Spoření a investice v lednu: Změny úrokových sazeb a nové investiční fondy

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 31. 1. 2018 | 1 komentář
Nové sazby termínovaných vkladů, spořicích účtů i stavebního spoření a nové investiční fondy. Přinášíme stručný výběr novinek z oblasti spoření a investic za leden 2018.
Spoření a investice v lednu: Změny úrokových sazeb a nové investiční fondy
  • Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) nově nabízí stavební spoření s ročním zhodnocením až 3,2 procenta (místo dřívějších 3,4 procenta). Vypovězení smlouvy o stavebním spoření bez souvisejícího meziúvěrového účtu po třech a více letech trvání smlouvy je bez poplatku do konce letošního března.
  • Wüstenrot zvýšila na začátku ledna úrokové sazby u termínovaných vkladů pro fyzické osoby – u vkladu na pět let získáte úročení 1,1 procenta ročně, při vkladu na jeden až čtyři roky dosahují nové sazby 0,5 až 0,8 procenta (sazebník).

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry zautomatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

  • J&T Banka zvýšila o několik desetin procenta úroky u termínovaných vkladů Clear Deal a termínovaných vkladů Prémiového bankovnictví (sazebník).
  • Banka CREDITAS zvýšila úroky na spořicím účtu i termínovaných vkladech. Maximální sazba na spořicích účtech povyskočila z 0,3 procenta na 0,6 procenta ročně. Spořicí účty Banky CREDITAS jsou nově úročeny základní sazbou 0,5 procenta ročně a čtvrtletním bonusem 0,1 procenta ročně. Na úročení 0,6 procenta dosáhnete, pokud z účtu v předchozím čtvrtletí neodešla ani jedna platba, jinak se úspory zhodnotí minimálně o 0,5 procenta. U ročních termínovaných vkladů stoupla úroková sazba z 0,3 procenta na 0,7 procenta, u dvouletého termínovaného vkladu je úrok nově 0,9 procenta, u tříletého 1,1 procenta. (Sazebník)
  • O několik desetin procenta zvýšila úrokové sazby u termínovaných vkladů také PPF banka (nový sazebník najdete tady) banka a Artesa spořitelní družstvo (sazebník).
  • NEY spořitelní družstvo změnilo původně časově omezenou akci ve stálou nabídku: pro termínované vklady s dobou spoření tři roky platí roční úroková sazba 3,3 procenta. Podmínkou je, že výše vkladu dělá alespoň 100 tisíc korun. Pro nižší vklady platí úroková sazba 3 procenta ročně. (Sazebník)
  • Když uzavřete dítěti stavební spoření u České spořitelny do 31. března 2018, dostane vaše ratolest dárek: děti, které ještě neoslavily šesté narozeniny, noční LED lampičku, starší děti (do 15 let včetně) power banku.
  • Poštovní spořitelna začala nabízet Poštovní fondy. Návštěvníci finančních center a vybraných přepážek České pošty můžou volit ze dvou fondů, do kterých lze pravidelně investovat od 500 korun měsíčně. Fondy jsou podle Poštovní spořitelny určené hlavně lidem, kteří s investicemi začínají, a těm, kteří hledají konzervativnější investici. Poštovní spořitelna zároveň spustila akci k produktu Duo Profit: kdo investuje do Poštovních fondů do konce února, získá zvýhodněnou úrokovou sazbu ve výši 2 procent na spořicím účtu po dobu jednoho roku. Víc o nových fondech tady.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Nejlepší spořicí účty už začínají pětkou. Velké porovnání

27. 6. 2022 | Petr Kučera | 6 komentářů

Nejlepší spořicí účty už začínají pětkou. Velké porovnání

ČNB v minulém týdnu znovu výrazně zvýšila základní sazbu, od které se nepřímo odvíjejí i úroky na spořicích účtech a termínovaných vkladech. Jak se to zatím projevilo v žebříčku nejlepších? celý článek

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

17. 6. 2022 | Petr Kučera | 12 komentářů

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

Nižší limit pro náhradu z garančního fondu se vztahuje jen na zainvestované peníze, říká jeden z největších obchodníků. Na takzvanou volnou hotovost klientů, kterou obchodník uloží... celý článek

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

Moneta přichází s novým Rodinným účtem. Vedle moderní aplikace chce zaujmout hlavně nadprůměrným úrokem na spořicím účtu: 5 % ročně do limitu 50 tisíc korun.

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 10 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Spořicí účty mají nového krále. Přehled nejlepších

19. 5. 2022 | Petr Kučera | 22 komentářů

Spořicí účty mají nového krále. Přehled nejlepších

Víc než desetinu úspor na běžném účtu může za rok ukousnout inflace. Jak je ochránit co nejlíp, když nechcete zkusit investice? Nezávislé porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů. celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.