Peníze.cz v lednu překonaly hranici jednoho milionu návštěvníků

redakce Peníze.CZ | rubrika: Publicistika | 12. 2. 2013 | 1 komentář
Peníze.cz v lednu poprvé v historii navštívil více než milion reálných uživatelů. Vyplývá to z oficiálního měření Sdružení pro internetovou reklamu NetMonitor za uplynulý kalendářní měsíc. Největší web o osobních financích tak i nadále potvrzuje svou pozici jedničky mezi portály poskytujícími servisní informace ze světa peněz.
Peníze.cz v lednu překonaly hranici jednoho milionu návštěvníků

„Kromě skvělého týmu, s nímž Peníze.cz každý den připravujeme, bych chtěl touto cestou velice rád poděkovat také naší současné vládě, která jak nás, tak naše čtenáře udržuje v permanentním střehu nekonečným přívalem změn, novinek, úprav a následných návratů k minulým řešením,“ říká Martin Vlnas, ředitel společnosti Partners media, která kromě webu Peníze.cz provozuje také internetový magazín Finmag.cz o světě peněz v širších souvislostech. „Bez její pomoci bychom dnes rozhodně nedokázali zaujmout takové množství čtenářů, kteří si potřebují udělat jasno o aktuálních sazbách DPH, výši čisté mzdy nebo třeba o nedávno spuštěném druhém pilíři penzijní reformy. Pro nás je však klíčové, že zatímco dřív lidé chodili pro radu jinam, dnes jich většina končí u nás,“ dodává.

Společnost Partners media web Peníze.cz převzala v lednu 2011. Průměrná návštěvnost webu se tehdy pohybovala na hranici 200 tisíc reálných uživatelů měsíčně. „Naši největší konkurenti Měsec.cz, Finance.cz nebo Kurzy.cz byli o stovky tisíc návštěvníků měsíčně před námi. Kdyby mi tehdy kdokoliv řekl, že za dva roky zvedneme návštěvnost na pětinásobek a budeme třikrát větší než Finance.cz nebo téměř dvakrát větší než Kurzy.cz, nejspíš bych přemýšlel o jeho duševní pohodě. Přesto se to podařilo a já jsem za to nesmírně rád,“ říká Martin Vlnas.

Reální uživatelé: Peníze.cz vs. konkurence

Zdroj: www.netmonitor.cz

Anketa

Jak často chodíte na Peníze.cz

Za raketovým růstem webu v posledních dvou letech stojí úspěšný redesign, dlouhodobé zkvalitňování on-page SEO faktorů, navázání spolupráce se silnými partnery, a především návrat k praktickým tématům s potenciálem zaujmout širokou veřejnost. Na webu tak dnes najdete největší databázi pravidelně aktualizovaných kalkulaček včetně unikátní kalkulačky modelující výši budoucí penze či sekci Finanční prasárny, v níž redaktoři upozorňují na nekalé praktiky firem, hledají řešení a doporučují, jak se bránit.

Za zmínku stojí i aktuální produktové informace či optimalizovaná sekce podílových fondů. Rozšířen byl také počet poraden. Na Peníze.cz nově najdete například Realitní poradnu a Spotřebitelskou poradnu, nad níž převzal patronaci uznávaný časopis dTest.

„Nedílnou součástí webu se již stala také databáze volných pracovních míst na úřadech práce, obchodní rejstřík, důležité finanční zákony nebo stránka, na níž čtenáři navzájem sdílejí ceny pohonných hmot ve svém okolí. A protože víme, že ne každý má za všech okolností náladu na produktový servis, přinášíme také rozhovory s lidmi, kteří mají co říci, nebo pravidelný nedělní komiks,“ upozorňuje Martin Vlnas.

Srovnání návštěvnosti ekonomických webů a sekcí zpravodajských webů  

Zdroj: www.netmonitor.cz

Web/ekonomická sekce

Reální uživatelé (RU) v lednu 2013

Peníze.cz

1 005 607 RU

Aktuálně.cz (sekce Ekonomika a Finance)

688 524 RU

Kurzy.cz

596 039 RU

Měšec.cz

501 950 RU

iHNed.cz (sekce HN Byznys)

398 488 RU

Finance.cz

300 128 RU

Investujeme.cz

22 230 RU (odhad)

Partners media

Servery Peníze.cz a Finmag, provozované společností Partners media, každý měsíc oslovují více než 1 000 000 uživatelů českého internetu. Společnost vznikla na konci roku 2010 jako dceřiná společnost finančněporadenské firmy Partners Financial Services. 

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.