Spořicí účet Creditas zastropuje lepší úrok, klesne na polovinu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 16. 6. 2020 | 6 komentářů
Spořicí účet Creditas zastropuje lepší úrok, klesne na polovinu

Zdroj: Shutterstock

Úrokovou sazbu s jedničkou na začátku už nenabídne ani spořicí účet od Banky Creditas. Vyplývá to z podmínek, které začnou platit od 1. července.

V letošním druhém čtvrtletí dostávali klienti Creditas úrok 0,8 % ročně (0,3 % jako základní sazba plus 0,5 % bonus), na nové vklady až 1 %. Sazba byla jednotná bez ohledu na výši vkladu.

Od července klesne maximální úrok na 0,5 %. Půjde o základní sazbu; s bonusem se pro třetí čtvrtletí nepočítá, i když ho banka může kdykoliv přidat.

Základní sazba 0,5 % se nově týká jenom vkladů do 350 tisíc korun, pro případnou část nad tuhle hranici je od července 0,2 %. Strop bude mírně vyšší, než má většina srovnatelných konkurentů.

Creditas od července zcela přestane úročit vklady na běžném účtu Richee ke stejnojmenné mobilní aplikaci. Souvisí to i s chystaným utlumením této značky, o kterém jsme podrobně psali na začátku června. Dětský Richee účet Junior se od července dál úročí 1,5 % do 50 tisíc korun.

Úroky na spořicích účtech reagují na výrazné snížení sazeb České národní banky. Její dvoutýdenní reposazba klesla před pěti týdny na 0,25 %, lombardní sazba na 1 %.

Momentálně nejvyšší úrok na spořicím účtu pro nové zájemce lze získat v mBank s poněkud komplikovanou variantou nazvanou mSpoření – 1,2 % do 100 tisíc korun (v praxi až 800 tisíc, protože lze založit až osm účtů). Lidem, kteří si takové spoření sjednají, navíc mBank slibuje, že až do konce listopadu úrok nesníží.

Rovné jedno procento zatím nabízejí – vedle spořicího účtu od Creditas – Equa bank (do 200 tisíc ve variantě Hit) a Hello bank (do 300 tisíc). ING Bank slibuje novým klientům 1 % na čtvrt roku (do 300 tisíc). 

Pomineme-li končící nabídku Creditas, tak nejvyšší úrok bez omezení výše vkladu lze získat na spořicím účtu J&T Banky (0,9 %, pokud u ní budete mít v součtu aspoň půl milionu), ve Sberbank společně s běžným účtem (0,7 %) a na běžném Neo účtu od Expobank (0,65 %).

Na sazbu 1 % pro vklady nad půl milionu láká do konce června i Equa bank ve variantě spořicího účtu nazvané Max, od července ale klesne na 0,3 %. V jejím případě jde navíc o pásmové úročení, kdy se vyšší sazbou počítá teprve část vkladu přesahující 500 tisíc. Prvních půl milionu se úročí jenom 0,2 % (od července 0,1 %), výsledná sazba se tak přiblíží procentu až u výrazně vyšších vkladů (například u uložených dvou milionů dělá 0,8 %).

V některých bankách lze u dříve založených účtů stále získat i vyšší sazby, protože je garantují až do konce sjednaného období.

Rychlík
Zdroj: Shutterstock.com

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook: neuniknou vám důležité aktuality, praktické tipy ani zajímavé rozhovory! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+30
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 6. 2020 11:43, xls

Ať si podvodníci s tímhle vymýšlením šílených podmínek každé 2 týdny trhnou. Přitom nejsou své sliby úročení schopní plnit.

+25
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

17. 6. 2020 9:21, Svobodová Jana

S Tvými penězi hospodaří a nedají Ti vlastně nic. Jen když obyčejný člověk potřebuje půjčit peníze od nich, to vědí moc dobře, jaký Vám nasadit úrok a podmínky.Podvodníci,kapitalism us...
Pamatujete ještě úrok 4 procenta na vkladních knížkach za komunismu?

-1
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Spořicí účty mají nového krále. Přehled nejlepších

19. 5. 2022 | Petr Kučera | 22 komentářů

Spořicí účty mají nového krále. Přehled nejlepších

Víc než desetinu úspor na běžném účtu může za rok ukousnout inflace. Jak je ochránit co nejlíp, když nechcete zkusit investice? Nezávislé porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů. celý článek

ČNB zvyšuje úroky víc, než se čekalo

5. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 25 komentářů

ČNB zvyšuje úroky víc, než se čekalo

Bankovní rada ČNB překvapila a peníze v Česku dál výrazně zdražují. Úroky začínají rychle růst i ve Spojených státech.

Polovina Čechů může spořit maximálně 2000 Kč měsíčně

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 30 komentářů

Polovina Čechů může spořit maximálně 2000 Kč měsíčně

Skoro polovina (47 %) obyvatel Česka zvládne měsíčně odložit stranou maximálně dva tisíce korun. Ukázal to únorový průzkum investiční platformy Portu na reprezentativním vzorku 1050... celý článek

Dáme víc, hlásí banky. Nejlepší spořicí účty a termínované vklady

2. 5. 2022 | Petr Kučera | 19 komentářů

Dáme víc, hlásí banky. Nejlepší spořicí účty a termínované vklady

Víc než desetinu úspor na běžném účtu může za rok ukousnout inflace. Jak je ochránit co nejlíp, když nechcete zkusit investice?

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.