Online hraní: Miliardové výnosy a cesta k eSportu

PR článek | rubrika: Publicistika | 1. 3. 2016
To, že je v dnešní době herní průmysl jedním z největších odvětví na světě, není žádným tajemstvím. Dopad na ekonomiku a současně také na zdraví hráčů, regulace trhu - jsou témata, která už roky vzbuzují vášnivé debaty. Ať už však nahlížíte na důsledky hraní video her jakkoli, pozitivní ekonomický přínos lze jen těžko zpochybňovat.
Online hraní: Miliardové výnosy a cesta k eSportu

Ze zprávy za 2Q 2016 spol. Newzoo – přední světové zpravodajské agentury se zaměřením na hry, eSport a mobilní trh - vyplývá, že nejsilnější částí je právě online gaming – hraní her na internetu prostřednictvím PC a mobilních zařízení.

Dle prognózy pro rok 2016 herní průmysl v rámci světa vygeneruje 99,6 miliard amerických dolarů v tržbách, což znamená růst o 8,5 % v porovnání s rokem 2015. Poprvé v historii odvětví překoná mobilní hraní s 36,9 miliardami, tj. růst 21,3 %, hru na osobních počítačích. Trhu dominuje Asie a Tichomoří s 47% podílem. Čína sama o sobě generuje čtvrtinu celosvětových příjmů herního průmyslu. V rámci východní Evropy se Česká republika řadí na 4. místo s příjmy ve výši 128 milionů dolarů za Rusko, Ukrajinu a Polsko. Předpokládaná složená roční míra růstu (CAGR) do roku 2019 je na 6,6 % a počítá s dosažením globálních příjmů na částku 118,6 miliard amerických dolarů.

Online hraní je tedy samo o sobě výrazným hybatelem ekonomiky. V digitálním věku se jedná o přirozený vývoj. Jeho přínos spočívá nejen ve tvoření nových pracovních příležitostí a ve využití nejnovějších technologií.

Obrovskou výhodou je velmi malá bariéra pro vstup do hry. Umožňuje miliardám uživatelů soutěžit proti sobě – v reálném čase a bez nutnosti investic, či s velmi malým vkladem (na rozdíl od hraní na konzolích apod.). V tom je obrovský potenciál hry na internetu. Traffic, který herní prostředí generuje, vede k rozšiřování trhu a propojení s ostatními odvětvími.  To platí také pro trh s hazardními hrami, který ve své online formě slaví obrovské úspěchy. Podle Statista.com se příjmy plynoucí z online hazardních her vyšplhají v roce 2016 na více než 45 miliard amerických dolarů (globálně). Hráči se transformovali v moderní gamery, upřednostňují rychlejší a bezpečnou hru ve virtuálním prostředí a také skvělé marketingové pobídky online kasin, které kamenné podniky nenabízejí. Přehlídku toho nejlepší pro regionální hráče naleznete na kasino-online-sk.com.

Hra online a hlavně mobilní hraní se navíc jeví jako skvělý produkt pro eSporty. Mnohé mobilní herní tituly jsou již dnes transformované v eSport utkání. Přechod k eSportům je efektivní způsob jak oslovit mladou generaci uživatelů a zainteresovanost milenialů je pro úspěšné fungování mnoha trhů klíčová. Rychlost rozvoje eSport odvětví bude značně závislé na regionech (velká oblíbenost v Číně, kde již přes 20 % top mobilních her zažilo i eSport event). Západní trhy očekávají pomalejší přechod, ale opět zde sehraje klíčovou roli mobilní platforma, a to ve formě webů či aplikací jako je Youtube nebo Twitch. V tomto kontextu obchodní příležitosti pro herní společnosti spočívají hlavně ve tvorbě partnerství, sponzoringu a reklamě. 

Líbil se vám článek?

-7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Investujte jako on. Podvody řeší známý ekonom, policie nepomůže

22. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 10 komentářů

Investujte jako on. Podvody řeší známý ekonom, policie nepomůže

Dominik Stroukal je další z řady známých osobností, jejichž jméno podvodníci zneužívají, aby z lidí dostali peníze. A jsou úspěšní, jak ukazují příběhy mnoha podvedených, kteří se na... celý článek

Těžko při kvízu, lehko na dovolené. Otestujte si, jak jste na tom

21. 7. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Těžko při kvízu, lehko na dovolené. Otestujte si, jak jste na tom

Máte při cestách po Evropě dobrý přehled, nebo vám hrozí zbytečné komplikace? Vyzkoušejte náš kvíz.

Praha zdraží jízdenky i parkoviště P+R. Chudým dá slevu

20. 7. 2021 | Petr Kučera | 47 komentářů

Praha zdraží jízdenky i parkoviště P+R. Chudým dá slevu

Návštěvníci a další občasní cestující v pražské MHD si od srpna připlatí za jednotlivé jízdenky. Výrazně zdraží i lanovka na Petřín nebo záchytná parkoviště. Tady je přehled změn.

Pojištění jízdního kola. Pozor na limity a další omezení

20. 7. 2021 | Kateřina Jungvirtová

Pojištění jízdního kola. Pozor na limity a další omezení

K čemu stačí pojištění domácnosti a kdy se podívat i po dalších možnostech, jak pojistit kolo? Na kolik přijde speciální pojištění? Projděte si základní přehled.

Nová zbraň na energošmejdy. Vznikne registr, lidé se jich zbaví

16. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Nová zbraň na energošmejdy. Vznikne registr, lidé se jich zbaví

Lidé zřejmě budou lépe chráněni na trhu s energiemi. Poslanci schválili vládní novelu energetického zákona, teď ji projednají senátoři. Očekává se, že nová pravidla začnou platit od... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.