Sberbank zvýší úroky na spoření a zjednoduší podmínky

pk | rubrika: Aktuality | 28. 8. 2019 14:00 aktualizováno 28. 8. 2019 14:30 | 2 komentáře

Sberbank od 1. září znovu zvýší úročení spořicích účtů. U vkladů nad tři miliony korun nabízí nově 1,75 %, dosud to bylo 1,5 %. Také u nižších vkladů stoupnou sazby plošně o 0,25 procentního bodu.

Sazba pro vklady do 300 tisíc korun tedy stoupne z 1,13 % na 1,38 %, pro vklady do jednoho milionu na 1,45 % a pro vklady do tří milionů na 1,7 %.

„U vyšších vkladů se jedná o nejlepší nabídku na trhu. Jejich horní hranice není omezena,“ říká mluvčí Sberbank Radka Černá. Dosud nejvyšší úrok na vysoké vklady nabízí Wüstenrot, a to 1,7 % bez horní hranice s garancí na dvanáct měsíců, ovšem pouze pro nové klienty. Expobank pak dává 1,6 % všem, také bez omezení výše vkladu.

Sberbank navíc od září přichází se dvěma podstatnými zjednodušeními.

Jednak ruší pásmové úročení, kdy se příslušnou sazbou úročila vždycky jen daná část vkladu. Nově zavádí takzvané prahové úročení, kdy klienti získají nejvyšší možnou sazbu na celou spořenou částku.

Například lidé, kteří mají na spořicím účtu uložené dva miliony korun, tak od září skutečně dosáhnou na sazbu 1,7 %. Doteď se jim nejvyšší sazbou (1,45 %) úročila jenom část vkladu nad jeden milion, zatímco část vkladu do 300 tisíc pouze 1,13 % a část od 300 tisíc do milionu pak 1,2 %. Výsledná sazba tak byla ve skutečnosti nižší, než se na první pohled mohlo zdát.

Sberbank zároveň ruší podmínku běžného účtu pro získání výhodnější sazby u spořicího účtu. Doteď na vyšší úrok dosáhl jenom ten, kdo současně využíval běžný účet ve variantě Aktiv (s paušálem 99 Kč měsíčně) nebo Optimal (199 Kč měsíčně). Zadarmo má běžný účet klient, který z něj odešle aspoň pět plateb v měsíci, do limitu se počítají i platby debetní kartou. Na variantu Optimal bez poplatků dosáhne také ten, kdo má ve Sberbank uložený aspoň milion korun.

„Vyšší sazbu získají všichni noví klienti. Nové úročení bude automaticky nastaveno také všem klientům, kteří si založili kampaňový spořicí účet v období od 17. června 2019,“ upřesnila Černá webu Peníze.cz. Lidé se starším typem spořícího účtu si můžou peníze převést na nový podobně jako při poslední červnové změně.

Sberbank účtuje za každou odchozí platbu ze spořicího účtu do jiné banky pět korun. Poplatek zůstane i po 1. září. Konkurence přitom nabízí podobné převody bez poplatku.

Klidně nás sledujte! 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady. 

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

24. 1. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Porovnali jsme lednové nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů. celý článek

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

8. 12. 2022 | Petr Kučera

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Máme aktuální žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková | 3 komentáře

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

15. 11. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

S nejvyšším úrokem na spořicím účtu přichází nováček ze Slovenska. Prozkoumali jsme jeho nabídku a porovnali ji s konkurencí.

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

3. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.