Má cenu začínat společný život dluhem? V případě svatby je zjevně tolerován. Na vlastní svatbu, nebo když se žení či vdávají jejich děti, by si totiž půjčila pětina Čechů.
Za investici do budoucna ji podle průzkumu společnosti Ipsos Tambor pro GE Money Bank považuje dokonce více než polovina z 900 vybraných respondentů. Nejčastěji by si na ni půjčili od banky nebo od rodičů. Ochota půjčovat si na svatbu klesá s rostoucím věkem, nepochybně i díky lepší finanční situaci snoubenců...
Svatba za sto tisíc
Náklady na svatbu často dosahují desítek tisíc korun, podle svatebních agentur se dokonce cena průměrné svatby s řekněme padesáti hosty pohybuje kolem 100 tisíc korun. V oblibě jsou ale také netradiční místa obřadů, zahraniční exotika, hrady a zámky...
Investice padesát na padesát
Romantika je hezká věc, mladí jsme jen jednou, mít svatbu, na jakou se nezapomíná, je rovněž velmi lákavé. Podle statistik však u nás končí každé druhé manželství rozvodem. Vzato čistě z materiálního hlediska je šance, že se svatba jako investice do budoucna zhodnotí, přesně padesátiprocentní, jde tedy o investici poměrně rizikovou.
Sdílejte článek, než ho smažem
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Diskuze
15. 4. 2011 8:48 | poloprďoch
14. 4. 2011 20:58 | ivostanislav
14. 4. 2011 16:30
Mne sobne prijde manzelstvi pro mne jako nevyhodne (pro moji pritelkyni, by ale vyhodne nejspis bylo). A to nejen kvuli dopadum rozvodu (kromne alimentu i pulka majetku a prijmu v ....). Napriklad, kdyz z nejakeho duvodu zacnete dluzit (treba udelate skodu) a pujde na vas exekuce nepujde automaticky i na majetek vaseho partnera a naopak. Dneska uz neni problem s tim, ze by doktori neposkytovali informace. Majetek dedi deti a pokud je v tom problem muzete to upravit v zaveti. I vdovsky duchod muze druzka / druh inkasovat.
Nemyslim si ze by bylo manzelstvi prezite. Hodne lidi ho uzavira jenom protoze se miluji ("Proc si te chci vzit? Protoze te miluji."). Podle mne neni laska duvodem ke svatbe, ale spise dulezitou podminkou k uspechu.
Ale pujcovat si na svatbu. To znamena na okamzitou spotrebu, mi prijde dost hloupe rozhodnuti. Zrovna svatba je akt, ktery se da odlozit do doby nez si na neho lidi naspori.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
14. 4. 2011 14:16 | Jahoda František
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
14. 4. 2011 12:27 | jezevec
ovšem zadlužit se na vnější zdobnost nějakého obřadu, který tento právní úkon zbytně doprovází, může leda chorý mozek.
14. 4. 2011 11:28 | Martin Řičař
14. 4. 2011 9:43 | Petr
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
14. 4. 2011 8:24 | Jahoda František
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
14. 4. 2011 8:09 | Petr
Manželství dneska už je celkem přežitek. Ženy se dokázaly ekonomicky osamostatnit a nepotřebují "papír" na chlapa, aby je živil. Přesto dodnes je ekonomické hledisko manželství naprosto stěžejní: dědictví, společný majetek. , Stát dosud tento svazek privileguje nad jinými, takže chápu, že někdo chce využívat právních výhod.
Z biologického hlediska je manželství nesmysl. Člověk NENÍ monogamní tvor. Proto tolik nevěr a rozvodů. Prostě to není člověku přirozené strávit celý život s jedním partnerem (čest výjimkám). Pro spokojený vztah, početí ani výchovu dětí, oddací list NENÍ potřeba a na druhé straně není ani žádnou zárukou, že vztah vydrží a že děti budou spokojené a dobře vychované.
Chápu, že tradice je hluboce zakořeněná a spoustě lidem se to nebude líbit. Nikoli z racionálních důvodů, ale díky setrvačnosti. Nemám nic proti svatbám a manželství. Přesto, kdo chce kam - až se ucho utrhne.
Zobrazeno všech 9 komentářů