Pilulka má další rekord. První den na burze rychle posílila

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 26. 10. 2020 09:31 aktualizováno 26. 10. 2020 17:20 | 1 komentář
Pilulka má další rekord. První den na burze rychle posílila

Zdroj: Pilulka

Cena akcií internetového obchodníka Pilulka Lékárny při jejich dnešní premiéře na burze rychle rostla.

Na trhu Start pražské burzy dnes cena stoupla z 424 na závěrečných 500 korun. Jde o téměř 18% nárůst oproti ceně, s níž Pilulka na volný trh vstoupila. Objem obchodů činil 29,64 milionu korun. Obojí je rekord trhu Start. Už prvotní úpis byl rekordní.

S Pilulkou se začalo obchodovat také na RM-Systému, kde cena na začátku obchodování vyrostla dokonce téměř o třetinu až na 555 korun. Od té doby se situace zklidnila a na konci dne byla cena na 525 korunách.

Pilulka minulý týden úspěšně ukončila prvotní úpis akcií (IPO). Zájem převýšil nabídku víc než pětinásobně, akcie se upsaly za maximální cenu ve výši 424 korun. Přestože za tím byla i snaha některých zájemců pojistit se proti krácení objednávek, čekalo se, že cena při zahájení volného obchodování půjde nahoru.

Při úpisu na menším trhu pražské burzy Start získala Pilulka za 725 tisíc kusů celkem 307,4 milionu korun na svůj další rozvoj. S Pilulkou se obchoduje na menším trhu pražské burzy Start, kde jde v aukcích kupovat v takzvaných lotech (balíček 80 akcií). Na RM-Systému, který patří Fio bance, lze nakupovat libovolné množství kusů, minimální poplatek je 40 korun.


Chcete víc akcií?

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Navštivte svět soudobého umění

Navštivte svět soudobého umění

Letní výtvarný salon KodlContemporary představuje přední osobnosti současné umělecké scény na výstavě v Galerii KODL.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Cenu za vytěsnění akcionářů PFN schválila ČNB

23. 10. 2020 | Jiří Hovorka

Cenu za vytěsnění akcionářů PFN schválila ČNB

PFN Holding může spustit proces vytěsnění minoritních akcionářů. Česká národní banka schválila navrhovanou cenu, za kterou chce firma vykoupit akcie textilky PFNonwovens. Ta má dělat... celý článek

Šance na levný nákup? Akcie českých bank očima expertů

16. 10. 2020 | Ondřej Tůma | 13 komentářů

Šance na levný nákup? Akcie českých bank očima expertů

Ptáme se, co čeká v nejbližší době akcie českých bankovních domů. Je právě teď příležitost levně investovat? Nebo bude příležitost nakupovat ještě levněji? Nebo se to nevyplatí?

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

8. 10. 2020 | Veronika Doskočilová | 22 komentářů

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních 23 milionů korun, u sebe nejspíš nemáte. Možná ale v peněžence najdete zdánlivě obyčejné mince... celý článek

Partners Financial Services