Test odborné způsobilosti komunálního voliče

| rubrika: Kvíz | 9. 10. 2014 | 1 komentář
Zítra a pozítří volíme své zastupitele nejbližší – ve volbách do obecních zastupitelstev. Než se vydáte k urně, projděte si náš test – a pokud v něm propadnete, nikam nechoďte a udělejte si místo volení hezké dopoledne či odpoledne.

Vážení čtenáři Peníze.cz, vládne ve vašem městě (městysi či vesnici) chaos srovnatelný s Kocourkovem? Vyhazují vaši zastupitelé peníze oknem a vydávají jednu hloupou vyhlášku za druhou? Anebo na vaší radnici zasedají moudří a čestní zastupitelé příkladně zvelebující obec?

V obou případech máte pádný důvod hlasovat ve volbách do zastupitelstev obcí 10. a 11. října. V prvním případě byste měli pomoci k civilizované volební defenestraci stávajících konšelů. Ve druhém byste mohli přispět k tomu, aby zastupitelé na radnici zůstali a nenahradili je neschopní břídilové nebo všehoschopní darebáci.

Krátce před hlasováním vám nabízíme možnost prověřit si znalosti o komunálních volbách a zejména komunální politice. Předkládáme vám test odborné způsobilosti komunálního voliče, ve kterém můžete během pouhých deseti minut zjistit, jak jste na tom s volební kvalifikací. Pokud v testu uspějete, můžete jít s klidem volit. Pokud propadnete, zajisté rádi složíte reparát.

Věříme, že se voleb do obecních zastupitelstev zúčastníte. Mějte na paměti, že pokud se vládní triumvirát nerozkmotří, budou další volby až za dva roky.

Takže šťastnou ruku u voleb. Ještě před tím si však otestujte své znalosti.

Jaké možnosti má volič ve volbách do obecního zastupitelstva?

Kde může našinec volit?

Smí v obecních volbách hlasovat i cizinec?

Starostu obce...

Může být starostou cizinec?

Slovo starosta souvisí se slovem:

Kdo je primátor?

Na čem závisí počet volených zastupitelů?

Kdo schvaluje obecní rozpočet?

Stoprocentním příjmem obce je výnos daně:

O čem může rozhodnout obecní samospráva?

Kdy je jednání obecního zastupitelstva veřejné?

Za jakých podmínek se z obce stává město?

Kdo byli konšelé?

…a kdo byl starosta Humpál?

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.