Refinanso: Nová hypotéka do dvaceti minut

| rubrika: FINEXPO | 30. 9. 2019
Zkusili jsme si za vás refinancovat hypotéku online.

Placená prezentace

Zdroj Refinanso.cz

Krok za krokem jsme prošli proces online sjednání hypotéky na Refinanso.cz. Na český trh vstoupil tento startup letos na jaře, a tak je čas otestovat, jak to s jeho refinancováním hypotéky online s úrokovou sazbou 1,68 % opravdu je. 

Refinanso se profiluje jako služba, která dokáže během několika minut nabídnout garantovanou úrokovou sazbu od konkrétní banky. Tím se liší od ostatních hypotečních kalkulaček na webu, které nabízejí jen obecný propočet. S Refinansem zvládnete opravdu online změnit banku pro svou hypotéku, bez setkání s makléřem, odhadcem, poradcem a kdo ví kým ještě. 

Férové srovnání s konkurencí, včetně odkazů

Všechno začíná na refinanso.cz kalkulačkou. Ta automaticky počítá i nabídky jiných bank než mateřské Monety, čímž usnadňuje orientaci na trhu. Navíc transparentně uvádí zdroje tohoto srovnání, takže je hned vidět, že se hraje rovná hra. Tahle fáze zabrala krásné dvě minuty. 

Splátky podle vašeho gusta

V dalším kroku si s Refinansem můžete spočítat, jestli vám vychází poměr nákladů a výdajů potřebný pro získání úvěru. Na třetím kroku kalkulačky pak uvidíte, jestli jsou pro vás splátky ok nebo jestli byste si klidně mohli půjčit i víc. Další dvě minuty a můžete mít jasno. A kdybyste si chtěli všechno rozmyslet nebo nevíte, jaké máte splátky, stačí zadat e-mail a kdykoli se pak můžete k výpočtu vrátit. 

Garantovaná nabídka

Žádný hráč na trhu neumožňuje klientovi předschválit hypotéku online bez účasti finančního poradce nebo bankéře. Refinanso je v tomto ohledu první. Stačí zadat e-mail a rodné číslo a dostanete nezávaznou garantovanou nabídku. Platí několik týdnů, takže máte dost času si všechno rozmyslet. Do pěti minut od vstupu na stránky máme tedy spočítáno a dostali jsme závaznou nabídku na pěknou úrokovou sazbu 1,68 %. Neváhali jsme a jdeme dál. 

Odhad nemovitosti zdarma

Hypotéka je předschválená a můžete začít s jejím online sjednáváním. Tady Refinanso nabízí věc na českém trhu zatím nevídanou, a to automatickou identifikaci nemovitosti v katastru a odhad její hodnoty zadarmo. Žádná jiná banka se u nás zatím neobejde bez odhadce, který buď přijede k vám, nebo v lepším případě ocení nemovitost na dálku. Refinanso na to místo lidí používá statistický model, který vaši nemovitost ocení v řádu vteřin.

Podtrženo, sečteno: stačilo 20 minut a byli jsme u návrhu smlouvy. Dokud ji nepodepíšete, nic není závazné. Na podpis nikdo netlačí, garantovaná nabídka platí celý měsíc a po tu dobu můžete smlouvu kdykoli uzavřít. Refinanso nabízí taky možnost obrátit se na hypoteční poradce, kteří jsou připraveni kdykoli na telefonu nebo na chatu poradit.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.