Hrací automaty doma? Hrací automaty online

| rubrika: Publicistika | 11. 10. 2010
PR text. Hrací automat je zpravidla elektronické zařízení, na kterém lze za peníze provozovat hry, typicky montované do vysoké stojící skříně s displejem a ovládacími prvky na čelní stěně. Dnes jsou nejčastější tzv. výherní hrací automaty, které umožňují hrát hazardní hry s možností peněžní výhry.

Výherní hrací automaty (třeba hrací automat Power Stars) bývají umístěny v hernách, kasinech s výherními automaty, ale i běžných restauracích.

Alternativou jsou hrací automaty (nebo výherní automaty zdarma) neurčené k peněžní výhře, ale za peníze je možné hrát zabudovanou videohru. S postupným rozšířením osobních počítačů a herních konzolí se tento typ omezuje na herní centra typu Laser Game a zábavní parky.

V praxi se můžeme setkat se třemi základními druhy výherních automatů, tedy klasickými mechanickými VHP, dále pak s automaty digitálními (většinou s dotykovou LCD obrazovkou) a nakonec s VLT, tedy výherními loterijními terminály.

Jsou hráči, kteří by nikdy nesedli k jinému než mechanickému automatu, naopak existují i lidé, kteří považují mechanické automaty za zastaralé a nehrají je.

V případě VHP výherní hrací přístroj „mechanického automatu“ jsou nejdůležitější součásti stroje kotouče (dle typu tři až pět), které se po stisknutí tlačítka otáčejí a po určitém časovém úseku se kotouče „zaseknou“. Pokud je zaznamenána kombinace symbolů (tři stejné symboly v řadě vodorovně nebo dle úhlopříčky) je hráči připsána výhra podle hodnoty symbolů. S násobením vsázek se násobí výhra. U nejrozšířenějších mechanických automatů je minimální sázka 2 Kč (u nejstarších koruna), maximální sázka 5+95. Otáčení kotoučů vyvolává u hráče dojem rulety, ale jejich zastavení v určité pozici je řízeno softwarem automatu a hráčem je jen iniciováno. Software automatu je nastaveno podle všeobecných podmínek (zákonů a vyhlášek) tak, že pro výhry musí být vyčleněno určité procento ze sázek. V případě LCD automatů je princip v podstatě stejný, jen je v nabídce více her.

Konečně VLT (výherní loterijní terminál) je podobný jako LCD automat, jen je propojen do širší sítě. Tento typ automatu vytlačuje starší mechanický model VHP, protože nabízí mnohem větší množství her, které se nepravidelně, při aktualizacích software mění, ale i širší rozpětí sázek na jednu hru. Tyto sázky sahají od jedné koruny až po jeden tisíc. A samozřejmě i možnost mnohem vyšší výhry. U některých her jde až do výše 4,5 milionu Kč.

Nastavení výhernosti hracích automatů (VHP+VLT) je schvalováno ministerstvem, nelze do něho zasahovat. Dlouhodobá výhernost dosahuje podle typu automatu a hry až 97%. Minimální nespadá pod 84%. Každý automat má svůj herní plán, který je k nahlédnutí u obsluhy, a který tyto data obsahuje. Automat je v dlouhodobém výsledku tedy alespoň ty 3% ziskový. Nicméně nefunguje to tak, že jsou ony 3% výhernosti garantované stabilně, ale je běžné, že v určitém období jde automat i do velkého mínusu, tedy „dává“, a pak nikomu nic „nedá“. Tyto výkyvy ovlivňuje více faktorů, např. prohoz automatu nebo výše sázky na jednotlivou hru.

Obrat automatů ovlivňuje množství faktorů např., zda je období po výplatách, před vánoci a podobně. Také záleží na umístění herny (frekvence kolemjdoucích) a na blikajících jackpotech či neonech, které mají nalákat do herny zákazníky. Nicméně, je třeba zmínit, že v mnoha obcích jsou vyhláškou zakázané vnější cedule s výší jackpotu, proto se řada online automatů uchyluje čistě na internet, kde jackpoty online automatů nikdo neomezuje. Než ale začnete hrát v některém z online casin, určitě prostudujte některou z recenzí online casin.

Každá herna má svůj okruh hráčů. Hráči jsou většinou velice konzervativní a neradi mění „svoji“ hernu, kam chodí na ten „svůj“ automat. Spektrum hráčů je různorodé. Zasahuje od dělníků, přes úředníky, až po bohaté podnikatele. Obecně se dá říci, že hernu uživí několik velkých hráčů, např. řemeslníků nebo podnikatelů, kteří vydělávají tolik peněz, že je jim jedno kolik prohrají.

Zdroj: wiki

 

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.