Axa Bank: Nová internetová banka má jen spořicí účet

| rubrika: Co se děje | 3. 2. 2010 | 18 komentářů
Axa Bank: Nová internetová banka má jen spořicí účet
Do Česka právě vstoupila další nová banka, která útočí na úspory klientů. Axa Bank nabízí zatím jen spořicí účet se zajímavou sazbou, další produkty se prý objeví nejdříve za rok.

Nečekaně úspěšný vstup polské internetové mBankdo Česka, která za tři roky existence získala téměř 300 tisíc klientů, inspiroval i další finanční skupiny. Od letošního února se pro drobnou klientelu otevřela Axa Bank ze skupiny Axa Europe, která tímto rozšířila pojišťovací službyi o bankovní aktivity. Připravuje se spuštění internetové banky Raiffeisen International. Ve hře je i povýšení družstevní záložny Fiona banku.

Axa Bank ovšem zahajuje pouze s jedním produktem, a to spořicím účtem. Klientům nabízí atraktivní úrokovou sazbu až 3 procenta, čímž poráží konkurenční INGKonto či eMax Plus od mBank, které se donedávna chlubily nejlepšími sazbami. Cílí na klienty, kteří hledají, jak uložit peníze, aby byly pro ně stále dostupné, co nejvíce se zhodnocovaly, účet byl zdarma a bylo jej možné obsluhovat přes internet.

Vyhlašovaná sazba, s níž chce Axa Bank podle svého generálního ředitele Petra Skoka oslovit nové i stávající klienty, je nyní 2,5 procenta. V zájmu podpory dlouhodobého spoření nabídne banka věrným klientům půlprocentní prémii. Tu získá každý klient až na konci roku, pokud jeho průměrný měsíční zůstatek na spořicím účtu přesáhne 40 tisíc korun.

Axa Bank chce tímto způsobem podle Skoka motivovat především dosavadní klienty pojišťovny Axa, kteří mají například penzijní připojištěníči další pojistné produkty, aby s naspořenými penězi neodcházeli. V rámci kampaně chce banka přitáhnout i nové klienty. Spořicí účet Axa Bank v korunách si může založit ten, kdo má české státní občanství nebo povolení k trvalému pobytu a vlastní mobilní telefon. Ten je potřeba k bezpečné obsluze účtu, neboť při potvrzování transakcí zasílá banka klientovi bezpečnostní kód přes SMS na mobil. Stejně jako u konkurence si může každý klient založit více spořicích účtů. Založení je možné přes internet, call centrum, na některé z poboček i prostřednictvím poradců ze sítě Axa.

Nová banka, ačkoliv disponuje třicítkou poboček od Axa pojišťovny, neumožňuje hotovostní operace. Vložit peníze je možné jen bankovním převodem z jiného účtu. Vybírat lze přes bankomat prostřednictvím debetní karty Visa Electron, kterou klient získá v okamžiku, kdy má na účtu alespoň dva tisíce korun. Jeden výběr z bankomatu v Česku vyjde na 29 korun. Spořicí účet umožňuje i dvě platby v internetbankingu zdarma, další pak za 19 korun.

Navzdory tomu, že Axa Bank Europe ve svých ostatních šesti evropských pobočkách nabízí i jiné produkty včetně hypoték, do Česka s dalšími přijde nejdříve v roce 2011. V příštím roce by banka měla klientům podle generálního ředitele Axa Bank Europe Hervé Hatta nabídnout běžný účet nebo spotřebitelský úvěr.

Anketa

Důvěřujete nové bance AXA Bank?

Na obzoru se ještě v roce 2010 rýsuje alespoň jeden další vstup internetové banky pro drobné klienty. O působení v Česku uvažuje Raiffeisen International. Podle vyjádření Petera Klopfa z vídeňského komunikačního oddělení banky ale doposud není jasné, kdy přesně se nová banka pod hlavičkou Raiffeisen International v Česku objeví.

Zatímco v Česku nová banka hodlá působit v první fázi s rakouskou bankovní licencí, na Slovensku už nyní probíhá proces schvalování vlastní bankovní licence centrální bankou. Pro oznámení, kdy banka v které zemi vstoupí na trh, je tak podle Klopfi příliš brzo. Očekává se, že na jeden z těchto trhů letos banka vstoupí. Chce se zaměřit na mladé vzdělané lidi, kteří bydlí ve městech a kteří nenavštěvují tradiční bankovní pobočky. Nabídnout hodlá nejspíš běžné účty, termínované vklady a spořicí účty.

Družstevní záložna FIOzatím stále čeká na vyjádření ČNB ohledně své žádosti o bankovní licenci. Úvěrová společnost Cetelem, která v minulosti potvrdila zájem o působení v Česku jako banka, se nyní opakovaně odmítá k těmto plánům vyjadřovat.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+28
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 18 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 2. 2011 17:00, Honza

Milá Jano, já jsem se ucházel zřejmě o stejné místo u společnosti Axa, které tu popisujete. Věřte, že pravděpodobnost, že si tato vaše známá vymýšlela, je docela malá. Neměl jsem s finančnictví moc zkušenosti a přesto mně nabídli hned manažerskou pozici. A navíc: první klientelu (akvizice) máte získávat u svých přátel a rodiny. To jen tak pro dokreslení představy chování druhé největší finanční skupiny v Evropě. Pěkný den...

+5
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

25. 6. 2010 10:49, eva

Jakozto neznalec sporicich kont jsem se pustila do studovani vsech moznych nabidek, ktere u nas v CR existuji na dobre sporeni. Nejlepe mi vychazela Axa, co se tyce urokoveho zhodnoceni. Pravda, ke smlouve jsem se nedostala.
Mohli byste mi, prosim, poradit, se kterou bankou jste spokojeni ohledne sporiciho uctu?
Dekuji

-2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (18 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.