Další soutěž serveru Penize.cz je tu!

redakce Peníze.CZ | rubrika: Soutěž | 14. 3. 2011
Další soutěž serveru Penize.cz je tu!
Vyzkoušejte si, zda dokážete odhadnout vývoj ceny benzínu. Za správný tip můžete získat správnou cenu. Stačí co nejpřesněji tipnout kurz benzínu na burze New York Mercantile Exchange k námi vybranému datu. Tři nejpřesnější dostanou knihu Finance po krizi od ekonoma Pavla Kohouta.

Server Penize.cz pro své čtenáře přichystal další napínavou soutěž o knihu Finance po krizi od uznávaného ekonoma Pavla Kohouta!

Tentokrát jsme si pro vás nepřipravili tipování kurzů měn jako v minulém soutěžním kole, ale budeme se pohybovat ve světě komodit. Ceny benzínu v poslední době způsobují vrásky na čele mnoha zákazníkům čerpacích stanic. Z médií se na nás navíc stále valí zprávy o nepokojích v severní Africe, které mají na zvyšující se ceně pohonných hmot rovněž svůj podíl. Věděli jste ale, že největší část ceny benzínu na pumpě tvoří spotřební daň a DPH? (Více si můžete přečíst v článku Kolik bude stát ropa? A proč na tom vydělá stát!)

Pojďme ale zpět k soutěži. Vaším úkolem v dalším nesmlouvavém klání o knihu Finance po krizi bude uhodnout, jaká bude cena benzínu na největší světové burze s komoditami – New York Mercantile Exchange (NYMEX). Aktuální hodnoty se můžete dozvědět v sekci Komodity a futures – Benzín. Cena galonu se udává v amerických dolarech. 

Výherci se mohou moci těšit na osobitý pohled jednoho z předních českých ekonomů na ekonomickou krizi. Pavel Kohout mimo jiné uvádí, že finanční krize zastihla většinu ekonomů nepřipravenou. Trhy prý byly naivní jako panenka Barbie a politici ještě více. Finanční svět, jak jsme jej znali do roku 2008, je už nenávratně pryč. Tato kniha není pohodové čtení, které pohladí po duši. Nenajdete v ní ani konejšivá slova, že vše zlé pomine a bude zase dobře. Seznámíte se však s řadou originálních názorů.

Pokud si chcete užít poutavé čtení, není nic snazšího než se přihlásit do naší soutěže. Podmínky jsou velmi jednoduché. Jediné, co musíte udělat, abyste měli šanci vyhrát knihu Finance po krizi, je tipnout si, jaký bude otevírací kurz benzínu (s přesností na tři desetinná místa) na New York Mercantile Exchange 1. dubna 2011. Upozorňujeme, že kurz odpovídá ceně galonu benzínu v USD. Svůj tip nám proto zasílejte v dolarech.  

Na výhru se budou moci těšit tři soutěžící, jejichž odpověď se bude nejvíce blížit skutečnému kurzu. Pokud chcete do knihy přidat Pavlův podpis nebo věnování, neváhejte a napište nám.

Své tipy nám můžete posílat od 14. do 25. března 2011 na e-mail: vyhraj@penize.cz.

Ceny benzínu a nafty - doplněk pro váš web

Provozujete webové stránky? Blogujete? Chodí k vám lidé, protože něco hledají? Nyní jim můžete nabídnout víc. Peníze.cz pro vás připravili unikátní widget s pravidelně aktualizovanými cenami pohonných hmot. O jeho správu se nemusíte starat, vše zvládneme sami. Stačí, když si vyberete, zda vám stačí sdílet ceny benzínu a nafty v celé České republice, nebo byste raději informace lokalizovali pro konkrétní kraj či kraje, a připravený HTML kód vložíte na váš web. Jednoduché, funkční a hlavně bezstarostné.
Kód ke stažení je k dispozici zde.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-115
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Opravdu potřebujete kartu z plastu? Banky vám dají na výběr

21. 3. 2023 | Olga Skalková

Opravdu potřebujete kartu z plastu? Banky vám dají na výběr

Možnost říct si o kartu jen ve virtuální podobě dostane víc lidí. Přesto jsou situace, kdy vyplatí mít jednu plastovou.

Proč Degiro stoplo prodej některých ETF. A přidají se další?

20. 3. 2023 | Gabriel Pleska | 6 komentářů

Proč Degiro stoplo prodej některých ETF. A přidají se další?

Platforma Degiro, přes kterou investuje i řada českých drobných investorů, nečekaně pozastavila nákupy některých ETF (burzovně obchodovaných fondů). Klientům to napsala ve středu večer,... celý článek

Řekněte si o příspěvek na dojíždění. Novou práci může podpořit stát

20. 3. 2023 | Gabriel Pleska

Řekněte si o příspěvek na dojíždění. Novou práci může podpořit stát

Jste delší dobu na pracovním úřadě, nikde v okolí pro vás práce není, ale za humny by byla? Pak je právě pro vás určený příspěvek na podporu regionální mobility, zvaný také příspěvek... celý článek

Kdy jsou Velikonoce v roce 2023 a jak budou otevřené obchody

18. 3. 2023 | Kateřina Jungvirtová

Kdy jsou Velikonoce v roce 2023 a jak budou otevřené obchody

Na jaké dny připadají Velikonoce v roce 2023, jak zjistit datum pohyblivých svátků a jak jsou o Velikonocích otevřené obchody? Tady je přehled.

Peníze nevracíme, zboží zpátky nebereme. Když e-shop tvrdí, že není e-shop

17. 3. 2023 | Gabriel Pleska

Peníze nevracíme, zboží zpátky nebereme. Když e-shop tvrdí, že není e-shop

Kromě e-shopů existují ještě všelijaké nákupní galerie a online tržiště. Rozdíl nemusí být k rozpoznání na první pohled, prý je ale důležitý: galerie a tržiště nemají žádnou odpovědnost,... celý článek

Partners Financial Services