Spořicí účet Creditas zastropuje lepší úrok, klesne na polovinu

| rubrika: Aktuality | 16. 6. 2020 10:45 | 5 komentářů

Zdroj: Shutterstock

Úrokovou sazbu s jedničkou na začátku už nenabídne ani spořicí účet od Banky Creditas. Vyplývá to z podmínek, které začnou platit od 1. července.

V letošním druhém čtvrtletí dostávali klienti Creditas úrok 0,8 % ročně (0,3 % jako základní sazba plus 0,5 % bonus), na nové vklady až 1 %. Sazba byla jednotná bez ohledu na výši vkladu.

Od července klesne maximální úrok na 0,5 %. Půjde o základní sazbu; s bonusem se pro třetí čtvrtletí nepočítá, i když ho banka může kdykoliv přidat.

Základní sazba 0,5 % se nově týká jenom vkladů do 350 tisíc korun, pro případnou část nad tuhle hranici je od července 0,2 %. Strop bude mírně vyšší, než má většina srovnatelných konkurentů.

Creditas od července zcela přestane úročit vklady na běžném účtu Richee ke stejnojmenné mobilní aplikaci. Souvisí to i s chystaným utlumením této značky, o kterém jsme podrobně psali na začátku června. Dětský Richee účet Junior se od července dál úročí 1,5 % do 50 tisíc korun.

Úroky na spořicích účtech reagují na výrazné snížení sazeb České národní banky. Její dvoutýdenní reposazba klesla před pěti týdny na 0,25 %, lombardní sazba na 1 %.

Momentálně nejvyšší úrok na spořicím účtu pro nové zájemce lze získat v mBank s poněkud komplikovanou variantou nazvanou mSpoření – 1,2 % do 100 tisíc korun (v praxi až 800 tisíc, protože lze založit až osm účtů). Lidem, kteří si takové spoření sjednají, navíc mBank slibuje, že až do konce listopadu úrok nesníží.

Rovné jedno procento zatím nabízejí – vedle spořicího účtu od Creditas – Equa bank (do 200 tisíc ve variantě Hit) a Hello bank (do 300 tisíc). ING Bank slibuje novým klientům 1 % na čtvrt roku (do 300 tisíc). 

Pomineme-li končící nabídku Creditas, tak nejvyšší úrok bez omezení výše vkladu lze získat na spořicím účtu J&T Banky (0,9 %, pokud u ní budete mít v součtu aspoň půl milionu), ve Sberbank společně s běžným účtem (0,7 %) a na běžném Neo účtu od Expobank (0,65 %).

Na sazbu 1 % pro vklady nad půl milionu láká do konce června i Equa bank ve variantě spořicího účtu nazvané Max, od července ale klesne na 0,3 %. V jejím případě jde navíc o pásmové úročení, kdy se vyšší sazbou počítá teprve část vkladu přesahující 500 tisíc. Prvních půl milionu se úročí jenom 0,2 % (od července 0,1 %), výsledná sazba se tak přiblíží procentu až u výrazně vyšších vkladů (například u uložených dvou milionů dělá 0,8 %).

V některých bankách lze u dříve založených účtů stále získat i vyšší sazby, protože je garantují až do konce sjednaného období.

Rychlík
Zdroj: Shutterstock.com

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook: neuniknou vám důležité aktuality, praktické tipy ani zajímavé rozhovory! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.