1. Zabavíme majetek zlodějům 2. Zloděj je ten, o kom to řekne Okamura

Zemanovci a Okamurův Úsvit před volbami útočí na nízké pudy frustrátů. V Česku přitom nekrade jen horních deset tisíc, ale i spodních deset milionů.
1. Zabavíme majetek zlodějům 2. Zloděj je ten, o kom to řekne Okamura

Máloco posílí víru v demokracii tolik, jako když sto padesát tisíc vašich spoluobčanů podepíše petici za přijetí zákonů, které už dávno platí.

Tolik lidí zatím v předvolební akci Zemanovců volá po povinném prokazování „původu příjmů a majetku včetně možnosti zabavení nelegálně získaného majetku“. Výši svých příjmů ale přiznáváme každý březen a finanční úřady mají celé tři roky na to, aby jejich původ při kontrole prokleply. Protizákonně nabytý majetek zabavují české soudy denně, od kradených kol po Krejčířovu vilu. Takže vyřešeno, posuneme se dál.

Anebo neposuneme, protože slušným lidem to nestačí, a jak se ukazuje na víc frontách, nikdo z politiků si pár týdnů před volbami nedovolí okřiknout dav lačnící po krvi. Proč na tom rovnou nepostavit kampaň: k plakátům a petičním archům SPOZ se připojuje Tomio Okamura. Slyšte třetí bod programu jeho Úsvitu:

„Prosazujeme prokázání původu nabytého majetku občana nad 20 milionů korun. A na rozdíl od všech ostatních stran zpětně. V případě, že nebude doloženo legální nabytí majetku, bude zdaněn 100% daní. Co zloději ukradli, musí vrátit!“

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Anketa

Kdo by měl veřejně prokazovat původ majetku?

Anketa

A to i zpětně?

Zpětně! S něčím takovým může přijít jenom politický knedlík, který si ideální státní zřízení představuje jako mix lidové demokracie a šogunátu. Zpětně neplatí žádný vysokoškolský diplom, jehož držitel nesložil státní zkoušku z okamurismu. A co si o tom myslíte vy? Napište mi do komentářů…

Retroaktivitu naštěstí zakazuje Ústava, takže by s tímhle nesmyslem jednohlasně zatočil Ústavní soud, pokud se s takovým přežitkem ve světě podle Tomia počítá. Pak ale zůstává spousta hádanek. Třeba: jak byste chtěli někomu prokázat krádež, když by vám chyběl okradený? Jak byste se vypořádali s výmluvou na bohaté dědictví před dvaceti lety? A co udělat s lumpem, který by nadrzo řekl: nakradl jsem si, ale bylo to na začátku devadesátých let a tím pádem je všechno podle zákona promlčené?

Bude se vedle drahého majetku prokazovat i původ luxusních zážitků? Soudruhy milionáře dávno neoslníte tím, že si do koupelny necháte zazdít Ferrari. Spíš se necháte vynést na Mount Everest nebo rovnou na oběžnou dráhu. Bude proto stát zabavovat i nehmotný luxus? Budou bohatí zloději muset vypotit všechno šampaňské pod dlouhým bičem na malém dvorku?

A nakonec: jak vlastně chtějí Zemanovci nebo Okamura zaručit, že se zabavený majetek znovu nerozkrade?

Pokud si opravdu myslíte, že je největším problémem České republiky rozkrádání, mám jiný návrh: ať finanční úřady zveřejňují všechna daňová přiznání. Tak jako v Norsku, Švédsku, Finsku a na Islandu. Bylo by to sociálně spravedlivé: žádná umělá hranice dvaceti milionů, továrník si bude rovný s uklízečkou. A hlavně by to bylo mimořádně poučné. Kolikpak sousedů z ulice si loni při dvanácti tisících hrubého našetřilo na oktávku? Není to nemožné: stačí při práci v hospodě nepřiznávat spropitné a kdykoliv je šéf pryč, rozlévat na baru drinky z vlastních lahví… Bůhví, kde sám na tu hospodu nakradl, darebák zbohatlickej!

Zkusil bych pro něco takového sbírat petiční podpisy, ale bojím se, že by mi slušní lidi zlomili ruku.

Kašpárek politický

Redakce radí: Každý týden Kašpárka!

Michal Kašpárek

A další komentáře a postřehy Michala Kašpárka pro Peníze.cz. A jeho knižní recenze pro Finmag.

Investujte do indexu S&P 500!

Investujte do indexu S&P 500!

Zabezpečte svou budoucnost. Investujte do akcií globálních firem jako Apple či Coca-Cola díky fondu EFEKTIKA! S předpokládaným výnosem přes 7 % ročně.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+58
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 33 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 9. 2013 11:16, Rob

A vy si myslíte, že ti stejní zloději nevolí levici?
Jeden názorný příklad...
Díky ČSSD a s pomocí Fishera, mají u nás solárnící na 30 let vystaráno....a bude nás to stát 1 BILION korun :)
Takže ať jdou do prdele i voliči levice.

Zobrazit celé vlákno

+58
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

6. 9. 2013 10:13

Eďo, Vy jste rudý pomatenec. Jedním dechem mluvíte o zlodějích a druhým o tom, že lidem ukradnete 2 biliony korun...

Zobrazit celé vlákno

-38
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (33 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Kéž by z ODS po šíbrech odešla i strašidla

30. 8. 2013 | Michal Kašpárek | 5 komentářů

Kéž by z ODS po šíbrech odešla i strašidla

ODS si zaslouží druhou šanci. V opozici nebo i mimo sněmovnu. Třeba v roce 2017 konečně přijde s jinými tématy, než je „hrozba totality“.

Nečekejte na Baťu. Úspěšní byznysmeni politiku nespasí

23. 8. 2013 | Michal Kašpárek | 9 komentářů

Nečekejte na Baťu. Úspěšní byznysmeni politiku nespasí

Historie zná jen málo úspěšných podnikatelů, kteří za sebou nechali světlou stopu v politice. Oba světy vyžadují odlišné schopnosti.

Aby se za nás děti nestyděly, áááno

16. 8. 2013 | Michal Kašpárek | 25 komentářů

Aby se za nás děti nestyděly, áááno

Uznání u dětí ani ve světě není kostelecký párek, aby vám ho mohl naservírovat Andrej Babiš.

Nečasovy děti: sprostí podezřelí

21. 6. 2013 | Michal Kašpárek | 17 komentářů

Nečasovy děti: sprostí podezřelí

Petr Nečas přispěl k tomu, že se zuřivě, a přitom bez jakýchkoliv čísel v ruce, začali hledat paraziti a vyžírky na každém k rohu. Nenašli se. Tak stát začal preventivně šikanovat každého. celý článek

Dnes vadí buzeranti, příště eurohujeři

24. 5. 2013 | Michal Kašpárek | 14 komentářů

Dnes vadí buzeranti, příště eurohujeři

Krátkozraké české pravici smrdí dělba a omezení státní moci. Snadno se jí to může vymstít.

Partners Financial Services