Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Spořicí zápecnictví se nevyplácí

| rubrika: Co se děje | 30. 5. 2011 | 3 komentáře
Spořicí zápecnictví se nevyplácí
PR ČLÁNEK. Čeští střadatelé svoje peníze nemají rádi. Jak jinak si vysvětlit stále rozšířený zlozvyk ukládat svoje úspory na nízko úročených běžných účtech? Kdo pro své peníze chce jen to nejlepší a umí si vybrat, do prohlížeče zadává Bankbook.cz.

Dle statistik ČNB mívají čeští klienti i velké částky svých úspor uloženy jen na běžných účtech, na kterých takto „spí“ neuvěřitelných 600 miliard korun. Z výzkumů dále vyplývá, že klienty od převodu úspor na lépe úročené depozitní produkty odrazují domnělá administrativní náročnost a především nepřehlednost bankovního trhu. Orientaci v džungli různých balíčků a exotických finančních produktů umožňuje služba Bankbook.cz, která na základě poptávky uživatele porovná různé nabídky a vyhledá tu nejvýhodnější. A to vše několika kliknutími z pohodlí domova.

Portál Bankbook.cz funguje na principu on-line aukce depozitních produktů bank, do projektu zapojených. Ty si od serveru slibují získání nových klientů, pročež si uživatelům Bankbook.cz dovolí nabídnout nadstandardní podmínky či výhodnější úrokové sazby. Svoje nabídky přitom aktualizují týdně, server se tedy vyplatí sledovat pravidelně. Při vyšších částkách navíc zpravidla ušijí produkt na míru.

Další předností Bankbook.cz je jeho jednoduchost a snadné použití bez nutnosti kontaktovat každou banku, procházet její webové stránky a zdlouhavě luštit, co a jak nabízí. Jak ale ten Bankbook.cz vlastně funguje?

Pro čerpání výhod, které tato služba nabízí, se stačí zdarma registrovat uvedením osobních údajů, které jsou samozřejmě přístupné pouze danému uživateli. Po ukončení registrace můžete zadat poptávku, tedy jaký objem prostředků máte zájem uložit, v jaké měně (CZK, EUR, USD, RUB) a na jak dlouhou dobu. Tuto informaci vidí pouze participující banky a v rámci běžného pracovního dne mají 2 úřední hodiny na doručení odpovídajících nabídek.

Nyní si z nabídek, které mají platnost 24 hodin, stačí pouze vybrat tu nejvýhodnější. Uživatel má rovněž právo žádnou nabídku nepřijmout a proces poptávky kdykoli opakovat, podání poptávky je tedy zcela nezávazné. Pokud však klient nabídku přijme, banka ho kontaktuje a společně naplánují další kroky k vyřízení dokumentace spojené s otevřením vybraného depozitního produktu. Celý proces od okamžiku zadání poptávky do převodu peněz do zvolené banky může trvat i jen jediný den, podle toho, jak rychle se klient setká s bankou za účelem vyřízení související dokumentace. V některých případech je možné vše vyřídit dokonce on-line.

Samozřejmostí je na serveru Bankbook.cz také nejvyšší míra bezpečnosti. Nabízeny jsou pouze termínované vklady a spořicí účty od renomovaných finančních institucí, jakými jsou Volksbank, LBBW, ING nebo AXA. Vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR. Pro spořicí zápecnictví tedy už neexistuje žádná výmluva!

Vytisknout

Líbil se vám článek?

-2
Ano
Ne

Diskuze

4. 6. 2011 | 10:42 | Karel

Článek má jen jeden cíl. Nakopnout lidi, aby dali svoje těžce vydělané peníze do jakéhokoliv obskurního fondu obchodujícího s virtualitou, jež nakonec oznámí krach. více

31. 5. 2011 | 16:38 | Pavel

No já nevím,co by mi mohl kdo nabídnout? Hotovosti moc nemám, ale účtu u Wustenrotu se 3% se nic nevyrovná tak proč bych někam lezl? Připomínám, že ty peníze lze vybrat do několika dnů. Není to tedy termíňák. více

31. 5. 2011 | 14:17 | peepiiceek

Tak jsem se tam zkusil zaregistrovat. K registraci stačí jméno, email a heslo. Když ale chcete zadat konkrétní poptávku, tak už musíte dávat veškeré kontaktní údaje. To by mi banka nemohla nabídnout úrokovou sazbu, aniž by...více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK