Spoření a investice v lednu: Změny úrokových sazeb a nové investiční fondy

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 31. 1. 2018 | 1 komentář
Nové sazby termínovaných vkladů, spořicích účtů i stavebního spoření a nové investiční fondy. Přinášíme stručný výběr novinek z oblasti spoření a investic za leden 2018.
Spoření a investice v lednu: Změny úrokových sazeb a nové investiční fondy
  • Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) nově nabízí stavební spoření s ročním zhodnocením až 3,2 procenta (místo dřívějších 3,4 procenta). Vypovězení smlouvy o stavebním spoření bez souvisejícího meziúvěrového účtu po třech a více letech trvání smlouvy je bez poplatku do konce letošního března.
  • Wüstenrot zvýšila na začátku ledna úrokové sazby u termínovaných vkladů pro fyzické osoby – u vkladu na pět let získáte úročení 1,1 procenta ročně, při vkladu na jeden až čtyři roky dosahují nové sazby 0,5 až 0,8 procenta (sazebník).

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry zautomatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

  • J&T Banka zvýšila o několik desetin procenta úroky u termínovaných vkladů Clear Deal a termínovaných vkladů Prémiového bankovnictví (sazebník).
  • Banka CREDITAS zvýšila úroky na spořicím účtu i termínovaných vkladech. Maximální sazba na spořicích účtech povyskočila z 0,3 procenta na 0,6 procenta ročně. Spořicí účty Banky CREDITAS jsou nově úročeny základní sazbou 0,5 procenta ročně a čtvrtletním bonusem 0,1 procenta ročně. Na úročení 0,6 procenta dosáhnete, pokud z účtu v předchozím čtvrtletí neodešla ani jedna platba, jinak se úspory zhodnotí minimálně o 0,5 procenta. U ročních termínovaných vkladů stoupla úroková sazba z 0,3 procenta na 0,7 procenta, u dvouletého termínovaného vkladu je úrok nově 0,9 procenta, u tříletého 1,1 procenta. (Sazebník)
  • O několik desetin procenta zvýšila úrokové sazby u termínovaných vkladů také PPF banka (nový sazebník najdete tady) banka a Artesa spořitelní družstvo (sazebník).
  • NEY spořitelní družstvo změnilo původně časově omezenou akci ve stálou nabídku: pro termínované vklady s dobou spoření tři roky platí roční úroková sazba 3,3 procenta. Podmínkou je, že výše vkladu dělá alespoň 100 tisíc korun. Pro nižší vklady platí úroková sazba 3 procenta ročně. (Sazebník)
  • Když uzavřete dítěti stavební spoření u České spořitelny do 31. března 2018, dostane vaše ratolest dárek: děti, které ještě neoslavily šesté narozeniny, noční LED lampičku, starší děti (do 15 let včetně) power banku.
  • Poštovní spořitelna začala nabízet Poštovní fondy. Návštěvníci finančních center a vybraných přepážek České pošty můžou volit ze dvou fondů, do kterých lze pravidelně investovat od 500 korun měsíčně. Fondy jsou podle Poštovní spořitelny určené hlavně lidem, kteří s investicemi začínají, a těm, kteří hledají konzervativnější investici. Poštovní spořitelna zároveň spustila akci k produktu Duo Profit: kdo investuje do Poštovních fondů do konce února, získá zvýhodněnou úrokovou sazbu ve výši 2 procent na spořicím účtu po dobu jednoho roku. Víc o nových fondech tady.

Jednoduché dokládání škod

@SubmitCaption

Dokládejte škody na majetku třeba jen pomocí mobilu. S aplikací Moje škody můžete průběh řešení také sledovat.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna přichází se spořicím účtem pro děti. Bonus získáte snadno

29. 5. 2023 | Kateřina Hovorková

Spořitelna přichází se spořicím účtem pro děti. Bonus získáte snadno

Spořicí účet pro děti zatím v nabídce České spořitelny, největší banky podle počtu klientů, chyběl. Co teď nabízí a jak vychází v porovnání s konkurencí?

Skoro polovina lidí neví, jaký úrok má na spořicím účtu

24. 5. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Skoro polovina lidí neví, jaký úrok má na spořicím účtu

Téměř polovina Čechů (45 %) z těch, kteří mají peníze na spořicím účtu, nezná výši úročení svých vkladů. Peníze si odkládají bez ohledu na roční výnos, který jim tento účet přinese.... celý článek

Přejděte, nebo máte nulu. Končící Hello bank posílá klienty Komerční bance

28. 4. 2023 | redakce Peníze.CZ | 4 komentáře

Přejděte, nebo máte nulu. Končící Hello bank posílá klienty Komerční bance

Lidé, kteří měli účet u končící Hello bank!, dostanou v nejbližších týdnech nabídku Komerční banky. Ta jim slibuje, že jejich běžné účty a spořicí účty převede k sobě a zachová všechny... celý článek

Nejlepší spoření v eurech? Banky nedají tolik jako v korunách

24. 4. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Nejlepší spoření v eurech? Banky nedají tolik jako v korunách

Úrok na korunovém spořicím účtu začíná hned v několika bankách pětkou, nejlepší nabídka dokonce šestkou. V eurech dostane běžný zájemce nejvýš 0,1 %. S termínovanými vklady je to jen... celý článek

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Kdo teď dá nejvíc?

15. 3. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Kdo teď dá nejvíc?

Úroky na spořicích účtech už nerostou. Vypadá to, že jestli Česká národní banka nezvýší svou základní sazbu, jsme na maximu toho, co banky klientům nabídnou. U termínovaných vkladů... celý článek

Partners Financial Services