Práce v Německu a dávky. Přehled, na jaké máte nárok

Svetlana Šuľajová | rubrika: Jak na to | 22. 2. 2023 | 1 komentář
Krankengeld, Kindergeld, Arbeitslosengeld. Moc se v tom neorientujete? Nárok na nemocenskou, přídavky na děti nebo podporu v nezaměstnanosti máte, i když pracujete pod německým zaměstnavatelem. Poradíme vám, jak na ně dosáhnout.
Práce v Německu a dávky. Přehled, na jaké máte nárok

Zdroj: Shutterstock

Abyste při práci v Německu dosáhli na peněžité dávky, musíte splnit dvě základní podmínky. Mít tam zdravotní pojištění a mít tam sociální pojištění. Obojí je v Německu povinné.

Zdravotní pojištění musíte mít uzavřené nejpozději v den podepsání pracovní smlouvy. Poté, co si vyberete pojišťovnu (na výběr jich máte asi 145), nahlásíte ji zaměstnavateli a už se dál starat nemusíte – příspěvky vám do ní bude odvádět automaticky.

Se sociálním pojištěním je to ještě jednodušší. Na příslušný úřad sociálního pojištění vás zaměstnavatel v den nástupu do práce přihlásí a sám bude pojištění odvádět.

Šest týdnů plné mzdy na nemocenské

Jestli v době, kdy pod německým zaměstnavatelem pracujete, onemocníte, jako zdravotnímu pojištěnci vám vzniká nárok na nemocenské dávky (Krankengeld). Je důležité informovat zaměstnavatele o nemoci, ideálně první den nepřítomnosti, to mají firmy nastavené různě.

Od roku 2023 funguje digitální neschopenka (Arbeitsunfähigkeitsbescheinigung). Lékař vám tedy už nevystavuje papírové potvrzení.

Když jste zaměstnáni déle než čtyři týdny, zaměstnavatel vám uhradí sto procent čisté mzdy po dobu šesti týdnů pracovní neschopnosti. Potom vám bude zdravotní pojišťovna vyplácet nemocenské dávky, a to ve výši 70 procent z hrubé mzdy.

Pokud jste zaměstnáni po dobu kratší než čtyři týdny, od prvního dne vyplácí zdravotní pojišťovna nemocenské dávky ve výši 70 procent z hrubé mzdy, ne ale víc než 90 procent z čisté mzdy, po dobu čtyř týdnů. Trvá-li pracovní neschopnost i po čtyřech týdnech, zaměstnavatel vám pak hradí sto procent čisté mzdy až po dobu šesti týdnů pracovní neschopnosti.

Článek vznikl ve spolupráci se společností Neotax, která vám za mírnou úplatu pomůže vyřídit daně v zemi, kde jste pracovali, získat přídavky na dítě ze zahraničí nebo třeba vrátit příspěvek na penzijní pojištění. Stačí si vybrat zemi, která se vás týká.

Přídavky na děti, nebo sleva na dani? Úřad dá to výhodnější

Přídavky na děti (Kindergeld) jsou jednou ze základních dávek, na které mají nárok rodiče pracující v Německu. Podmínkou je mít sociální pojištění. 

Žádost o přídavky na děti se podává na příslušném úřadě (Familienkasse), výše přídavků je od letošního roku 250 eur měsíčně na každé dítě a lze je získat až šest měsíců zpětně. Nárok na přídavky vám vzniká i v případě, že pracujete v Německu a vaše děti žijí v domovské zemi s druhým rodičem.

S přídavky úzce souvisí nezdanitelné minimum na děti (Kinderfreibetrag). Pokud máte nárok na dětské přídavky, nemáte nárok na daňovou úlevu na dítě – a naopak. Pro rok 2023 činí částka, kterou máte osvobozenou od placení daně, 8952 eur na jedno dítě pro oba rodiče.

