Spořicí zápecnictví se nevyplácí

PR článek | rubrika: Co se děje | 30. 5. 2011 | 3 komentáře
Spořicí zápecnictví se nevyplácí
PR ČLÁNEK. Čeští střadatelé svoje peníze nemají rádi. Jak jinak si vysvětlit stále rozšířený zlozvyk ukládat svoje úspory na nízko úročených běžných účtech? Kdo pro své peníze chce jen to nejlepší a umí si vybrat, do prohlížeče zadává Bankbook.cz.

Dle statistik ČNB mívají čeští klienti i velké částky svých úspor uloženy jen na běžných účtech, na kterých takto „spí“ neuvěřitelných 600 miliard korun. Z výzkumů dále vyplývá, že klienty od převodu úspor na lépe úročené depozitní produkty odrazují domnělá administrativní náročnost a především nepřehlednost bankovního trhu. Orientaci v džungli různých balíčků a exotických finančních produktů umožňuje služba Bankbook.cz, která na základě poptávky uživatele porovná různé nabídky a vyhledá tu nejvýhodnější. A to vše několika kliknutími z pohodlí domova.

Portál Bankbook.cz funguje na principu on-line aukce depozitních produktů bank, do projektu zapojených. Ty si od serveru slibují získání nových klientů, pročež si uživatelům Bankbook.cz dovolí nabídnout nadstandardní podmínky či výhodnější úrokové sazby. Svoje nabídky přitom aktualizují týdně, server se tedy vyplatí sledovat pravidelně. Při vyšších částkách navíc zpravidla ušijí produkt na míru.

Další předností Bankbook.cz je jeho jednoduchost a snadné použití bez nutnosti kontaktovat každou banku, procházet její webové stránky a zdlouhavě luštit, co a jak nabízí. Jak ale ten Bankbook.cz vlastně funguje?

Pro čerpání výhod, které tato služba nabízí, se stačí zdarma registrovat uvedením osobních údajů, které jsou samozřejmě přístupné pouze danému uživateli. Po ukončení registrace můžete zadat poptávku, tedy jaký objem prostředků máte zájem uložit, v jaké měně (CZK, EUR, USD, RUB) a na jak dlouhou dobu. Tuto informaci vidí pouze participující banky a v rámci běžného pracovního dne mají 2 úřední hodiny na doručení odpovídajících nabídek.

Nyní si z nabídek, které mají platnost 24 hodin, stačí pouze vybrat tu nejvýhodnější. Uživatel má rovněž právo žádnou nabídku nepřijmout a proces poptávky kdykoli opakovat, podání poptávky je tedy zcela nezávazné. Pokud však klient nabídku přijme, banka ho kontaktuje a společně naplánují další kroky k vyřízení dokumentace spojené s otevřením vybraného depozitního produktu. Celý proces od okamžiku zadání poptávky do převodu peněz do zvolené banky může trvat i jen jediný den, podle toho, jak rychle se klient setká s bankou za účelem vyřízení související dokumentace. V některých případech je možné vše vyřídit dokonce on-line.

Samozřejmostí je na serveru Bankbook.cz také nejvyšší míra bezpečnosti. Nabízeny jsou pouze termínované vklady a spořicí účty od renomovaných finančních institucí, jakými jsou Volksbank, LBBW, ING nebo AXA. Vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR. Pro spořicí zápecnictví tedy už neexistuje žádná výmluva!

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Úroky nezvýšíme, hlásí nová rada ČNB. Dál chce bránit korunu

4. 8. 2022 | Petr Kučera | 14 komentářů

Úroky nezvýšíme, hlásí nová rada ČNB. Dál chce bránit korunu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní... celý článek

Nejlepší spořicí účty: Úrok nad 5 % zvedá další banka

29. 7. 2022 | Petr Kučera | 25 komentářů

Nejlepší spořicí účty: Úrok nad 5 % zvedá další banka

Nejvyšší úrok na spořicím účtu mezi bankami dál nabízí UniCredit: 5,5 % ročně (p. a.). Jde však jenom o speciální akci pro zcela nové klienty, kteří u UniCredit dosud nemají vůbec žádný... celý článek

Spočítejte si, kolik vám sebere inflace. Vrchol teprve přijde

20. 7. 2022 | redakce Peníze.CZ | 9 komentářů

Spočítejte si, kolik vám sebere inflace. Vrchol teprve přijde

Co dělá inflace s hodnotou vašich úspor a jak klesá kupní síla? Kalkulačka ukáže, kolik vám zůstane, když zdražování dosáhne určité hodnoty. A jaká čísla pro další měsíce čekají ekonomové? celý článek

Nejlepší spořicí účty po zvýšení úroků. Nové porovnání

14. 7. 2022 | Petr Kučera | 18 komentářů

Nejlepší spořicí účty po zvýšení úroků. Nové porovnání

ČNB před třemi týdny znovu výrazně zvýšila základní sazbu, od které se nepřímo odvíjejí i úroky na spořicích účtech. Zatímco banky si teď můžou ukládat do ČNB na čtrnáct dnů za 7 %... celý článek

Spoření vylepšuje i největší banka. Vyšší úrok ale nedá všem

30. 6. 2022 | Petr Kučera | 21 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Vyšší úrok ale nedá všem

Také Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvýší úročení vkladů. Od začátku července tak sníží svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.