Spoření vylepšuje i Raiffeisenbank. Jenom za odměnu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 13. 2. 2020
Spoření vylepšuje i Raiffeisenbank. Jenom za odměnu

Zdroj: Shutterstock

Klienti Raiffeisenbank mohou od tohoto týdne získat na spořicím účtu úrok až 1,25 % místo dosavadního 1 % p.a. Banka tak reaguje na zvýšení základních sazeb ČNB.

Vyšší úrok na Spořicím účtu XL se ale týká jenom částek do 150 tisíc korun. Případná část nad tuto hranici se úročí 0,7 %, což je stejně jako doteď. Nad půl milionu pak banka dává pouze symbolických 0,01 %.

Na nejvyšší úrok 1,25 % do 150 tisíc korun dosáhnou lidé, kteří mají v Raiffeisenbank zároveň běžný účet. Musí ho navíc „aktivně využívat“: Podmínkou je, že na běžný účet přijde aspoň 15 tisíc měsíčně a současně z něj odejdou aspoň tři platby (včetně plateb kartou). Kdo podmínku nesplní, dostane v příslušném měsíci jenom sazbu 0,1 % do půl milionu korun.

Vyšší úrok a přitom jednodušší podmínky u spořicího účtu – bez nutnosti využívat další služby – nabízí hned několik konkurentů. Bez omezení úročí jakékoliv vklady Creditas a Expobank sazbou 1,6 %, s podmínkami a omezením (do 300 tisíc) také Equa. Až na 2 % lze dosáhnout u půlroční akce ING (do 300 tisíc).

Trinity Bank láká dokonce na 2,08 %, což se ovšem týká jenom (celých) vkladů nad milion korun. Pro vklady od čtvrt milionu do jednoho milionu je sazba 1,88 %, do čtvrt milionu 1,58 %.

Sberbank nabízí 1,7 % pro vklady od jednoho do tří milionů, nad tři miliony 1,75 %. Tyto úroky se vztahují vždycky na celou výši vkladu. Vklady do 300 tisíc se úročí 1,38 %, vklady od 300 001 Kč do jednoho milionu 1,45 %.

Podrobnější porovnání nejlepších spořicích účtů jsme přinesli na začátku týdne.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+30
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

24. 1. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Porovnali jsme lednové nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů. celý článek

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

8. 12. 2022 | Petr Kučera

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Máme aktuální žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková | 3 komentáře

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

15. 11. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

S nejvyšším úrokem na spořicím účtu přichází nováček ze Slovenska. Prozkoumali jsme jeho nabídku a porovnali ji s konkurencí.

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

3. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.