Finmag v novém: čistý design, chytré diskuze a orientace na mobilní platformy

Martin Vlnas | rubrika: Co se děje | 30. 10. 2013 | 1 komentář
Pravidelní čtenáři Finmagu si zásadní proměny, kterou náš sesterský magazín prošel minulý týden, určitě všimli. Pro ostatní jsem připravil krátkou pozvánku shrnující, co všechno je nyní jinak. A doufejme, že lépe. Přeji příjemné počtení a těším se na zpětnou vazbu.
Finmag v novém: čistý design, chytré diskuze a orientace na mobilní platformy

Za mého působení se Finmag už jednou do nového kabátu převlékl, přibližně před třemi lety. Ačkoliv to byla i tenkrát výrazná změna k lepšímu, novinky v designu publicistických webů a masivní nástup mobilních zařízení nás letos znovu namotivovaly vyhrnout si rukávy a pustit se do rekonstrukce. Jestli se nám redesign a s ním související další zásadní změny podařily, posuďte sami. Budeme velmi rádi, pokud se nám v diskuzi pod tímto článkem ozvete a dáte nám vědět, co se podařilo a kde máme rezervy a mohli bychom se zlepšit. Pro autory nejzajímavějších tipů máme v redakci vyčleněno několik knih od našeho partnerského vydavatelství Grada

Anketa

Jak se vám líbí nový Finmag?

Nový Finmag v kostce

  • Nejdůležitější a určitě nejvýraznější novinkou je tzv. responzivní design. Co to znamená česky? Ať už si Finmag otevřete na stolním počítači, tabletu nebo mobilním telefonu, vždy uvidíte plnohodnotnou verzi webu.  Žádné m.finmag nebo touch.finmag verze už nejsou potřeba. Náš systém sám rozpozná, z jakého zařízení k nám přistupujete, a podle toho seskládá obsah domácí stránky do jednoho sloupce (mobilní telefony na výšku), dvou (tablety na výšku a mobilní telefony na šířku) či tří sloupců (tablety na šířku) nebo do plné verze i s reklamou (stolní počítač nebo notebook). A stejně se chová i stránka s článkem. Čím nižší je rozlišení platformy, se kterou právě pracujete, tím méně obsahu na šířku se vám zobrazí.
  • To ale neznamená, že bychom vás, byť i na mobilním telefonu, ochudili o jakýkoliv relevantní obsah. Právě naopak, na mobilních telefonech i tabletech můžete nyní nově diskutovat stejně jako na plné verzi.
  • Diskuze doznala i dalších zásadních změn, nově sledujeme nové komentáře, které pod daným článkem i na celém webu přibyly od vaší poslední návštěvy. Kolik jich je, poznáte podle dvou čísel na tlačítku u titulního obrázku daného článku na úvodní stránce nebo v sekci. První číslo ukazuje počet nových, druhé počet celkových komentářů u článku. Pokud na tlačítko kliknete, přivede vás rovnou do diskuze.
  • Další výraznou změnou je nová možnost hodnocení komentářů. Nejkvalitnější a nejhůře hodnocený komentář se automaticky zobrazují nad diskuzí. Nově si také můžete u komentáře reagujícího na již publikovaný komentář zobrazit původní zprávu.
  • S redesignem souvisí také jedna drobná komplikace pro diskutující. Jelikož dbáme na bezpečí uživatelských dat, která pečlivě kódujeme tak, abychom je nebyli schopni rozluštit ani my samotní, nejsme schopni převést registrační údaje registrovaných čtenářů. Rádi bychom vás proto požádali o změnu přihlašovacích údajů. Vše je ale naštěstí velmi snadné. Pokud už jste se na Finmagu registrovali (registrace je nutná pro každého, kdo chce komentovat), klikněte, prosím.
  • Další skvělou funkcionalitou, kterou by nám mohly závidět i prestižní zpravodajské weby, je možnost vkládat přímo do těla článku boxíky s doplňujícími informacemi. Jak to vypadá? Znáte z Peníze.cz, na Finmagu jsme bohužel dosud téhle vymoženosti nemohli využívat.
  • Pro vás neviditelnou, pro nás však zcela zásadní novinkou je pak přechod na nový redakční systém, který nám všem, ale hlavně editorovi Finmagu Gabrielu Pleskovi šetří čas, nervy a také peníze.

Tolik přehled všech zásadních novinek v kostce. S přechodem na nový administrační systém jsme se také rozhodli přesunout finmag.cz ze samostatné domény na finmag.penize.cz. To je ale spíše kosmetický detail, související především se zvýšením inzertního potenciálu Finmagu, který má sice výborný socio-demografický profil a počet návštěvníků setrvale roste, jak je patrné z grafu níže, pořád je příliš malý na to, aby se o něj začali zajímat velcí inzerenti. Věříme, že propojení s největším českým portálem o osobních financích, posune Finmag do středu jejich mediálních rozpočtů. Změn pak doznala také sekce pro inzerenty.

Přeji příjemné počtení a těším se na vaši zpětnou vazbu!

Martin Vlnas, šéfredaktor webů Peníze.cz a Finmag

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Oblíbená témata

finmag, publicistika

A tohle už jste četli?

Ušetři.peníze.cz: Nechte si od nás poradit s hypotékou, pojistkou nebo zajištěním na stáří. Bezplatně a profesionálně!

7. 10. 2013 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Ušetři.peníze.cz: Nechte si od nás poradit s hypotékou, pojistkou nebo zajištěním na stáří. Bezplatně a profesionálně!

Hledáte profesionální bezplatné finanční poradenství na internetu? Chcete si nezávazně ověřit, zda je hypotéka, kterou vám nabídl váš osobní bankéř, opravdu tím nejlepším, co je na... celý článek

Novinka na Peníze.cz: Zkontrolujte si svého finančního poradce, pojišťovnu nebo banku

5. 9. 2013 | redakce Peníze.CZ | 4 komentáře

Novinka na Peníze.cz: Zkontrolujte si svého finančního poradce, pojišťovnu nebo banku

Ozval se vám finanční poradce, který tvrdí, že vám poradí s investicemi, a nejste si jisti, zda má od České národní banky povolení provozovat investiční poradenství? Nyní si ho u nás... celý článek

Akční nabídky finančních produktů, srovnání investičních poplatků a další novinky na Peníze.cz

14. 6. 2013 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Akční nabídky finančních produktů, srovnání investičních poplatků a další novinky na Peníze.cz

Přinášíme vám stručné představení klíčových novinek na našem webu za poslední tři měsíce.

Mobilní aplikace Obchodní rejstřík v novém

4. 5. 2012 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Mobilní aplikace Obchodní rejstřík v novém

Před rokem spatřily světlo světa naše první mobilní aplikace: čtečky webů Peníze.cz a Finmag. Za pár měsíců poté jsme spustili úspěšnou aplikaci Obchodní rejstřík. A od té doby jsme... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.