Vyřízení rodičovského příspěvku je od července jednodušší

| rubrika: Aktuality | 3. 7. 2019 08:07

Od začátku července se zjednodušilo vyřizování rodičovského příspěvku. K žádosti o příspěvek u Úřadu práce ČR již není třeba doložit potvrzení o čerpání mateřské. Rodičům tak ubyla jedna cesta na úřad.

„Chceme rodičům usnadnit život. Sama jsem jako matka zjistila, kolik administrativních věcí je potřeba vyřídit, když máte děti. Tím, že nebudeme tahat rodiče na úřad dvakrát, ale že si Úřad práce ČR a Česká správa sociálního zabezpečení informace vymění, bude celý přechod z mateřské na rodičovskou o něco snazší,“ vysvětluje změny ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Nová služba tedy nahradí dokládání papírových tiskopisů, a to ve všech případech, kdy o rodičovský příspěvek žádá rodič, který pobíral peněžitou pomoc v mateřství a ke stanovení měsíční výše rodičovského příspěvku chce využít svůj denní vyměřovací základ. Takových je většina žádostí.

V některých případech však je papírové potvrzení nadále třeba. Jde o rodiče, kteří pobírali nemocenské v souvislosti s porodem. Potvrzení bude potřeba také pro zjištění denního vyměřovacího základu druhého rodiče a v případě, kdy peněžitá pomoc v mateřství byla poskytována jiným příslušným orgánem nemocenského pojištění, než je ČSSZ, např. ministerstvem obrany či ministerstvem vnitra.

Tip: Jak dosáhnout na vyšší rodičovský příspěvek? Projděte si, co udělat

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.