Equa zvýší úrok u spoření. Potěší to ale leda milionáře

jih | rubrika: Aktuality | 21. 8. 2019 16:38 | 2 komentáře

Equa bank od 29. srpna zvýší úrokovou sazbu u svého spořicího účtu. Týká se to ale jenom vysokých vkladů – banka zvýší úrok v pásmu od 500 tisíc korun výš, a to z 1,3 na 1,5 procenta ročně.

V pásmu do 500 tisíc korun se úrok nemění, zůstává na 0,2 %. Jde přitom o spořicí účet s “přísným“ pásmovým úročením.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

To znamená, že když do banky uložíte třeba 750 tisíc korun, tak nedostanete vyšší úrok na celý vklad. Na prvních 500 tisíc korun se uplatní 0,2 procenta a jenom na zbývajících 250 tisíc pak sazba vyšší. Efektivní úroková sazba tedy u uložených 750 tisíc korun dosahuje necelých 0,6 procenta. Když byste uložili pět milionů, dostanete se na 1,19 procenta – pořád tedy ne na „reklamních“ 1,5 procenta.

Banka také od zítřka (22. srpna) tento spořicí účet – pojmenovaný dosud jednoduše Spořicí účet – přejmenuje. Nově se bude jmenovat Spořicí účet Max. Proč zrovna takový název? „Protože vám jakoukoliv částku nad 500 tisíc korun bez omezení zhodnotíme na maximum,“ píše Equa bank klientům.

Druhý spořicí účet, který Equa bank nabízí, nemění ani jméno, ani úrokovou sazbu. Spořicí účet Hit zůstává s úrokem 1,3 procenta pro vklady do 300 tisíc korun a 0,2 procenta na případnou část vkladu nad touto úrovní.

Nejvíce lze na jednoduchých spořicích účtech momentálně získat dvě procenta u Monety a Creditas, s vyššími vklady ale úrok klesá. Bez podobného stropu úročí peníze Expobank s 1,6 %. Podrobnosti o nejvýhodnějších nabídkách a jejich podmínkách se dočtete v textu Nejlepší spořicí účty už začínají dvojkou. Projděte si nový přehled.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Spořicí účty mají novou jedničku. Velký přehled

3. 9. 2021 | Petr Kučera | 15 komentářů

Spořicí účty mají novou jedničku. Velký přehled

Úroky u nejlepších spořicích účtů zamířily po delší době aspoň trochu nahoru. Nové porovnání poradí, kam se teď podívat. A jak ochránit úspory před inflací líp.

Kdo spoří, shoří. Kovanda o rychlé cestě do chudoby

17. 8. 2021 | Lukáš Kovanda | 90 komentářů

Kdo spoří, shoří. Kovanda o rychlé cestě do chudoby

Kdo chtěl v roce 1995 „žít z úroků“, mohl vložit na vkladní knížku přibližně dvacetinásobek tehdejší průměrné roční mzdy. Dnes by nestačil ani tisícinásobek té současné. Komentář Lukáše... celý článek

Běžný účet láká na úrok, který překoná spořicí účty

16. 8. 2021 | Petr Kučera | 10 komentářů

Běžný účet láká na úrok, který překoná spořicí účty

Spoření v bance bez závazků má nového krále. Kromě nejvyššího úroku nabízí i další výhody. Na inflaci přesto zdaleka nestačí.

Trinity zvyšuje úrok na spoření, má ale podmínky

10. 8. 2021 | Petr Kučera

Trinity zvyšuje úrok na spoření, má ale podmínky

Trinity Bank láká na „narozeninový bonus“, díky němuž může úrok na spořicím účtu stoupnout na 0,58 %. Podmínkou je uložit si na něj aspoň 100 tisíc korun. Zmíněnou sazbou se pak bude... celý článek

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

26. 7. 2021 | Petr Kučera | 13 komentářů

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

Pro případ ztráty pravidelného příjmu má více než třetina Čechů (35 %) finanční rezervu na čtyř a více měsíců. Pětina lidí (20 %) by vydržela přinejmenším sedm měsíců. Ukázal to průzkum... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.