Chybí vám peníze na splácení drahých půjček? Převeďte je ke konkurenci a slučte je

PR článek | rubrika: PR Článek | 11. 9. 2017
Splácíte nevýhodnou půjčku? Splátka je pro vás vysoká, a tak každý měsíc máte problém vyjít s penězi? Ať už je vaším pravidelným výdajem splátka jedné půjčky nebo deseti, naděje na zlepšení tu je. Řešením je refinancování a konsolidace úvěrů. Díky těmto finančním produktům se zbavíte nevýhodných půjček a získáte opět výhodný dluh.
Chybí vám peníze na splácení drahých půjček? Převeďte je ke konkurenci a slučte je

Před podpisem smlouvy každý zájemce o úvěr hledá ty nejlepší podmínky. Porovnává nabídky bank i nebankovních společností a hledá půjčku bez zbytečných poplatků a s nízkým úrokem. Zpočátku výhodná půjčka ale může být po dlouhém a složitém vybírání ani ne za pět let nevýhodná. Proč?

  • Především v případě hypoték může skončit doba fixace a doposud nízká úroková sazba poskočit až o jeden či dva procentní body.
  • V práci přijdete o zaměstnání arodinné příjmy se rapidně ztenčí a už nezbývá na měsíční splátku, jejíž výše vám doposud skvěle vyhovovala.
  • Rozpočet domácnosti se často změní i například s příchodem nového člena rodiny, kdy se výdaje výrazně zvýší a příjmy kvůli odchodu na rodičovskou výrazně sníží.

Pokud vám nyní podmínky úvěru nevyhovují, není nic snazšího než využít výhodné refinancování půjček. Stávající úvěr tak převedete ke konkurenci, která vám nabídne nové a lepší podmínky.

Refinancování úvěru vám přinese nové lepší podmínky pro splácení

Díky refinancování je možné na svůj starý úvěr začít nahlížet jako na úplně nový. Získáte novou dobu splatnosti, novou výši splátky, nové datum splatnosti, nižší úrokovou sazbu, zvýšíte si půjčenou sumu, zbavíte se nesmyslných poplatků, zrušíte nepotřebné související produkty a především ušetříte.

Na druhou stranu ale refinancování není jen o samých výhodách. Tím největším mínusem pro mnohé je nezbytná administrativa. Pokud chcete refinancovat půjčku, musíte se začít zajímat včas, vyjednat s bankou nové lepší podmínky a stávající úvěr převést. Nejste v tom ale sami, s výběrem vhodného refinancování vám může pomoci finanční portál půjčka.co.

Konsolidace řeší problém několika drahých úvěrů

Máte-li více nevýhodných dluhů najednou, pak rozhodně nemusíte refinancovat každý zvlášť. V případě více půjček je konsolidujte. Konsolidace je sloučení několika úvěrů do jednoho, díky čemuž získáte dokonalý přehled o svých dluzích.

Konsolidovat můžete bankovní a nebankovní úvěry i hotovostní půjčky. Stejně tak můžete sloučit do jednoho úvěru splátky v rámci splátkového prodeje, kreditní karty, kontokorentu a leasingu.

Konsolidace vám pomůže dostat se z nepříjemné dluhové pasti. Vhodná je i pro dlužníky s nižší bonitou, jako jsou senioři nebo maminky na mateřské. Chybí-li vám tak na splátky vašich dluhů, zapomeňte na sjednání nového úvěru a raději stávající půjčky konsolidujte. I tak dostanete novou nižší výši splátky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Zdražování hypoték polevilo, nejvyšší úroky jsou u fixu na tři roky

9. 8. 2022 | Jiří Hovorka

Zdražování hypoték polevilo, nejvyšší úroky jsou u fixu na tři roky

Banky teď nabízejí hypotéky s průměrným úrokem 6,28 %. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex, která vychází z nabídkových cen (dřív – do letošního března – sledovala hodnoty až... celý článek

Úroky nezvýšíme, hlásí nová rada ČNB. Dál chce bránit korunu

4. 8. 2022 | Petr Kučera | 14 komentářů

Úroky nezvýšíme, hlásí nová rada ČNB. Dál chce bránit korunu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní... celý článek

Odložené platby jsou čím dál populárnější. Utáhne EU šrouby?

2. 8. 2022 | Jana Divinová | 7 komentářů

Odložené platby jsou čím dál populárnější. Utáhne EU šrouby?

Je to jednoduchý nástroj, jak platit za nákupy na internetu. Fakticky jde o půjčky, které ale plně nepodléhají stejné regulaci jako ostatní úvěry pro spotřebitele. Evropská unie teď... celý článek

Hypotéka od Sberbank? Zesplatnění se nebojte, říká likvidátorka

1. 8. 2022 | Olga Skalková | 7 komentářů

Hypotéka od Sberbank? Zesplatnění se nebojte, říká likvidátorka

Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení se Sberbank CZ. Lidé, kteří od ní mají hypotéku, se bojí takzvaného zesplatnění – tedy že budou muset najednou zaplatit celou zbývající... celý článek

Hypotéky jsou rekordně drahé, úroky stouply nad 6 %

12. 7. 2022 | Jiří Hovorka | 13 komentářů

Hypotéky jsou rekordně drahé, úroky stouply nad 6 %

Banky teď nabízejí hypotéky s průměrným úrokem 6,24 %. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex, která vychází z nabídkových cen (dříve – do letošního března – sledovala hodnoty až... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.