I my dáme 3 %. Další banky vylepšují spořicí účty

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 15. 2. 2022 | 18 komentářů
I my dáme 3 %. Další banky vylepšují spořicí účty

Zdroj: Shutterstock

Úrok na spořicím účtu zvýší také Equa bank a Raiffeisenbank. Klienti si ale musí počkat až na začátek března, přestože bankám nic nebrání, aby účty vylepšily okamžitě.

Equa bank včera oznámila, že od 1. března zvedne úrok na Spořicím účtu Hit na 3 % (z dosavadních 2,5 %) pro vklady do 200 tisíc. Podmínkou zůstávají aspoň tři platby kartou za měsíc nebo celkové investice aspoň 50 tisíc. Část vkladu nad 200 000 Kč se úročí 0,1 %, na stejnou úroveň klesne i nižší vklad při nesplnění podmínek.

Také Raiffeisenbank od 1. března zvedne nejvyšší úrok na 3 % z dosavadních 2,5 %. Zůstává dosavadní strop 150 000 Kč a podmínka „aktivního využívání“ běžného účtu. K jejímu splnění jsou od března nově potřeba tři platby debetní nebo kreditní kartou (u terminálu v obchodě nebo přes internet), odpadá tedy podmínka příjmu aspoň 15 000 Kč měsíčně. Platby kartou od března nelze nahradit převodem z účtu. Část vkladu od 150 000 do 500 000 Kč se dál úročí 0,1 %, nad 500 000 Kč jen 0,01 %. Speciální pravidla pak platí pro bývalé klienty ING, kteří loni splnili podmínky pro zvýhodněný úrok: dosáhnou až na 3,6 % do 300 000 Kč.

Equa se od letošního roku stala součástí Raiffeisenbank, formálně už jde o jedinou banku. Spojení má dopad na zákonné pojištění vkladů. Limit 100 tisíc eur (v přepočtu skoro 2,5 milionu korun) se začal počítat společně. Jinak se z pohledu klientů Equa bank zatím nic zásadního nezměnilo: přinejmenším do září jsou produkty i jejich obsluha stejné jako dřív, k „finální integraci“ má dojít v průběhu září a října.

Tři procenta nabízí také Česká spořitelna, která po více než šesti letech obnovila nabídku termínovaných vkladů. Na úrok 3 % dosáhnou lidé, kteří nechají peníze v bance šest měsíců. Termínované vklady garantují počáteční úrok po celou sjednanou dobu – v době růstu tržních sazeb to ale může být nevýhodou. Oproti tomu spořicí účty dávají oboustrannou volnost: banka může prakticky kdykoliv změnit úrok a klient si může vklad kdykoliv vybrat. 

Nejvyšší úrok na klasickém spořicím účtu teď můžete získat v Bance Creditas: 3,6 % pro vklady do 350 tisíc a 2,6 % pro část zůstatku nad tuto hranici, musí přitom jít o nový vklad po 16. lednu. Alespoň 3 % nabízejí i Trinity, Hello bank, Expobank, Air Bank a J&T Banka.

Aktuální žebříček nejlepších spořicích účtů a další podrobnosti najdete v našem včerejším přehledu.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+45
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 18 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 2. 2022 11:21, Václav

Jak jsem měl dříve Equa bank rád, již několik měsíců zdá se mi trapná a trapnější... Čím to asi bude...

+36
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

15. 2. 2022 17:27, marek

setrte doma tam to mate jiste a nepodporujte drahe protivne uredniky

Zobrazit celé vlákno

-7
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (18 komentářů) příspěvků.
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Spořicí účty mají nového krále. Přehled nejlepších

19. 5. 2022 | Petr Kučera | 22 komentářů

Spořicí účty mají nového krále. Přehled nejlepších

Víc než desetinu úspor na běžném účtu může za rok ukousnout inflace. Jak je ochránit co nejlíp, když nechcete zkusit investice? Nezávislé porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů. celý článek

ČNB zvyšuje úroky víc, než se čekalo

5. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 25 komentářů

ČNB zvyšuje úroky víc, než se čekalo

Bankovní rada ČNB překvapila a peníze v Česku dál výrazně zdražují. Úroky začínají rychle růst i ve Spojených státech.

Polovina Čechů může spořit maximálně 2000 Kč měsíčně

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 30 komentářů

Polovina Čechů může spořit maximálně 2000 Kč měsíčně

Skoro polovina (47 %) obyvatel Česka zvládne měsíčně odložit stranou maximálně dva tisíce korun. Ukázal to únorový průzkum investiční platformy Portu na reprezentativním vzorku 1050... celý článek

Dáme víc, hlásí banky. Nejlepší spořicí účty a termínované vklady

2. 5. 2022 | Petr Kučera | 19 komentářů

Dáme víc, hlásí banky. Nejlepší spořicí účty a termínované vklady

Víc než desetinu úspor na běžném účtu může za rok ukousnout inflace. Jak je ochránit co nejlíp, když nechcete zkusit investice?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.