Sberbank přesouvá klienty do nového bankovnictví

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 15. 6. 2020 15:30
Sberbank přesouvá klienty do nového bankovnictví

Zdroj: Sberbank

Desítky tisíc klientů Sberbank v Česku postupně přecházejí na nové internetové a mobilní bankovnictví. To banka už dříve spustila pro nové klienty.

Stejně jako všechny banky slibuje i Sberbank při uvedení nového přímého bankovnictví jednoduchou a moderní obsluhu. Konkrétně třeba našeptávač v momentě, kdy chcete zadat příkaz a začnete psát jméno příjemce či název šablony. Banka zmiňuje také rychlejší kontrolu zůstatků pomocí služby Volné peníze, která ukazuje, kolik peněz si ještě můžete dovolit utratit do další výplaty.

Do mobilní aplikace se nově lze přihlásit také prostřednictvím otisku prstu nebo přes Face ID, tedy naskenováním obličeje. Lze takto potvrzovat i platby zadané v mobilní bance. Platby zadané v internetovém bankovnictví pak lze biometricky ověřit přes speciální aplikaci M-Token. Naopak zatím nelze toto ověření využít při platbách kartou v e-shopech, jako už to umí některé další banky.

Právě příprava nového internetového bankovnictví a mobilní aplikace byla podle Sberbank – po loňském spuštění bezkontaktních karet – důvodem, proč má zpoždění za konkurencí v zavádění okamžitých plateb nebo služeb Google Pay a Apple Pay.

Sberbank měla na začátku letošního roku 114 tisíc klientů a patří tak mezi menší banky působící v Česku.

Zdroj: Sberbank

Pohled na nové internetové bankovnictví Sberbank.

Zdroj: Sberbank

Pohled na nové mobilní bankovnictví Sberbank.


Čtěte víc:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Smlouvu potvrdíte jako heslo do banky. Startuje Sign

16. 9. 2021 | Olga Skalková | 4 komentáře

Smlouvu potvrdíte jako heslo do banky. Startuje Sign

Lidé dostanou jednodušší a levnější alternativu ke klasickému digitálnímu podpisu – takzvanému kvalifikovanému certifikátu. Novinka staví na bankovní identitě.

Bankovní identitu začíná nabízet i Raiffeisenbank

1. 9. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Bankovní identitu začíná nabízet i Raiffeisenbank

Bankovní identitu pro jednoduché ověření při online komunikaci s veřejnou správou mohou začít využívat i první klienti Raiffeisenbank. Službu jim banka zpřístupní postupně během září... celý článek

Číslo účtu na přání. Které banky ho nabízejí?

18. 8. 2021 | Petr Kučera, Veronika Doskočilová | 11 komentářů

Číslo účtu na přání. Které banky ho nabízejí?

U poloviny bank se nemusíte smířit s tím, jaké číslo vašemu kontu přidělí. Chce to ale aktivitu a vejít se do pravidel. Bohužel: Přenést stejné číslo ke konkurenci nejde (přinejmenším... celý článek

Na ověření přes bankovní identitu dosáhnou další statisíce lidí

16. 8. 2021 | Olga Skalková | 15 komentářů

Na ověření přes bankovní identitu dosáhnou další statisíce lidí

Snadný přístup k veřejné správě nabídne od září šestá banka, do konce roku by se měly přidat ještě přinejmenším další dvě. Ověření klientů vůči firmám zatím umožňují tři banky, zapojilo... celý článek

Peníze pošlete na číslo mobilu. Novinku chystá sedm bank

11. 8. 2021 | Olga Skalková | 19 komentářů

Peníze pošlete na číslo mobilu. Novinku chystá sedm bank

Banky pokročily s přípravami na nový způsob převodu peněz. Stačí, když budete znát číslo mobilního telefonu příjemce – namísto čísla účtu a kódu banky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.