Nemůžete se dostat do práce? Jak je to s omluvou kvůli dopravě

| rubrika: Aktuality | 10. 2. 2020 12:45

Česko zasáhl extrémně silný vítr. Orkán Sabine může zkomplikovat nebo i prakticky znemožnit cestu do zaměstnání. 

Na situaci dopravní kalamity pamatuje zákoník práce v části týkající se takzvaných překážek v práci.

Pokud se zaměstnanec nemůže do práce dostavit včas či vůbec z důvodu nepředvídaného přerušení dopravního provozu nebo zpoždění hromadných dopravních prostředků, a nemohl-li zároveň dosáhnout místa pracoviště jiným přiměřeným způsobem (třeba autem, které občas také na cestu do práce používá, případně pěšky, na kole, pokud to není daleko a orkán se již přehnal), poskytne mu zaměstnavatel pracovní volno bez náhrady mzdy na nezbytně nutnou dobu.

Hrajte na jistotu

Nejde tedy o neomluvenou absenci, ale vlastně o neplacené volno. Zaměstnanci nenáleží odměna. 

Zaměstnavatelé se často takovou situaci snaží řešit nařízením dovolené. Tu však zaměstnavatel nemůže nařídit ze dne na den. Obecně je sice nařízení dovolené v „moci“ zaměstnavatele, ale zaměstnance musí informovat nejméně 14 dní předem. V praxi však – zejména ve zkušební době – doporučujeme jít spíše cestou dohody se zaměstnavatelem a dovolenou akceptovat, pokud je nabízena.

Může nastat i situace, že zaměstnanec sice do práce dorazí, ale větrná kalamita znemožňuje její vykonávání. Například při profesi řidiče, když strom přetrhl trolej a řidič nemůže jet. Zaměstnavatel v takovém případě může přeřadit zaměstnance na jinou práci, ale musí mu dát stejnou odměnu, jakou by dostal za svou běžnou práci.

Zákoník práce v krajních případech počítá s omluvou absence i z jiných než „dopravních důvodů“. Jde o takzvaný výkon občanské povinnosti, kdy je mimo jiné omluveno poskytnutí osobní pomoci při živelních událostech, nebo v obdobných mimořádných případech. Sem by například spadalo zajištění střechy či komínu, aby nikoho nemohl ohrozit. Samozřejmě jen v případě, že to nejde vyřešit jinak (například prostřednictvím manžela, který je doma).

Primárně je však toto opatření určeno pro situace, kdy zaměstnanec například poskytuje někomu první pomoc při požáru a podobně. Každopádně doporučujeme zaměstnavatele hned, jak to bude možné, informovat, že se opozdíte, a uvést i konkrétní důvody.

Autor je zakladatelem služby DostupnýAdvokát.cz.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.