Do systému okamžitých plateb se zapojila i PPF banka

| rubrika: Aktuality | 9. 10. 2019 07:30

Okamžité platby už můžou přijímat i klienti PPF banky. Stala se tak šestou v Česku, která se do systému zapojila (po Air Bank, České spořitelně, Creditas, Komerční bance a Raiffeisenbank).

„Od 6. října mají všichni klienti dostupné okamžité příchozí platby,“ potvrdila webu Peníze.cz mluvčí skupiny PPF Jitka Tkadlecová.

„Odchozí transakce zpřístupňujeme klientům postupně, dokončení tohoto procesu plánujeme do poloviny října,“ dodává mluvčí.

PPF banka se nezaměřuje na běžné retailové klienty. Soustředí se hlavně na takzvané privátní bankovnictví pro bohaté, na střední a velké podniky, veřejnou správu a služby. Mezi její klienty patří také finanční instituce.

Vznikla v roce 1992 původně jako Royal banka CS, v roce 1995 ji ovládlo Hlavní město Praha a přejmenovalo na První městskou banku. V roce 2002 získala většinu skupina PPF prostřednictvím České pojišťovny. Současný název má od roku 2004. Největší podíl mají PPF (skoro 93 %) a Praha (skoro 7 %).

Ve schématu okamžitých plateb lze převádět koruny mezi tuzemskými účty během několika vteřin, a to i v noci nebo o víkendu. Limit je 400 tisíc korun (Česká spořitelna si ho snížila na 100 tisíc). Novinka se netýká trvalých příkazů nebo inkas.

Jako první spustily okamžité platby letos v únoru Air Bank a Česká spořitelna. V dubnu se připojila Creditas, novinka od září funguje i v její mobilní aplikaci Richee. V září přistoupila Komerční banka, zřejmě v polovině října je naplno spustí Raiffeisenbank. Od začátku prosince se přidá Moneta Money Bank, do konce roku i ČSOB.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.