CO SI O TOM MYSLÍTE: Komu prospěje americký radar

CO SI O TOM MYSLÍTE: Komu prospěje americký radar
Aspoň k něčemu může být americký protiraketový radar v Česku dobrý. Vláda díky němu zjistila, v jakém stavu jsou silnice a kanalizace na jih od Prahy. Co si myslíte o dopadech amerického radaru na českou ekonomiku či na okolní obce? Diskutujte s ostatními čtenáři.

Česká vláda vyrukovala s další zbraní, jak přesvědčit odbojné obce v Brdech, aby souhlasily s umístěním amerického protiraketového radaru v tamním vojenském újezdu. Premiér Mirek Topolánek slíbil starostům finanční injekce v řádu stovek milionů korun na opravu silnic či novou kanalizaci. S radarem tato nabídka prý vůbec nesouvisí, dušuje se premiér. Ministři prý jen díky výjezdům za tamními obyvateli, kterým se zatím marně snaží vysvětlit prospěšnost radaru pro Českou republiku, zjistili, v jak žalostném stavu tento region je.

Na tamních obcích je, aby se rozhodly, jestli změní ohledně radaru názor a slíbené peníze snad dostanou, nebo zda se spolehnou na to, že když stavbu radaru opravdu zablokují, premiér a spol. si přesto na žalostný stav budou i pak pamatovat. Ministři totiž začnou třeba jezdit jinam, kde je znova překvapí nějaká díra v silnici či nefunkční kanál.  I tam pak bude vypadat hezky, když vláda nějaký ten pomocný milion slíbí. A neposlušné Brdy ostrouhají.

Jaké ekonomické výhody či zápory přinese Česku americký radar? Bydlíte v Brdech, nebo tam jezdíte relaxovat a sbírat houby? Potřebuje tento kraj vládní miliony? Kam byste americký radar umístili, kdybyste o tom mohli rozhodnout vy?

Podělte se o názor s ostatními čtenáři v naší nové diskusi.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 73 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 9. 2007 17:54, Mája

Souhlasím s Janou: jedněch vojsk jsme se zbavili, druhá sem chceme. A co ten radar u Slavkova, ten už stojí a nikdo o něm nemluví. Ten by snad nestačil?

+27
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

3. 10. 2007 18:15

Přesně tak! USA, světlonoši demokracie, nám tady demokraticky rozhodly, že tady budeme mít bez jakýchkoli náhrad nebo dokonce výhrad radar, který nám bude nad hlavama sestřelovat rakety, který bude posílat z Polska, abychom se měli lépe včera než zítra!

Zobrazit celé vlákno

-3
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (73 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

koruna, stavba

Simplecoin

A tohle už jste četli?

Neplatiči výživného dostanou stopku na hazardní hry

29. 6. 2022 | Petr Kučera | 3 komentáře

Neplatiči výživného dostanou stopku na hazardní hry

Rejstřík vyloučených osob z hazardních her se od začátku července rozšíří o přibližně šest tisíc neplatičů alimentů. Konkrétně o lidi neplnící svou vyživovací povinnost k nezaopatřenému... celý článek

Přežije česká hospoda? Po covidu drtí restaurace zdražování

29. 6. 2022 | Jana Divinová | 9 komentářů

Přežije česká hospoda? Po covidu drtí restaurace zdražování

Nedostatek lidí, rychle zdražující vstupy a nižší ziskovost. České restaurace bojují s důsledky covidu a připravují se na další perný rok plný nejistoty. Přežijí prý jen dobří, pro... celý článek

Nová šance pro dlužníky. Milostivé léto čeká pokračování

26. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

Nová šance pro dlužníky. Milostivé léto čeká pokračování

Druhé milostivé léto začne 1. září a skončí 30. listopadu 2022. Původní pravidla této „amnestie sankcí“ se pro pokračování akce mírně změnila.

4fin kupuje českou síť realitek Century 21

24. 6. 2022 | Petr Kučera

4fin kupuje českou síť realitek Century 21

Finančně poradenská společnost 4fin Better together dokončila akvizici českého zastoupení světového realitního giganta Century 21. Takzvanou master franšízu kupuje od investiční skupiny... celý článek

Jízdenky za polovinu. S QR kódem nově i pro invalidy

23. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Jízdenky za polovinu. S QR kódem nově i pro invalidy

Lidé ve třetím stupni invalidity dostanou od začátku července novou slevu v dopravě. Ve vlacích druhé třídy a v linkové autobusové dopravě (mimo MHD) si budou moci kupovat jízdenky... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.