přínos spočívá nejen ve tvoření nových pracovních příležitostí a ve využití nejnovějších technologií.

Obrovskou výhodou je velmi malá bariéra pro vstup do hry. Umožňuje miliardám uživatelů soutěžit proti sobě – v reálném čase a bez nutnosti investic, či s velmi malým vkladem (na rozdíl od hraní na konzolích apod.). V tom je obrovský potenciál hry na internetu. Traffic, který herní prostředí generuje, vede k rozšiřování trhu a propojení s ostatními odvětvími.  To platí také pro trh s hazardními hrami, který ve své online formě slaví obrovské úspěchy. Podle Statista.com se příjmy plynoucí z online hazardních her vyšplhají v roce 2016 na více než 45 miliard amerických dolarů (globálně). Hráči se transformovali v moderní gamery, upřednostňují rychlejší a bezpečnou hru ve virtuálním prostředí a také skvělé marketingové pobídky online kasin, které kamenné podniky nenabízejí. Přehlídku toho nejlepší pro regionální hráče naleznete na kasino-online-sk.com.

Hra online a hlavně mobilní hraní se navíc jeví jako skvělý produkt pro eSporty. Mnohé mobilní herní tituly jsou již dnes transformované v eSport utkání. Přechod k eSportům je efektivní způsob jak oslovit mladou generaci uživatelů a zainteresovanost milenialů je pro úspěšné fungování mnoha trhů klíčová. Rychlost rozvoje eSport odvětví bude značně závislé na regionech (velká oblíbenost v Číně, kde již přes 20 % top mobilních her zažilo i eSport event). Západní trhy očekávají pomalejší přechod, ale opět zde sehraje klíčovou roli mobilní platforma, a to ve formě webů či aplikací jako je Youtube nebo Twitch. V tomto kontextu obchodní příležitosti pro herní společnosti spočívají hlavně ve tvorbě partnerství, sponzoringu a reklamě. 

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Přežije česká hospoda? Po covidu drtí restaurace zdražování

29. 6. 2022 | Jana Divinová | 4 komentáře

Přežije česká hospoda? Po covidu drtí restaurace zdražování

Nedostatek lidí, rychle zdražující vstupy a nižší ziskovost. České restaurace bojují s důsledky covidu a připravují se na další perný rok plný nejistoty. Přežijí prý jen dobří, pro... celý článek

Nová šance pro dlužníky. Milostivé léto čeká pokračování

26. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

Nová šance pro dlužníky. Milostivé léto čeká pokračování

Druhé milostivé léto začne 1. září a skončí 30. listopadu 2022. Původní pravidla této „amnestie sankcí“ se pro pokračování akce mírně změnila.

4fin kupuje českou síť realitek Century 21

24. 6. 2022 | Petr Kučera

4fin kupuje českou síť realitek Century 21

Finančně poradenská společnost 4fin Better together dokončila akvizici českého zastoupení světového realitního giganta Century 21. Takzvanou master franšízu kupuje od investiční skupiny... celý článek

Jízdenky za polovinu. S QR kódem nově i pro invalidy

23. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Jízdenky za polovinu. S QR kódem nově i pro invalidy

Lidé ve třetím stupni invalidity dostanou od začátku července novou slevu v dopravě. Ve vlacích druhé třídy a v linkové autobusové dopravě (mimo MHD) si budou moci kupovat jízdenky... celý článek

Neplatné bankovky přijmou i vkladomaty. Máme seznam

23. 6. 2022 | Petr Kučera

Neplatné bankovky přijmou i vkladomaty. Máme seznam

Starší vzory bankovek, které přestanou platit na konci letošního června, budou dál přijímat téměř všechny sítě vkladomatů, tedy bankomatů s vkladovou funkcí. Webu Peníze.cz to potvrdili... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.