Online hraní: Miliardové výnosy a cesta k eSportu

PR článek | rubrika: Publicistika | 1. 3. 2016
To, že je v dnešní době herní průmysl jedním z největších odvětví na světě, není žádným tajemstvím. Dopad na ekonomiku a současně také na zdraví hráčů, regulace trhu - jsou témata, která už roky vzbuzují vášnivé debaty. Ať už však nahlížíte na důsledky hraní video her jakkoli, pozitivní ekonomický přínos lze jen těžko zpochybňovat.
Online hraní: Miliardové výnosy a cesta k eSportu

Ze zprávy za 2Q 2016 spol. Newzoo – přední světové zpravodajské agentury se zaměřením na hry, eSport a mobilní trh - vyplývá, že nejsilnější částí je právě online gaming – hraní her na internetu prostřednictvím PC a mobilních zařízení.

Dle prognózy pro rok 2016 herní průmysl v rámci světa vygeneruje 99,6 miliard amerických dolarů v tržbách, což znamená růst o 8,5 % v porovnání s rokem 2015. Poprvé v historii odvětví překoná mobilní hraní s 36,9 miliardami, tj. růst 21,3 %, hru na osobních počítačích. Trhu dominuje Asie a Tichomoří s 47% podílem. Čína sama o sobě generuje čtvrtinu celosvětových příjmů herního průmyslu. V rámci východní Evropy se Česká republika řadí na 4. místo s příjmy ve výši 128 milionů dolarů za Rusko, Ukrajinu a Polsko. Předpokládaná složená roční míra růstu (CAGR) do roku 2019 je na 6,6 % a počítá s dosažením globálních příjmů na částku 118,6 miliard amerických dolarů.

Online hraní je tedy samo o sobě výrazným hybatelem ekonomiky. V digitálním věku se jedná o přirozený vývoj. Jeho přínos spočívá nejen ve tvoření nových pracovních příležitostí a ve využití nejnovějších technologií.

Obrovskou výhodou je velmi malá bariéra pro vstup do hry. Umožňuje miliardám uživatelů soutěžit proti sobě – v reálném čase a bez nutnosti investic, či s velmi malým vkladem (na rozdíl od hraní na konzolích apod.). V tom je obrovský potenciál hry na internetu. Traffic, který herní prostředí generuje, vede k rozšiřování trhu a propojení s ostatními odvětvími.  To platí také pro trh s hazardními hrami, který ve své online formě slaví obrovské úspěchy. Podle Statista.com se příjmy plynoucí z online hazardních her vyšplhají v roce 2016 na více než 45 miliard amerických dolarů (globálně). Hráči se transformovali v moderní gamery, upřednostňují rychlejší a bezpečnou hru ve virtuálním prostředí a také skvělé marketingové pobídky online kasin, které kamenné podniky nenabízejí. Přehlídku toho nejlepší pro regionální hráče naleznete na kasino-online-sk.com.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Hra online a hlavně mobilní hraní se navíc jeví jako skvělý produkt pro eSporty. Mnohé mobilní herní tituly jsou již dnes transformované v eSport utkání. Přechod k eSportům je efektivní způsob jak oslovit mladou generaci uživatelů a zainteresovanost milenialů je pro úspěšné fungování mnoha trhů klíčová. Rychlost rozvoje eSport odvětví bude značně závislé na regionech (velká oblíbenost v Číně, kde již přes 20 % top mobilních her zažilo i eSport event). Západní trhy očekávají pomalejší přechod, ale opět zde sehraje klíčovou roli mobilní platforma, a to ve formě webů či aplikací jako je Youtube nebo Twitch. V tomto kontextu obchodní příležitosti pro herní společnosti spočívají hlavně ve tvorbě partnerství, sponzoringu a reklamě. 

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Změny v povinném ručení. Nový zákon schválili poslanci

1. 12. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Změny v povinném ručení. Nový zákon schválili poslanci

Povinné ručení se rozšíří na víc druhů vozidel, nově se bude týkat provozovatele místo vlastníka a zvýší se minimální limity pro pojistné plnění. Při cestách po Česku už nebude nutné... celý článek

Víc než desetina lidí si půjčuje rizikově, zjistil průzkum

30. 11. 2023 | Kateřina Hovorková

Víc než desetina lidí si půjčuje rizikově, zjistil průzkum

Více než desetina lidí (11 procent) v Česku se zadlužuje výrazně problematicky. Oproti loňsku se situace mírně zhoršila, a to o jeden procentní bod. Ukázal to Index rizikového zadlužování České... celý článek

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

Energetický regulační úřad zveřejnil svou část ceny za elektřinu a plyn. Co to udělá s konečnou cenou pro domácnosti? Tady je přehled.

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 3 komentáře

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

Počet nákupů na internetu každý rok roste. Placení dobírkou je sice na ústupu, ale rozhodně ještě není raritou. A na to spoléhají dobírkoví podvodníci.

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Partners Financial Services