Moneta výrazně sníží úrok u nového spořicího účtu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 30. 8. 2019 | 11 komentářů

Z možnosti založit si spořicí účet, jehož úrok po dlouhé době na tuzemském trhu začínal dvojkou, se u Monety stala jenom prázdninová akce. Nováčci už dostanou výrazně nižší sazbu. 

Nové spořicí účty bude Moneta Money Bank úročit jenom 1,2 % ročně. Lidem, kteří si už dřív sjednali spořicí účet se sazbou 2 %, banka zatím vyšší úrok zachová, a to i pro nové vklady.

U varianty nazvané Spoření (pro klienty, kteří už mají od Monety běžný účet Tom a založí si spoření přes internetové bankovnictví) skončila možnost založit si nový spořicí účet s dvouprocentní sazbou 29. srpna. U varianty nazvané Spořito (pro zájemce, kteří dosud nemají účet od Monety a založí si spoření přes web) zůstává dvouprocentní úrok při založení účtu do 2. září. 

Na pásmovém úročení se nic nemění: Na sazbu 1,2 % dosáhnou nováčci u vkladů nepřesahujících jeden milion korun, případná část nad tuto hranici se úročí jenom 0,5 %. Stejné rozdělení, ale s dvěma procenty do milionu, zůstává u účtů založených od 27. června do 29. srpna (varianta Spoření) nebo do 2. září (varianta Spoříto).

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Banka chystané snížení sazeb zatím nekomentovala, bližší informace zjišťujeme.

Moneta Money Bank se na začátku prázdnin stala po šesti letech první bankou, která na snadno dostupném spořicím účtu nabídla úrok začínající dvojkou. Od 22. července se k ní přidala Creditas, která dvouprocentní sazbu poskytuje jako součet základní sazby 1,1 % a bonusu 0,9 %. Bonus od Creditas zatím platí do konce září, banka ale na začátku akce přislíbila, že zhruba na stejné úrovni by se měl udržet i od října. 

Už jste to četli?

Klidně nás sledujte! 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady. 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+39
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 11 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

31. 8. 2019 16:50, petr

Divná to doba. Ale poděkujme ČNB, která vygenerováním (o "vytištění" nešlo) 2 bilionů z ničeho na dlouhá léta spolehlivě znehodnotila naší měnu.

A nedej bože, aby přišla nějaká krize. Jinak inflace poletí nahoru jako šílená, ale úročení vkladů zůstane takto mizerné.

Dnes je fakt nejlepší všechno propít nebo rozházet za blbosti. Stále lepší, než aby to ztratilo hodnotu samo od sebe.

+16
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

1. 9. 2019 16:53

vůbec tomu nerozumíte, ale hlavně že strašíte inflací. vraťte se ke svému vyšívání a tyhle složité věci nechte moudřejším. jen na okraj, ČNB nevygenerovala peníze z ničeho, zopakujte si první hodinu účetnictví.

Zobrazit celé vlákno

-2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (11 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Nové porovnání

13. 9. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Nové porovnání

Úroky na spořicích účtech v létě nerostly, výjimkou je nová nabídka od Komerční banky. Na druhou stranu u většiny bank ani neklesly, zůstávají stabilní stejně jako základní úroková... celý článek

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Kdo teď dává nejvíc?

18. 7. 2023 | Petr Kučera

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Kdo teď dává nejvíc?

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Porovnali jsme nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Poslední banka ruší minimální zůstatek na běžném účtu

17. 7. 2023 | Petr Kučera

Poslední banka ruší minimální zůstatek na běžném účtu

Fio banka přestane blokovat 100 Kč – nebo třeba i 240 Kč – na běžném účtu. Na spořicím účtu podmínka minimálního zůstatku nekončí.

Nejlépe úročený běžný účet výrazně sníží sazbu

19. 6. 2023 | Petr Kučera

Nejlépe úročený běžný účet výrazně sníží sazbu

Max banka sníží od 1. září úročení svého běžného účtu Neo. Zatímco dosud je úroková sazba 4,61 % p.a., nově bude jen 0,5 %, oznámila klientům.

Spořitelna přichází se spořicím účtem pro děti. Bonus získáte snadno

29. 5. 2023 | Kateřina Hovorková

Spořitelna přichází se spořicím účtem pro děti. Bonus získáte snadno

Spořicí účet pro děti zatím v nabídce České spořitelny, největší banky podle počtu klientů, chyběl. Co teď nabízí a jak vychází v porovnání s konkurencí?

Partners Financial Services