Zálohy na silniční daň i mýto stačí zaplatit později

| rubrika: Aktuality | 30. 3. 2020 17:00 aktualizováno 19:15

Ministryně financí Alena Schillerová se na Twitteru pochlubila další úlevou pro podnikatele.

„Všem, kdo platí silniční daň, umožníme uhradit zálohy splatné v dubnu a v červenci až do 15. 10. 2020. U takto zpožděných úhrad plošně prominu všechny úroky z prodlení a z posečkání,“ napsala. 

Stejně jako u daně z příjmů nejde o posunutí samotného termínu, ale „jen“ o prominutí případných sankcí. V praxi to má podobný výsledek.

Vláda tak odmítla návrh opozičních lidovců na úplné prominutí této daně. Ta se platí v zásadě za všechna motorová vozidla, která jsou používána k podnikání.

Odložení silniční daně je zároveň součástí „podpůrného dopravního balíčku,“ s nímž přišel ministr dopravy Karel Havlíček. Vláda podpořila také posun plateb za mýto (zatím o tři měsíce), posílení investic v dopravní infrastruktuře nebo úpravu prodeje jízdních dokladů ve veřejné dopravě. 

Koronavirus: aktuality, kalkulačky, informace

Chraňte nejen sebe, ale i svoji peněženku. Vybíráme nejdůležitější texty a nástroje, které vám pomohou překonat dopady pandemie viru COVID-19.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.