GE Capital Bank má nového ředitele

GE Capital Bank má nového ředitele
Několik týdnů staré spekulace, že Petr Šmída, stávající šéf GECB v České republice, má namířeno "za lepším" do centrály společnosti v USA, se ukázaly jako pravdivé. Na místo CEO banky nastoupí Gerard Ryan, který dosud působil jako výkonný ředitel GE Capital Bank ve Velké Británii.
Šmída

Změna na postu ředitelé české GE nebyla vzhledem k předchozím spekulacím žádným překvapením. Mnohem více ohromující je funkce, na kterou Petr Šmída odchází do centrály ve Stamfordu - bude ředitelem kvality GE Consumer Finance (GECF), což je společnost zastřešující veškeré aktivity General Electric v oblasti spotřebitelských financí - bankovnictví, kreditních kartách, spotřebitelských půjčkách, leasingu a dalších. GECF působí v 35 zemích světa. Petr Šmída bude prvním Čechem a v současnosti jediným Evropanem působícím ve vedení GECF.

Ve funkci šéfa banky byl od roku 1998, v české GE působí ale o rok déle, od okamžiku akvizice Multiservisu.

RyanIr, který žil v Anglii

Šmídovu nástupci na postu šéfa české GE Gerardu Ryanovi je 38 let. Během své profesionální kariéry působil v řadě společností operujících ve finančnictví či souvisejících oborech. Pracoval mimo jiné v Touche Ross (dnešní Delloite Touche), KPMG, Moorgate Mercantile Holdings, Woodchester Credit Lyonnaise Plc. (poté, co GE akvírovala tuto společnost, se stal jejím zaměstnancem), působil jako šéf britské obdoby českého GE Capital Leasing.

Na otázku, proč se rozhodl žádat o pozici šéfa české GE (na obsazení tohoto místa probíhalo výběrové řízení), odpověděl, že vnímá možnost působit na rychle rostoucím českém a slovenském trhu jako výbornou příležitost k osobnímu a profesnímu růstu. Nový šéf by, alespoň podle jeho vlastních slov, neměl se svým příchodem okamžitě přinést rozsáhlé změny. V Praze je v současnosti teprve týden a tudíž je podle něj na jakákoliv podrobná hodnocení a závěry příliš brzy.

Očekáváte vy nějaké změny od nového ředitele GE? Co říkáte na novou pozici Petra Šmídy? Podělte se o své názory s ostatními.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

ČNB zvyšuje úroky víc, než se čekalo

5. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 25 komentářů

ČNB zvyšuje úroky víc, než se čekalo

Bankovní rada ČNB překvapila a peníze v Česku dál výrazně zdražují. Úroky začínají rychle růst i ve Spojených státech.

Splátky hypoték rostou o tisíce, úroky míří k 6 %

5. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 62 komentářů

Splátky hypoték rostou o tisíce, úroky míří k 6 %

Banky teď nabízejí hypotéky s průměrným úrokem 5,33 %. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex. Ta nově vychází z nabídkových cen, zatímco dříve monitorovala až hodnoty ve skutečně... celý článek

Hypotéka v eurech. Pomůže vám k nižšímu úroku?

14. 4. 2022 | Olga Skalková | 16 komentářů

Hypotéka v eurech. Pomůže vám k nižšímu úroku?

Vzít si úvěr na bydlení v eurech je v Česku možné. Nabízí to však jediná banka a jenom pro úzkou skupinu zájemců. Další možností je eurová hypotéka na Slovensku. Zjišťovali jsme, co... celý článek

Vyhrajte iPhone 13 s refinancováním REFIXO

13. 4. 2022 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

Vyhrajte iPhone 13 s refinancováním REFIXO

Jarní soutěž s Expobank CZ. Ve hře je špičkový iPhone 13 Mini 128 GB a další atraktivní ceny!

Hypotéky pod 5 % brzy skončí. Dál zdražují

6. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Hypotéky pod 5 % brzy skončí. Dál zdražují

Banky teď nabízejí hypotéky s průměrným úrokem 4,88 %. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex. Ta nově vychází z nabídkových cen, zatímco dříve monitorovala až hodnoty ve skutečně sjednaných smlouvách. celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.