Creditas má spořicího autopilota, převádí peníze mezi účty

, | rubrika: Aktuality | 1. 11. 2019 09:21

Banka Creditas nově nabízí „autopilota“, který podle předem zadaných instrukcí převádí peníze mezi běžným a spořicím účtem. Novinka, kterou banka spustila v říjnu, se jmenuje Pohodlné spoření.

„Klienti se našich bankéřů stále častěji ptají, zda je možné nějakým způsobem automatizovat převody z běžného účtu na spořicí a opačně. Proto jsme do naší nabídky zavedli Pohodlné spoření,“ říká Věra Pavlišová, ředitelka retailového bankovnictví Banky Creditas.

Kdo má o službu zájem, zvolí si při aktivaci minimální, optimální a maximální limit zůstatku na běžném účtu. Pohodlné spoření pak převádí peníze vždy, když zůstatek na běžném účtu klesne pod určené minimum nebo překročí maximum. Při automatickém převodu služba ponechá na běžném účtu částku, která odpovídá hodnotě klientem zadaného optimálního zůstatku.

Víme víc

Banka Creditas obhajuje komplikovaný způsob úročení tím, že ČNB zpřísnila regulaci spořicích účtů. Prozkoumali jsme, jaká platí pravidla.

Úrok na spořicím účtu už nejde rychle snížit. Proto se podmínky komplikují


Proč není spoření výhodnější? Banky mají dost peněz a úroky zvedají, jen když chtějí nalákat nové klienty. Navíc můžou snadno a bez rizika vydělat u ČNB.

Lepší spořicí účty nečekejte. Proč banky dávají málo

Pokud tedy klientovi např. přijde na účet mzda a uložená částka překročí stanovené maximum, peníze přesahující optimální zůstatek jsou převedeny na spořicí účet. Pokud naopak klient převede nebo utratí větší sumu peněz a částka na běžném účtu klesne pod sjednané minimum, Pohodlné spoření automaticky převede peníze ze spořicího na běžný účet tak, aby na běžném účtu byla suma ve výši určeného optimálního zůstatku.

Službu lze nastavit v internetovém bankovnictví nebo na pobočkách Creditas, a to jak k běžnému účtu, tak k Richee účtu. Běžný i spořicí účet musí být vedeny na jednoho majitele. Pohodlné spoření nelze využít u dětských účtů Richee Junior, u investičních účtů a u běžného účtu pro složení základního kapitálu.

Služba je zdarma a bankou nabízený Spořicí účet + aktuálně zhodnocuje úspory úrokem 1,8 procenta ročně, a to bez omezení výše vkladu.

Mezi nejlepší spořicí účty dál patří Wüstenrot nabízející 1,7 % s garancí na dvanáct měsíců pro jakékoliv vklady, ovšem pouze pro nové klienty. Expobank pak dává (na běžném Neo účtu bez poplatků) 1,6 % všem, také bez omezení výše vkladu.

Mezi nejlepšími spořicími účty zůstává s 1,58 % pro nově založené účty Trinity Bank. Garantuje, že sazbu nesníží do poloviny května příštího roku.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

Moneta Money Bank dává 1,5 % na vklady do milionu korun, případná část nad tuto hranici se úročí sazbou 0,5 %. Také aplikace Richee od Creditas a Hello Bank nabízí 1,5 %, ale jen pro vklady do 300 tisíc korun, část nad tuto hranici úročí Richee 0,5 %, Hello bank tyto vklady neúročí vůbec.

Sberbank zhodnocuje víc než třímilionové úspory sazbou 1,75 % – a protože zrušila komplikované pásmové úročení, vztahuje se takový úrok na celou výši vkladu. Vklady do 300 tisíc korun úročí Sberbank 1,38 %, do jednoho milionu 1,45 % a do tří milionů 1,7 %. Sazby ale zatím platí jenom pro účty založené do konce října.

Na dvě procenta ročně láká ING Bank, ovšem má to tři omezení: Na takový úrok dosáhnou jenom noví klienti, jenom po dobu čtyř měsíců (pak sazba klesne na 0,5 %) a jenom do 300 tisíc korun (vklady nad tuhle hranici se úročí pouze 0,1 %).

Raiffeisenbank nabízí tři procenta, omezení tu jsou ale ještě výraznější: Jenom pro nové klienty, jenom na půl roku a jenom na vklady do 150 tisíc. Navíc je nutné splnit komplikované podmínky související s běžným účtem eKonto, jehož vedení není automaticky bez poplatků.


Spoříme s vámi:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.