Jste mladí? Ušetříte v cizině i doma na festivalech

| rubrika: Co se děje | 29. 6. 2009
Jste mladí? Ušetříte v cizině i doma na festivalech
Zkrotit letní výdaje vám může pomoci některá z řady mezinárodních karet pro studenty i nestudující mladé lidi.

Mezinárodní slevové karty jsou pro mladé jedním z nejrozšířenějších způsobů, jak ušetřit. To platí hlavně pro letní festivaly, ale i řadu dalších divadelních, filmových i hudebních akcí. "Stejně jako loni, i letos je pro držitele karet ISIC a Alive připraveno více než 30 hudebních festivalů se slevou až 50 procent," říká Alena Bartošová z GTS Alive. Ušetřit na vstupence nějaké to procento z celkové ceny se dá o letošních prázdninách například na Masters of Rock, Lipnofestu, Rock for People nebo Sázavafestu.

"ISIC jsem za studií využívala hlavně v zahraničí. Na řadě míst jsou totiž pro jeho držitele vstupy zadarmo. Pak jsem slevu využívala například také na vstupy do kin," popisuje své zkušenosti vystudovaná ekonomka Lenka Marianová

ISIC patří mezi nejznámější mezinárodní průkazy pro mladé. Slevy na něj je možné uplatnit na více než 1600 místech v Česku, po celém světě existuje asi 38 tisíc slev. Největším vydavatelem jsou veřejné vysoké školy, které už přes deset let postupně akceptují průkaz ISIC jako kombinovaný průkaz studentana univerzitu.

Ten není ovšem zdaleka jedinou kartou pro mladé. Slevy na výlety za kulturou nabízí například i mezinárodní karta Euro<26. Na vybraných místech mohou majitelé tohoto průkazu uplatnit slevu nejčastěji v rozmezí 20 až 50 procent. Výhody je možné letos získat třeba na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

Slevy v cizině? Na jídlo, dopravu i ubytování

Jak s ISIC a Alive, tak i s Euro<26 je možné cestovat výhodně po cizích zemích. Ušetřit se dá pro prostudování seznamu slev na ubytování, dopravě i jídle. Například Euro<26 nabízí při cestách vlakem po Evropě slevu 20 procent na italských železnicích Trenitalia, slevu ve Španělsku 25 procent či v Portugalsku až 50 procent. Kartu je možné uplatnit i u vnitrostátních linek ve Skotsku, a to 30 procent či Polsku a Rumunsku.

"Dvě naše studentské karty mládeže EURO<26 pak fungují díky slovíčku "Student" i mimo Evropu, zpravidla všude tam, kde jsou poskytovány studentské slevy," dodává Marek Kráčmar ze Sdružení karty mládeže, které je českým vydavatelem průkazu.

Pokud na cestách bydlíte v hostelech a mládežnických ubytovnách, vyplatí se mít za 200 korun (nebo sedm eur) mezinárodní kartu IYHF. Ta nabízí oprávnění na ubytování v sítí International Youth Hostel Federation, do které patří téměř čtyři a půl tisíce ubytoven a hostelů po celém světě.

Celý článek si lze přečíst na serveru aktuálně.cz na adrese: http://aktualne.centrum.cz/finance/nakupy/clanek.phtml?id=640378

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Alive, Euro>26, ISIC, mladí, slevy, studenti

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.