Sympatickým krokem německého daňového úřadu je to, že sám rozhodne, jestli jsou pro vás výhodnější přídavky, nebo daňová sleva. Samozřejmě si ale musíte napřed o přídavky na děti zažádat.

Jestli už dostáváte přídavky v Česku, nic se neděje. Dojde jen k přepočtu celkové výše, a to tak, abyste nedostali méně, než je maximální částka vyplácená v zahraničí.

Daně levně na pár kliků

Myšičko myš
Zdroj: Shutterstock

Online daňové přiznání

  • Jednoduše: jen odpovídáte na otázky, aplikace sama počítá a vyplňuje
  • Komplet: včetně přehledů pro ČSSZ a zdravotní pojišťovnu
  • Rychle: za 15 minut

Jestli vás zajímá, jak je to v Německu s rodičovským příspěvkem, najdete podrobnosti v samostatném článku.  

Dávka v nezaměstnanosti lze přenést domů

Pokud jste přišli v Německu o práci, máte nárok na dávku v nezaměstnanosti. S jedinou podmínkou: za poslední dva roky jste byli minimálně 12 měsíců pojištěni pro případ nezaměstnanosti. To je automatickou součástí sociálního pojištění zaměstnance, jde na něj 1,3 procenta z hrubé mzdy. Pak stačí se registrovat na německém úřadu práce.

Budete mít nárok na dávku ve výši 60 procent z čisté mzdy v případě, že nemáte děti. Máte-li alespoň jedno dítě, výška dávky stoupne na 67 procent z čisté mzdy. Doba poskytování dávky závisí na délce pojištění a vašem věku.

Pokud se plánujete vrátit z Německa domů, můžete požádat o přenos dávky do vaší domovské země po čtyřech týdnech od zařazení do evidence. 

Svetlana Šuľajová

 Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+34
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Řekněte si o příspěvek na dojíždění. Novou práci může podpořit stát

20. 3. 2023 | Gabriel Pleska

Řekněte si o příspěvek na dojíždění. Novou práci může podpořit stát

Jste delší dobu na pracovním úřadě, nikde v okolí pro vás práce není, ale za humny by byla? Pak je právě pro vás určený příspěvek na podporu regionální mobility, zvaný také příspěvek... celý článek

Třetina firem bude na jaře nabírat, ukázal průzkum

7. 3. 2023 | Jana Divinová

Třetina firem bude na jaře nabírat, ukázal průzkum

Skoro třetina firem (31 procent) si teď myslí, že v letošním druhém čtvrtletí budou nabírat zaměstnance. Vyplývá to z průzkumu, který na reprezentativním vzorku 510 tuzemských zaměstnavatelů... celý článek

Práce z domova dostane pravidla. Řeší se i příspěvek na energie

28. 2. 2023 | Veronika Hejná | 2 komentáře

Práce z domova dostane pravidla. Řeší se i příspěvek na energie

Novela zákoníku práce má mimo jiné určit, kdy může zaměstnavatel přikázat home office. Upraví také proplácení nákladů. Ministerstvo pozměnilo svůj původní návrh a posílá ho na vládu. celý článek

Jak na rodičovský příspěvek v Německu. Kdy máte nárok?

27. 2. 2023 | Svetlana Šuľajová

Jak na rodičovský příspěvek v Německu. Kdy máte nárok?

Rodičovský příspěvek v Německu dostanou i rodiče, z nichž jeden pracuje pod německým zaměstnavatelem a druhý žije s dítětem v domovské zemi v rámci EU, namátkou třeba v Česku.

Změny v práci na dohodu. Zpřísnění vyžene lidi do švarcsystému, varují kritici

1. 2. 2023 | Veronika Hejná | 1 komentář

Změny v práci na dohodu. Zpřísnění vyžene lidi do švarcsystému, varují kritici

Novela zákoníku práce má zlepšit ochranu dohodářů a přiblížit je zaměstnancům s pracovní smlouvou. Podle firem to ale hlavně zvýší papírování a náklady. Lidé by pak častěji pracovali... celý článek

Partners Financial Services