Equa zvýší úrok u spoření. Potěší to ale leda milionáře

jih | rubrika: Aktuality | 21. 8. 2019 | 2 komentáře

Equa bank od 29. srpna zvýší úrokovou sazbu u svého spořicího účtu. Týká se to ale jenom vysokých vkladů – banka zvýší úrok v pásmu od 500 tisíc korun výš, a to z 1,3 na 1,5 procenta ročně.

V pásmu do 500 tisíc korun se úrok nemění, zůstává na 0,2 %. Jde přitom o spořicí účet s “přísným“ pásmovým úročením.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

To znamená, že když do banky uložíte třeba 750 tisíc korun, tak nedostanete vyšší úrok na celý vklad. Na prvních 500 tisíc korun se uplatní 0,2 procenta a jenom na zbývajících 250 tisíc pak sazba vyšší. Efektivní úroková sazba tedy u uložených 750 tisíc korun dosahuje necelých 0,6 procenta. Když byste uložili pět milionů, dostanete se na 1,19 procenta – pořád tedy ne na „reklamních“ 1,5 procenta.

Banka také od zítřka (22. srpna) tento spořicí účet – pojmenovaný dosud jednoduše Spořicí účet – přejmenuje. Nově se bude jmenovat Spořicí účet Max. Proč zrovna takový název? „Protože vám jakoukoliv částku nad 500 tisíc korun bez omezení zhodnotíme na maximum,“ píše Equa bank klientům.

Druhý spořicí účet, který Equa bank nabízí, nemění ani jméno, ani úrokovou sazbu. Spořicí účet Hit zůstává s úrokem 1,3 procenta pro vklady do 300 tisíc korun a 0,2 procenta na případnou část vkladu nad touto úrovní.

Nejvíce lze na jednoduchých spořicích účtech momentálně získat dvě procenta u Monety a Creditas, s vyššími vklady ale úrok klesá. Bez podobného stropu úročí peníze Expobank s 1,6 %. Podrobnosti o nejvýhodnějších nabídkách a jejich podmínkách se dočtete v textu Nejlepší spořicí účty už začínají dvojkou. Projděte si nový přehled.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

24. 1. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Porovnali jsme lednové nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů. celý článek

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

8. 12. 2022 | Petr Kučera

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Máme aktuální žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková | 3 komentáře

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

15. 11. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

S nejvyšším úrokem na spořicím účtu přichází nováček ze Slovenska. Prozkoumali jsme jeho nabídku a porovnali ji s konkurencí.

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

3. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.