I my dáme 3 %. Další banky vylepšují spořicí účty

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 15. 2. 2022 | 18 komentářů
I my dáme 3 %. Další banky vylepšují spořicí účty

Zdroj: Shutterstock

Úrok na spořicím účtu zvýší také Equa bank a Raiffeisenbank. Klienti si ale musí počkat až na začátek března, přestože bankám nic nebrání, aby účty vylepšily okamžitě.

Equa bank včera oznámila, že od 1. března zvedne úrok na Spořicím účtu Hit na 3 % (z dosavadních 2,5 %) pro vklady do 200 tisíc. Podmínkou zůstávají aspoň tři platby kartou za měsíc nebo celkové investice aspoň 50 tisíc. Část vkladu nad 200 000 Kč se úročí 0,1 %, na stejnou úroveň klesne i nižší vklad při nesplnění podmínek.

Také Raiffeisenbank od 1. března zvedne nejvyšší úrok na 3 % z dosavadních 2,5 %. Zůstává dosavadní strop 150 000 Kč a podmínka „aktivního využívání“ běžného účtu. K jejímu splnění jsou od března nově potřeba tři platby debetní nebo kreditní kartou (u terminálu v obchodě nebo přes internet), odpadá tedy podmínka příjmu aspoň 15 000 Kč měsíčně. Platby kartou od března nelze nahradit převodem z účtu. Část vkladu od 150 000 do 500 000 Kč se dál úročí 0,1 %, nad 500 000 Kč jen 0,01 %. Speciální pravidla pak platí pro bývalé klienty ING, kteří loni splnili podmínky pro zvýhodněný úrok: dosáhnou až na 3,6 % do 300 000 Kč.

Equa se od letošního roku stala součástí Raiffeisenbank, formálně už jde o jedinou banku. Spojení má dopad na zákonné pojištění vkladů. Limit 100 tisíc eur (v přepočtu skoro 2,5 milionu korun) se začal počítat společně. Jinak se z pohledu klientů Equa bank zatím nic zásadního nezměnilo: přinejmenším do září jsou produkty i jejich obsluha stejné jako dřív, k „finální integraci“ má dojít v průběhu září a října.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Tři procenta nabízí také Česká spořitelna, která po více než šesti letech obnovila nabídku termínovaných vkladů. Na úrok 3 % dosáhnou lidé, kteří nechají peníze v bance šest měsíců. Termínované vklady garantují počáteční úrok po celou sjednanou dobu – v době růstu tržních sazeb to ale může být nevýhodou. Oproti tomu spořicí účty dávají oboustrannou volnost: banka může prakticky kdykoliv změnit úrok a klient si může vklad kdykoliv vybrat. 

Nejvyšší úrok na klasickém spořicím účtu teď můžete získat v Bance Creditas: 3,6 % pro vklady do 350 tisíc a 2,6 % pro část zůstatku nad tuto hranici, musí přitom jít o nový vklad po 16. lednu. Alespoň 3 % nabízejí i Trinity, Hello bank, Expobank, Air Bank a J&T Banka.

Aktuální žebříček nejlepších spořicích účtů a další podrobnosti najdete v našem včerejším přehledu.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+46
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 18 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 2. 2022 11:21, Václav

Jak jsem měl dříve Equa bank rád, již několik měsíců zdá se mi trapná a trapnější... Čím to asi bude...

+36
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

15. 2. 2022 17:27, marek

setrte doma tam to mate jiste a nepodporujte drahe protivne uredniky

Zobrazit celé vlákno

-7
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (18 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Nové porovnání

13. 9. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Nové porovnání

Úroky na spořicích účtech v létě nerostly, výjimkou je nová nabídka od Komerční banky. Na druhou stranu u většiny bank ani neklesly, zůstávají stabilní stejně jako základní úroková... celý článek

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Kdo teď dává nejvíc?

18. 7. 2023 | Petr Kučera

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Kdo teď dává nejvíc?

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Porovnali jsme nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Poslední banka ruší minimální zůstatek na běžném účtu

17. 7. 2023 | Petr Kučera

Poslední banka ruší minimální zůstatek na běžném účtu

Fio banka přestane blokovat 100 Kč – nebo třeba i 240 Kč – na běžném účtu. Na spořicím účtu podmínka minimálního zůstatku nekončí.

Nejlépe úročený běžný účet výrazně sníží sazbu

19. 6. 2023 | Petr Kučera

Nejlépe úročený běžný účet výrazně sníží sazbu

Max banka sníží od 1. září úročení svého běžného účtu Neo. Zatímco dosud je úroková sazba 4,61 % p.a., nově bude jen 0,5 %, oznámila klientům.

Spořitelna přichází se spořicím účtem pro děti. Bonus získáte snadno

29. 5. 2023 | Kateřina Hovorková

Spořitelna přichází se spořicím účtem pro děti. Bonus získáte snadno

Spořicí účet pro děti zatím v nabídce České spořitelny, největší banky podle počtu klientů, chyběl. Co teď nabízí a jak vychází v porovnání s konkurencí?

Partners Financial Services