Zvýhodněný úrok spořicího účtu brzo neklesne, slibuje Trinity

| rubrika: Aktuality | 21. 10. 2019 10:20 | 1 komentář

Nová Trinity Bank se rozhodla garantovat úrokovou sazbu 1,58 % ročně u svého spořicího účtu Výhoda+ až do 15. května příštího roku. Jistotu, že sazba jen tak neklesne, dává na dříve založené i na nové účty.

Už na začátku října Trinity Bank oznámila, že akci s úrokem 1,58 % bez omezení výše vkladu prodlužuje pro další dva tisíce nových klientů. Se zvýhodněnou sazbou přišla v květnu pro prvních osm tisíc nově založených účtů. Když se limit naplnil, banka se ale rozhodla rozšířit ho o další dva tisíce.

Klientům, kteří si účet založili před začátkem květnové akce, dává standardně 1,38 %.

Obě varianty spořicího účtu Trinity Bank nemají horní limit, stejná sazba se tedy vztahuje i na vyšší vklady.

Víme víc

Banka Creditas obhajuje komplikovaný způsob úročení tím, že ČNB zpřísnila regulaci spořicích účtů. Prozkoumali jsme, jaká platí pravidla.

Úrok na spořicím účtu už nejde rychle snížit. Proto se podmínky komplikují


Od letošního vstupu na bankovní trh měla Trinity paradoxně poplatek u běžných účtů, zatímco u vkladových (spořicích) účtů byly odchozí transakce zadarmo.

Změny v ceníku Trinity Bank: Končí poplatek za odchozí platby

Nejvyšší sazbu na snadno dostupném spořicím účtu bez podmínek nabízí v říjnu Moneta Money Bank. Na dvě procenta (do jednoho milionu korun) ovšem dosáhne jenom ten, kdo si účet založil do začátku září, pro nové účty už je sazba jenom 1,2 %.

Banka Creditas nabízí 1,8 % bez omezení výše vkladu. Wüstenrot láká na 1,7 % s garancí na dvanáct měsíců pro jakékoliv vklady, ovšem pouze pro nové klienty. Expobank má sazbu 1,6 % pro všechny a bez také bez stropu.

Na dvě procenta na vklady do 300 tisíc korun láká nové klienty také ING Bank, po čtyřech měsících ale sazba klesne na 0,5 %. Vklady nad tuhle hranici se úročí jenom 0,1 %.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.