GE Capital Bank má nového ředitele

GE Capital Bank má nového ředitele
Několik týdnů staré spekulace, že Petr Šmída, stávající šéf GECB v České republice, má namířeno "za lepším" do centrály společnosti v USA, se ukázaly jako pravdivé. Na místo CEO banky nastoupí Gerard Ryan, který dosud působil jako výkonný ředitel GE Capital Bank ve Velké Británii.
Šmída

Změna na postu ředitelé české GE nebyla vzhledem k předchozím spekulacím žádným překvapením. Mnohem více ohromující je funkce, na kterou Petr Šmída odchází do centrály ve Stamfordu - bude ředitelem kvality GE Consumer Finance (GECF), což je společnost zastřešující veškeré aktivity General Electric v oblasti spotřebitelských financí - bankovnictví, kreditních kartách, spotřebitelských půjčkách, leasingu a dalších. GECF působí v 35 zemích světa. Petr Šmída bude prvním Čechem a v současnosti jediným Evropanem působícím ve vedení GECF.

Ve funkci šéfa banky byl od roku 1998, v české GE působí ale o rok déle, od okamžiku akvizice Multiservisu.

RyanIr, který žil v Anglii

Šmídovu nástupci na postu šéfa české GE Gerardu Ryanovi je 38 let. Během své profesionální kariéry působil v řadě společností operujících ve finančnictví či souvisejících oborech. Pracoval mimo jiné v Touche Ross (dnešní Delloite Touche), KPMG, Moorgate Mercantile Holdings, Woodchester Credit Lyonnaise Plc. (poté, co GE akvírovala tuto společnost, se stal jejím zaměstnancem), působil jako šéf britské obdoby českého GE Capital Leasing.

Na otázku, proč se rozhodl žádat o pozici šéfa české GE (na obsazení tohoto místa probíhalo výběrové řízení), odpověděl, že vnímá možnost působit na rychle rostoucím českém a slovenském trhu jako výbornou příležitost k osobnímu a profesnímu růstu. Nový šéf by, alespoň podle jeho vlastních slov, neměl se svým příchodem okamžitě přinést rozsáhlé změny. V Praze je v současnosti teprve týden a tudíž je podle něj na jakákoliv podrobná hodnocení a závěry příliš brzy.

Očekáváte vy nějaké změny od nového ředitele GE? Co říkáte na novou pozici Petra Šmídy? Podělte se o své názory s ostatními.

Rychlé řešení škod na majetku

@SubmitCaption

Zvládněte nečekané situace v klidu. Více než 30 % škod na majetku vyřešíme již v den jejich nahlášení.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Hypotéky budou dostupnější. Spočítejte si, zda na úvěr dosáhnete

2. 6. 2023 | redakce Peníze.CZ

Hypotéky budou dostupnější. Spočítejte si, zda na úvěr dosáhnete

Rada České národní banky rozhodla o zrušení jednoho z limitů pro získání hypotéky. Od 1. července 2023 nebudou muset banky brát ohled na ukazatel DSTI, který vyjadřuje, jak velkou část... celý článek

Klíčový limit pro získání hypotéky skončí, rozhodla ČNB

1. 6. 2023 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Klíčový limit pro získání hypotéky skončí, rozhodla ČNB

Banky od července nebudou muset dodržovat parametr DSTI, který představuje poměr mezi výší měsíčních splátek všech úvěrů žadatele o hypotéku a jeho čistým měsíčním příjmem.

Úrok není všechno. Jak poznat, která půjčka je nejvýhodnější

18. 5. 2023 | Jan Müller | 1 komentář

Úrok není všechno. Jak poznat, která půjčka je nejvýhodnější

Naštěstí pro vás je tady RPSN. K čemu je tahle zkratka na světě, co znamená a proč se vyplatí ji znát?

Pořídit si dům u moře na hypotéku? Jde to, má to ovšem háček

16. 5. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Pořídit si dům u moře na hypotéku? Jde to, má to ovšem háček

Zájem Čechů o pořízení apartmánu či domku k rekreaci v zahraničí v posledních letech roste. Mnozí se přitom poohlížejí po úvěru. Zjišťovali jsme, jaká banka vám půjčí a za kolik.

Sazby hypoték zůstávají nad šesti procenty. Zlevnění se nečeká

10. 5. 2023 | redakce Peníze.CZ

Sazby hypoték zůstávají nad šesti procenty. Zlevnění se nečeká

Průměrná nabídková sazba hypoték v květnu mírně vzrostla na 6,32 procenta z dubnových 6,3 procenta. Vyplývá to z pravidelné statistiky Swiss Life Hypoindex (dříve Fincentrum Hypoindex).... celý článek

Partners Financial Services