Sberbank přesouvá klienty do nového bankovnictví

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 15. 6. 2020
Sberbank přesouvá klienty do nového bankovnictví

Zdroj: Sberbank

Desítky tisíc klientů Sberbank v Česku postupně přecházejí na nové internetové a mobilní bankovnictví. To banka už dříve spustila pro nové klienty.

Stejně jako všechny banky slibuje i Sberbank při uvedení nového přímého bankovnictví jednoduchou a moderní obsluhu. Konkrétně třeba našeptávač v momentě, kdy chcete zadat příkaz a začnete psát jméno příjemce či název šablony. Banka zmiňuje také rychlejší kontrolu zůstatků pomocí služby Volné peníze, která ukazuje, kolik peněz si ještě můžete dovolit utratit do další výplaty.

Do mobilní aplikace se nově lze přihlásit také prostřednictvím otisku prstu nebo přes Face ID, tedy naskenováním obličeje. Lze takto potvrzovat i platby zadané v mobilní bance. Platby zadané v internetovém bankovnictví pak lze biometricky ověřit přes speciální aplikaci M-Token. Naopak zatím nelze toto ověření využít při platbách kartou v e-shopech, jako už to umí některé další banky.

Právě příprava nového internetového bankovnictví a mobilní aplikace byla podle Sberbank – po loňském spuštění bezkontaktních karet – důvodem, proč má zpoždění za konkurencí v zavádění okamžitých plateb nebo služeb Google Pay a Apple Pay.

Sberbank měla na začátku letošního roku 114 tisíc klientů a patří tak mezi menší banky působící v Česku.

Zdroj: Sberbank

Pohled na nové internetové bankovnictví Sberbank.

Zdroj: Sberbank

Pohled na nové mobilní bankovnictví Sberbank.


Čtěte víc:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

1. 2. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční... celý článek

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

27. 1. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera | 7 komentářů

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners. O tom, čím chce zaujmout klienty a jaké služby nabídne, jsme si povídali s Markem Ditzem, který... celý článek

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

16. 1. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

Možnost přihlášení přes bankovní identitu při online přihlašování k Portálu občana nově nabízí i UniCredit Bank. Služba se bude dále rozšiřovat, oznámila dnes banka.

Air Bank nabízí rozložení plateb bez úroku. I zpětně

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Air Bank nabízí rozložení plateb bez úroku. I zpětně

Klienti Air Bank si nově mohou rozložit platbu na tři měsíční splátky, a to bez úroku. Za využití služby zaplatí jednorázový poplatek 50 korun.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.