Nejlepší spořicí účet: Úroky drasticky rostou

PR článek | rubrika: FINEXPO | 1. 2. 2022
Pravděpodobně byste jen stěží narazili na banku, která by za uplynulý půlrok nezvýšila své úrokové sazby. Šla by jen proti svým klientům. Který spořicí účet má aktuálně nejlepší zhodnocení peněz?
Nejlepší spořicí účet: Úroky drasticky rostou

Zdroj: Shutterstock

Komerční spolupráce

Bohužel jsme se nedočkali ani zářivějšího scénáře, kdy by inflace začala stagnovat. Ceny spotřebního zboží v červnu letošního roku stouply o neuvěřitelných 16 %. Jak proti tomu bojovat? Vyberte si spořicí účet, který vám pomůže zmírnit dopady inflace co nejvíce to jde. Prozkoumali jsme pro vás aktuální nabídku spořicích účtů, které nabízí konkurenceschopné úrokové sazby.

Aktuálně ČNB na konci června znovu zvýšila základní sazbu. I tato změna má vliv na změny úrokových sazeb spořicích účtů poskytovaných bankami. A jak jsou na tom spořicí účty u běžných bankovních poskytovatelů?

Kde dostanou všichni ten nejvyšší úrok?

Nejvyšší, tedy 5% úrok pro všechny, jak pro nové, tak i pro stávající zákazníky nabízí aktuálně mBank se svým programem mSpoření, kde spoříte pomocí dosahování jednotlivých cílů. Pětiprocentní úrok získáte ve chvíli, kdy na vašem účtu máte maximálně 100 tisíc Kč. Jakmile tuto hranici překročíte, veškerá částka na účtu se automaticky začne úročit sazbou 0,01 %. Navíc musíte mít založený i běžný účet mKonto.

Můžete si však založit až 8 různých cílů, což vám umožní spořit až do výše 800 tisíc Kč. V tomto případě je nejdůležitější si pohlídat hranici 100 tisíc Kč.

Nejlepší nabídka bez podmínek

Pokud se vám nechtějí plnit jednotlivé cíle a pečlivě si hlídat, zda jste nepřekročili hranici 100 tisíc, může pro vás být zajímavou volbou spořicí účet Neo u Expobank. Ten nabízí úrokovou sazbu 4,6 % bez jakýchkoli složitých omezení.

Sazbu 4,5 % nabízí hned 5 různých bank

U Moneta Money Bank získáte úrok 4,5 % pro vklady do 400 tisíc Kč. Jakmile tuto hranici překročíte, všechno nad tuto částku se bude úročit 1,5 %. Podmínkami pro získání této úrokové sazby je platba kartou minimálně 5× za měsíc a pravidelný měsíční vklad v hodnotě alespoň 20 tisíc Kč. Dále 4,5% sazbu nabízí Creditas spořicí účet, Fio Banka se svým Fio kontem, Hello bank pro účet Hello spoření a jako pátá také Raiffeisenbank pro Spořicí účet Hit Plus.

Airbank nabízí úrokovou sazbu 4 % do částky 500 tisíc Kč s podmínkou alespoň 5 plateb kartou za měsíc.

Naopak u Čechů stále oblíbená Česká spořitelna nabídne úrok 3,5 %, a to pouze klientům s účtem Plus nebo programem Erste Premier nebo Private Banking. ČSOB je na tom s nabídkou úroku 3,3 % dost podobně, jedinou podmínkou je použít jejich aplikaci alespoň jedenkrát za tři měsíce.

To by bylo aktuální srovnání spořicích účtů, které jsou dostupné na českém trhu. Vždy je dobré si projít jednotlivé podmínky pro získání úrokové sazby, která může být závislá na dodržování a plnění pravidel. Zejména v tomto případě doporučujeme číst podmínky skutečně pozorně.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

24. 1. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Porovnali jsme lednové nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů. celý článek

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

8. 12. 2022 | Petr Kučera

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Máme aktuální žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková | 3 komentáře

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

15. 11. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

S nejvyšším úrokem na spořicím účtu přichází nováček ze Slovenska. Prozkoumali jsme jeho nabídku a porovnali ji s konkurencí.

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

3. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.